Jump to content

Vistada Açılış Sorunu

alala

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba.. makinemde hem xp hem de vista kullanıyorum ancak ayrı bölümlerde kurulu ikisi de .... ancak bunlardan xp'yi kaldırmak istedim. xp cd'sinden xpnin kurulu olduğu bölüme format attım ancak açılışta çalışmasa da yine de xp'yi görüyor.. bu xpyi nasıl kaldırabilirim ? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Çalıştıra C:\boot.ini yaz.Karşına bir not defteri çıkacak.Onu tam ekran yap.Burada son satırda

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff

seçeneğini göreceksin.O satırı sil.Ama (2) olan satırı sil.(1) olan satırı değil.Sonra kaydet ve çık.

Çalıştıra C:\boot.ini yaz.Karşına bir not defteri çıkacak.Onu tam ekran yap.Burada son satırda

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff

seçeneğini göreceksin.O satırı sil.Ama (2) olan satırı sil.(1) olan satırı değil.Sonra kaydet ve çık.

çok teşekkür ederim ancak komutu yazınca bir uyarı çıkıyor: "not defterine erişim engellendi" bunu nasıl çözebilirim??

Ya aslında biliyorum neden erişim engellendi hatasını verdiğini ama anlatması biraz uzun sürecek.Anlattığımı yapınca yine bir soru sormak zorunda kalacaksın.Uğraşırım diyorsan anlatıyım.Ama ondan önce şu soruma cevap ver.C'ye girdiğinde boot.ini dosyasını görüyorsun demi ?

ilgilenip de zaman ayırdığın için teşekkür ederim çok sağolasın... ancak bunun çözümünü ben format atarak bulayım. sana birşey sormak istiyorum. hem vista hem de windows 7 kurmak istiyorum önce vistayı mı kurayım ? otomatik görür mü windows 7 vistayı? çok teşekkür ederim herşey için hayırlı akşamlar...

ilgilenip de zaman ayırdığın için teşekkür ederim çok sağolasın... ancak bunun çözümünü ben format atarak bulayım. sana birşey sormak istiyorum. hem vista hem de windows 7 kurmak istiyorum önce vistayı mı kurayım ? otomatik görür mü windows 7 vistayı? çok teşekkür ederim herşey için hayırlı akşamlar...

bende şu an c de vista d de win 7 kurulu zaten böyle kurulur hd yi 3 bölersin

Yukarıdaki problemin basit aslındada biraz uğraştırıcaktım seni o kadar.Her neyse yoğunlukla hangi işletim sistemini kullanacaksan C'ye onu kur.Otomatik görür mü derken neyi kastettiğini pek anlamadım ama sen 2 tane işletim sistemi kurunca boot'ta sana hangi işletim sistemini açacağını sorar.Ona göre açarsın.Eğer 2 tane işletim sistemin varsa ve bir tanesini direkt olarak görüp o işletim sistemini açıyorsa boot.ini dosyasına satır eklersin,artık direkt olarak açmaz sana başlangıçta sorar.Sanada hayırlı geceler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...