Jump to content

Format Atarken Ağ Yükleniyor Sorunu!

losecontrol
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayara format attım windows yüklenirken 31 dakika kala ağyükleniyor derken yükleme takılıyor defalarca denememe rağmen bir türlü o bölümü geçemedi 1 saat beklediğim bile oldu ama olmuyor.

Bana yardımcı olabilecek birisini arıyorum şimdiden teşekkürler....

Aklıma şu an gelen şundan olabilir diyebileceğim bir şey yok fakat benzer bir sıkıntıyı (aynı aşamada bende mavi ekran veriyordu) modifiye edilmiş bir xp ile yükleyerek çözmüştüm (PcKophat Xp idi yanlış hatırlamıyorsam) Sıkıntı çıkaran bileşen modifiye esnasında çıkartıldığında dolayı sorunsuz yükledi sanırım.

Edited by therkut

• 3 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Live yani cd den çalışan bir linux veya bu şekilde modifiye xp (Ağ destekli) falanda olur sistemi başlat masa üstüne ulaşabilecek mi ve ağ çalışacak mı eğer bu şekilde ağ çalışmıyorsa onboard ağ kartın sorunludur ve biosdan bir şekilde kapasanda sorun devam edebilir

Yok eğer live sistemde sorun olmuyor herşey normal ise kuracağın sistem için kullandığın cd de veya sistemde bir sorun olabilir

Live ile test etmen kısa ve kolay olur istersen bir de böyle denersin kolay gelsin

Edited by ULUMANİTU

Merhaba Arkadaşım;

Başka bir cd-rom ile yüklemeyi deneyebilirsin yada başka bir hdd , muhtemelen sorunun çözülecektir...

arkadasım anlatamıyolar galiba aynı sorun bendede oldu bunun cdyle cd romla alakası yok ben çıldıracak dereceye geldim en sonunda format attırmaya ******ürdüm elimde cd oldugu halde adam nasıl halletti biliyomusun biosta bi seçenege tıkladı hangisi oldugunu göremedim entere falan bastı bende ki cdyle taktı 5 dk da format attı kendi kendime kahrettim şimdi o yüzden buralarda ögrenmek için gezzinip duruyorum tekrar aynı hata basıma gelmesin die kendim evimden atarım formatımı bakarım işime ne o öyle formata ******ürüp 20 tl vercem enayimiyim

• 4 hafta sonra ...
arkadasım anlatamıyolar galiba aynı sorun bendede oldu bunun cdyle cd romla alakası yok ben çıldıracak dereceye geldim en sonunda format attırmaya ******ürdüm elimde cd oldugu halde adam nasıl halletti biliyomusun biosta bi seçenege tıkladı hangisi oldugunu göremedim entere falan bastı bende ki cdyle taktı 5 dk da format attı kendi kendime kahrettim şimdi o yüzden buralarda ögrenmek için gezzinip duruyorum tekrar aynı hata basıma gelmesin die kendim evimden atarım formatımı bakarım işime ne o öyle formata ******ürüp 20 tl vercem enayimiyim

aynısı bana da olmustu dün.format atarken kiltledi ag baglantıları yukleniyor aşamasında.bişe yapamadım.aynı konfigürasyonda baska bir pc nin hdd sini taktım ucak gibi calıştı.calışmayan ide girişli idi.calışan sata.

sanırım ide sata ayarlarından kaynaklanıyo.bios ortamında.taktıgımız hdd türüne göre disabled veya enabled etmek gerekiyor.bu konuda bilgim yok fazla bayagı bi uğraştım.bilen birisinin burda anlatması faydalı olacaktır...

hepinize büyük geçmiş olsun arkadaşlar ben bilgisayarcıyım ay sorunu bende yaşadım adamın hdd sini başka bir pc ye bağladım

kuru bir format çektim gene kasasına taktım gereken driverler ve programları orda kurdum pc daş gibi oldu))

sizde bir deneyin olmaz denen bişey yok yeterki yapmaya çalışın

• 2 years yıl...