Jump to content

Microsoft Smallbasic 0.4

Recommended Posts

Bir süredir programlamayla ilgileniyordum,bugün tesadüf eseri bu programı gördüm.

SmallBasic 0.4 size oldukça sade bir arayüz sunuyor ve programlamanın ne kadar basit olabileceğini gösteriyor.Üstelik yüzlerce MB'lık bir ton kitaplık indirmeye gerek kalmadan (Programın kurulum dosyası 4.5 MB)

İçinde ingilizce bir giriş makalesi var.İngilizce bilip programlamaya başlamak isteyenler için oldukça ideal bir seçenek,fakat gelişmiş program yazmak için değil, hemen hatırlatayım. Gidip de bir Winamp yapamazsınız mesela.

Ne için kullanabilirsiniz? : Programlanaya giriş,Basic'in mantığını kavrama gibi işler için kullanabilirsiniz mesela.Programlamadan korkuyorsanız denemenizi öneririm.

Bir komut yazmaya başlarsanız hemen önerieri sunuyor ve sağda ne olduğuyla ilgili detaylı açıklama yapıyor.

Office 2007 tarzı Ribbon arayüzü olduğunu da hatırlatayım.

Ekran görüntüsü:

2a65qg5.jpg

İndirme Bağlantısı (4.5 MB'tır)

http://rapidshare.com/files/228032970/SmallBasic.exe[/CODE]

Bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

Resimli anlatım filan istemeyin programlama videolu-resimli anlatımlarla öğrenilmez.

Ben de yeniyim zaten.

öncelikle hazırladığın başlıktan ötürü teşekkür ederim

ikinci olarak...programlama resimle anlatılmaz demişsinde en azından basit bir iki örnek yapabilirdin ama yeniyim demişsin belki ondan böyle bir kanaate kapıldığını düşünüyorum..sanırım basit bi kaç örnek yol gösterici olabilirdi..

eline sağlık .. hayırlı günler

bende ilgileniyorum uzaktan programlamayla bu benim için iyi bir başlangıç olacak gerçi hiç birşeyle uzun süre uğraşamasamda denicem :)

bu arada altan sen modifiye xp yapmayı bırakmışsın ama herahlde programlamayla kendi işletim sistemini yapıcaksın :) çok yakında morning os v1.0 :rofl:

öncelikle hazırladığın başlıktan ötürü teşekkür ederim

ikinci olarak...programlama resimle anlatılmaz demişsinde en azından basit bir iki örnek yapabilirdin ama yeniyim demişsin belki ondan böyle bir kanaate kapıldığını düşünüyorum..sanırım basit bi kaç örnek yol gösterici olabilirdi..

eline sağlık .. hayırlı günler

Örnek elbette veririm.

Mesela Flickr'dan rastgele bir fotoğraf alıp bunu arkaplan yapan bir program yazdım.Aslında pek yazdım sayılmaz örneklerde rastladım değiştirdim.

Sadece 2 satır.

pic = Flickr.GetRandomPicture("wallpaper") 
Desktop.SetWallPaper(pic)[/CODE]

bende ilgileniyorum uzaktan programlamayla bu benim için iyi bir başlangıç olacak gerçi hiç birşeyle uzun süre uğraşamasamda denicem :(

bu arada altan sen modifiye xp yapmayı bırakmışsın ama herahlde programlamayla kendi işletim sistemini yapıcaksın B) çok yakında morning os v1.0 B)

İşletim sistemi kadar gitmek zor belki ama bir oyun programlamak en büyük hayalim.

Oyunlar İçin FPS Creator Kullanılabilir.Tek Satır Kod Yazmadan Quake 3 gibi Counter Gibi Oyunlar Yapılabilir.FPS creator Tek Link Full Bulan Olursa Paylaşsın Lütfen.

bU Program visual basic altyapısı mı kullanıor eğer öle ise çok kolay

• 9 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...