Jump to content

Windows 7 Rc Türkçe Kesinleşti..

istanbul82

Recommended Posts

windows7b1241014326.jpg

Microsoft Türkiye sınırlı sayıdaki basın mensubuna 30 Nisan'da resmi olarak açıklanması beklenen Windows 7 RC'nin tanıtımını gerçekleştirdi. Doğrusu şirket, Windows 7'nin herkesin istediği gibi olması için çok çalışmış.

Yazılım devi Microsoft'un Vista'dan yediği (haklı-haksız tartışılır) sillenin etkisiyle Windows 7'de işi oldukça sıkı tuttu. Windows 7'nin Vista'da olduğu gibi ilk anda tepkiyle karşılanmasını önlemek üzere ilk defa beta sistemini işletim sisteminde deneyen Microsoft, aldığı geri dönüşüm sayesinde herkesin mutlu olabileceği bir işletim sistemi geliştirmeyi başardı gibi görünüyor. Elbette memnun olmayanlar yine çıkacaktır ama kullanıcılar için Windows 7 daha beta aşamasındayken bile memnuniyet verici olarak karşılandı.

Türkiye'ye Özel Windows 7

Windows 7, ülkemiz için de güzel bir sürpriz saklıyor. Windows 7'nin gelişmiş tema desteği sayesinde kullanıcılar kişiselleştirilmiş arayüzlere kavuşabiliyorlar. Burada seslerden görüntülere dek birçok özellikten bahsediyoruz. İşin Türkiye ile ilgili olan kısmı ise Windows 7 Türkçe paketinde aralarında Kız Kulesi'nin de bulunduğu Türkiye'ye ait masaüstü resimleri ve sesleri bulunması. Windows 7 daha RC seviyesinde yani ilk dalgada Türkçe desteği sunuyor.

Bu noktada Microsoft Türkiye'nin başarısı olduğu muhakkak. Yeni işletim sistemi hakkında bilgi veren ve başarılı bir sunum yapan Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Alper Mestçi, Windows'un yeni sürümünden daha şimdiden oldukça ümitli ve bunun için elinde yeterli delil de var. Mestçi, Windows 7'nin son kullanıcılar dışında kurumsal tarafta da beklentileri karşılayan bir işletim sistemi olduğunu belirtti.

Windows 7'den Sonra Sırada Ne Var?

Yarın öğlen saatlerinde Windows 7 RC'nin daha fazla Türkiye ilintili resmi ekran görüntülerini, detaylı bilgisini, resmi RC sürümünün ilk kurulum görüntülerini paylaşmayı umuyoruz. Mestçi ile 4 basın mensubuÂ* arkadaşımız eşiliğinde yaptığımız görüşmede Microsoft'un Windows 7'nin ardından Office 2010 ve daha sonra Windows Mobile 7 için ağırlığını koyacağını söylediğini sözlerimize ekleyelim.

Türkçe Windows 7 RC'nin Microsoft binasında çekilen taze 'hakkında' ekranı

Bu yol haritasına göre Microsoft'u üzerinde en çok (geri dönüşüm bazlı) çalıştığı işletim sistemi olan Windows 7'den sonra yine sıkı bir çalışma periyotu bekliyor olacak.

yarın tr paketi düşebilir ing. indirenler üzülmesin..koskaca isoyu tekrar indirmelerine gerek yok..

TR PAKETİ ...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=90450

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Microsoft'un işine akıl sır erdiremiyor insan... Şirkete milyar dolarlık zarar vuran Çinliler için bile beta sürümünde dil desteği veriyorlar gerçekten mantık dışı bir politika... Türkçe olması da iyi bir haber. Sabırla bekliyorum...

Microsoft'un işine akıl sır erdiremiyor insan... Şirkete milyar dolarlık zarar vuran Çinliler için bile beta sürümünde dil desteği veriyorlar gerçekten mantık dışı bir politika... Türkçe olması da iyi bir haber. Sabırla bekliyorum...

Sanki Türkler Zarara sokmuyorda :)

Devlet dairelerinde bile korsan işletim sistemleri var :huh:

Ben olsam bende çin paketini kurardim.

Senin Mantiğin EA Games Mantiği.Crysis haricinde Türkçe oyun yok.Onuda türkler yapti diye oldu zaten :)

sizin için uzun uğraşlar sonucu 7100 türkçe paketini sızdırdım

aşağıdaki linkten indirin:

yükleme açıklamalarını aşağıdaki siteden öğrenebilirsiniz:

Please register to see this content.

sizin için alican adlı üyeyle ruslardan sızdırdık

hemde ne zarar sadece vista için çinlilerin hazırladığı kopya vista cd leri yaklaşık 20 milyar dolar

inşallah bu zırtapoz da vista gibi adamı gıcık eden bir işletim sistemi olmaz yoksa 5 yıl daha xp ye devam :)

vista adamı gıcık eden bi işletim sistemi değil bu bir win 7 de aynı vista gibi hiç merak etmeyin siz işletim sisteminden anlamıyorsanız o sizin sorununuz sisteminiz 5 para etmezse tabi çamur atarsınız başka işiniz yok çünkü wista 1 numara win 7 en az 2 sene adam olamaz

Arkadaşlar Allah aşkına saçmalamayın.

Gözle görülen en büyük fark görsellik elbette.

Ama sistemin kararlılığı,kurulum,açılış hızları,performansını ne yazık ki ekran görüntülerinden anlayamıyoruz.

Şu 7100 benim külüstürü adam ettiyse (ki size burdan yazıyorum) Microsoft'u tebrik etmek lazım.

Hadi onu geçtim.

Görsellik yanında işlevsellik katan yeni Aero özellikleri (Aero Snap,Aero Peek vs.) de bir değişim mesela.

Bunları da geçtik,Paint'teki,UAC'deki,WordPad'deki,Hesap makinesindeki,Gadget'lardaki vb. o kadar uygulamadaki değişikliği,çözüm merkezi'ni,SuperBar'ı (Görselliğini değil işlevselliğini kastediyorum) göremiyorsanız artık size diyecek bir şey yok.

Vista güzel deyip Windows 7'ye berbat diyen kişiyi de ilk defa gördüm.

Türkçe paket de mükemmel olmuş bu arada, sağolasın istanbul82.

Arkadaşlar Allah aşkına saçmalamayın.

Gözle görülen en büyük fark görsellik elbette.

Ama sistemin kararlılığı,kurulum,açılış hızları,performansını ne yazık ki ekran görüntülerinden anlayamıyoruz.

Şu 7100 benim külüstürü adam ettiyse (ki size burdan yazıyorum) Microsoft'u tebrik etmek lazım.

Hadi onu geçtim.

Görsellik yanında işlevsellik katan yeni Aero özellikleri (Aero Snap,Aero Peek vs.) de bir değişim mesela.

Bunları da geçtik,Paint'teki,UAC'deki,WordPad'deki,Hesap makinesindeki,Gadget'lardaki vb. o kadar uygulamadaki değişikliği,çözüm merkezi'ni,SuperBar'ı (Görselliğini değil işlevselliğini kastediyorum) göremiyorsanız artık size diyecek bir şey yok.

Vista güzel deyip Windows 7'ye berbat diyen kişiyi de ilk defa gördüm.

Türkçe paket de mükemmel olmuş bu arada, sağolasın istanbul82.

a, dan z, ye haklı arkadaş katılıyorum Türkçe paket de mükemmel olmuş bu arada, sağolasın istanbul82.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...