Jump to content

Win 7 2.36 Gb Bunun Boyutunu Küçültebilir Misniz?

Recommended Posts

Aslına bakarsan zaten o küçültülmüş (cablanmış hali)

CAB Lamak

Dosyaları kurulum için %50 ile %90 arasında sıkıştırarak tasarruf sağlamak Sıkışmış dosyalar *.*_ halinde gözükür

*.*_

uzantısı her ne olursa olsun sonunda "_" olan demek

Hayır cab değil wim formatında ama wim de sıkıştırılmış formattadır zaten bunu daha fazla küçültme imkanınız yok, vLite ile bileşen çıkarabilirsiniz ama defalarca söylediğim gibi vLite zaten sağlığı tartışılan bir program,bir de desteklemediği Windows 7 ile kullanıldığında problem çıkarma olasılığı çok yüksek.

Hayır cab değil wim formatında ama wim de sıkıştırılmış formattadır zaten bunu daha fazla küçültme imkanınız yok, vLite ile bileşen çıkarabilirsiniz ama defalarca söylediğim gibi vLite zaten sağlığı tartışılan bir program,bir de desteklemediği Windows 7 ile kullanıldığında problem çıkarma olasılığı çok yüksek.

ben wim i sadece vista ve server 2008 lerde diye biliyodum bu konuda da bilgim oldu teşekkürler

sources\install.wim

Bizzat denedim (arşive atmak için) ama sadece 45 MB farketti KGB Archiver'la 6 saat 45 dk süren uzun bir süreçte :). 7zip ile de sadece 19 MB farketti. UltraISO'nun ISO sıkıştırması var ama onda da nerdeyse hiçbişey farketmedi.

Yani maalesef.

NOT: yarın öbürgün çıkar 10 MB işletim sistemleri (daha önce görmüştüm ondan söylüyorum) kanmayın :) genjellikle tamamen virüstenb oluşan adları değiştirilmiş dosyalardır onlar.

@*TOYGAR*

MiniVista gibi mükemmel bir güzellik yapmıştı zamanında kardeşlerimiz (yanlış hatırlamıyorsam FSM'ydi)

Win7 de de olur gibime geliyor. Çekirdek bir portable :)

O dediğim Ubuntu'nun 9 sürümünde var :) Windows içinde herhangi bir program kurar gibi kuruyorsun sistemi. "Program Ekle/Kaldır"dan da çok kolayca kaldırılıyor,ama en sağlıklısı BOOT edip kurmak bence :)

bende kotaya kıydım 4gb lık kota 6 gb lık oldu fakat indirdim. Fakat ben de de açılır acılmaz mavi ekran verip duruyor. Vista da öyleydi sp2 kurunca düzeldi. Bunun sp1'ini bekleyeceğiz ama ondan da umudum yok. Bazıları win7 tam sürüm çıkınca düzelir diyor ama.

Arkadaşlar yeri geldi sorayım ben 4gb lık kotayı ne kadar aşarsam aşayım bana gelecek maximum fatura nekadar olur 1024 mb 4 gb kotalıyım. İyi günler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...