Jump to content

Windows 7 Rc Türkçe Kesinleşti..

istanbul82

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply
vista adamı gıcık eden bi işletim sistemi değil bu bir win 7 de aynı vista gibi hiç merak etmeyin siz işletim sisteminden anlamıyorsanız o sizin sorununuz sisteminiz 5 para etmezse tabi çamur atarsınız başka işiniz yok çünkü wista 1 numara win 7 en az 2 sene adam olamaz

Ağlıyorum sana... :)

Win7 muhteşem yaklaşık 2 gündür Türkçe olarak kullanıyorum. işte ekran görüntüm :)

ekranalntst.jpg

Türkçe paketi neredeyse tam olarak türkçeleştirdi, zaten orjinal paket. Ama kıyıda köşede yine birkaç kelime kalmış. İlk başta sistemim kasar mı diye düşünmüştüm fakat ram kullanımını görünce çok şaşırdım, yaklaşık 550mb ile açılıyo, bütün programlar yüklü. Bi süre sonra eğer kullanılmazsa 400mb'a kadar düşüyor. Fly Video 98 Tv kartımı bile çalıştırdım :rofl: Şu ana kadar gördüğüm tek sorun Msn'de, ara sıra messengeri kapatıyor, bi anlam veremedim... Ama tam sürümü çıktığında kusursuz olacak gibi. bide şu 10 yıllık Mustek 600cp tarayıcımı çalıştırsam :)

30 Nisan'da testçilere açılan ve 5 Mayıs'ta bilgisayar kullanıcılarına sunulacak olan Windows 7 RC'nin neler getireceğine bakalım.

1 - 77 bin farklı donanımı destekliyor

2 - Kurumlara hızlı ve güvenli kurulum avantajı

3 - Doğrudan Erişim (Direct Access)

4 - TamponBellek (BranchCache)

5 - BitLocker ve Bitlocker Sürücü Şifrelemesi

6 - Uzak Medya Erişimi

7 - Windows XP Mode

8 - Windows sanallaştırma

9 - Bilgisayar daha hızlı açılacak

10 - Rutin işlerde hızlanma

Microsoft Windows 7 RC'ı test etmek isteyenler işletim sistemini 5 Mayıs'tan itibaren Microsoft Download Center () adresinden indirebilecek.

thumb_604263348.jpg

thumb_109404800.jpg

thumb_778037265.jpg

thumb_812030738.jpg

thumb_580905308.jpg

alıntı.... yenişafak gazetesi melih dede

Please register to see this content.

Buyrun RC Sürümü Kaliteli ThePirateby Farkı İle Build 7100

http://www.mininova.org/get/2521167

Buda Magnet Linki

magnet:?xt=urn:btih:OOHUELLMG3BWUZK356ZSDZI6JIWIJN7O&tr=http://tracker.thepiratebay.org/announce[/CODE]

vista adamı gıcık eden bi işletim sistemi değil bu bir win 7 de aynı vista gibi hiç merak etmeyin siz işletim sisteminden anlamıyorsanız o sizin sorununuz sisteminiz 5 para etmezse tabi çamur atarsınız başka işiniz yok çünkü wista 1 numara win 7 en az 2 sene adam olamaz

bakıyorum sende donanımın iyi diye bayağı havalara girmişsin,, millet napsın insanlar ekmek alacak parayı zor buluyorlar nasıl yüksek donanımlı bir bilgisayar alsınlar,, bu kadar düşüncesiz duyarsız olmayalım.. parayla saadet olmaz bunu hep söylemişimdir,, burada kimseyi küçük görmeye hakkınız yok,, o 5 para etmeyen sistemleri alabilmek için insanlar kaç gün çalışıyorlar biliyor musun? :)  madem iyi bir donanımın var paran var o zaman başka insanlara yardım ette 5 para eden sisteme sahip olsunlar..   !!!

1)vista ile 7 aynı değil bunu kafana sok gerçi almaz ama..

2)sen bu forumdakilerin kişisel sistemlerini bilmiyosun boş atıp tutuyosun

3)isteyen yorum yapar isteyen çamur atar sen microsoft un avukatı yada basın danışmanıysan bize betanın neden türkçe dil desteği ilede çıkmadığını anlat

4)sanırım donanım bilgin süper ki bizimkilere laf söylüyosun

5)bizim bu forumda çok işimiz var ve hepimiz insan gibi birbirimize - senin gibi densizler hariç hakaret düzeyinde konuşmadan - yardım ediyoruz,bilgilerimizi geliştiriyoruz.laflarına dikkat et.

Ne değiştirdilerki ağırlıklı olarak görselliğe öenm vermeye başladılar. Göz boyama her yenş gelen sistm dha çok kaynak isteyecek maksat daha çok para kazanmak nasılsa

sende incelemeden saçma sapan yorumlar yapma..yükle bakalım 7100 ü gör sistem kaynağı dediğin şeyi görev yöneticisinde...microsoft un kazandığı parada gözün varsa git şirketini kur yaz sistemini sat kazan paranı..çarşı ağızlarında gezip siyasi gazete satıp konuşup duran ama iş icraata gelince kanlı eylem dışında başka bi bok yapmayan üniversite gençleri gibi saçma sapan konuşmayın..forumu kirletmeyin

Ya daha iyisini yapın yada susunda sizi adam sanalım

saoll kardes eline saglik derim

saka bir yana da microsoft busefer bunun kopyasini engelleyecekmi acaba

tahminim yine hayal kırıklıgına ugrayacak bill gates cunku millet yine kopya ya devam edecek :)

hepinize kolay gelsin

Aman ne güzel millet oturmuş burda tahta bacaklının masasındaki kırıntıları sayıyo :clapping:

Arkadaşlar ileriyi gören insanlarsanız Microsoft'un bütün üretimlerini oyun için kullanın...Ben öyle yapıyorum..Çünkü dünyanın en büyük hırsız teşkilatı bu firmadır...Peki ileriye dönük düşünmekle ne kastettim.? Tabiki LINUX

Aralık 2006'dan beri Vista kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kaldı ki service pack'lerle Vistayı daha da geliştirdiler.

Kullandığım donanım da artık bugün dandik sayılan Amd 2ghz x2 işlemci ve 2gb ddr2 667 Ramli bir notebooktan ibaret. Ona rağmen performansta hiç sorun yaşamadım. Vistaya karşı önyargının sebebi alışkanlıkları değiştirmesinden ibaret. Microsoft'un yoğun arge ve kampanyaları sonucunda ve biraz modifiye edilerek çıkarılan Windows 7 işletim sistemi anti vistacılar tarafından sevildi. Halbu ki bu güncelleştirmeler vistaya sp3 ile eklenebilirdi. Çünkü aşağıda da görüleceği gibi aynı çekirdeği kullanıyorlar. Nasıl ki Windows Xp Windows 2000'nin makyajlı ve modifiyeli haliyse Windows 7 Vistanın makyajlı ve modifiyeli halidir. Açıkçası ben yeni bir işletim sisteminden daha çok şey bekliyordum. Ama Microsoft ne çıkarsa tutturuyor. Burada algılanması gereken konu Windows 7 xp'ye göre devrim olduğu ama Vistaya göre evrim olduğudur.

Bu görüşlerimi beta tester olmamım dışında uzun yıllardır bir yazılım geliştirici olarak ifade ettiğimi belirtmek isterim.

Windows 2000 - NT5

Windows Xp - NT5.1

Windows 2003 - NT5.2

Vista - NT6

Windows 7 - NT6.1

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...