Jump to content

Win 7 2.36 Gb Bunun Boyutunu Küçültebilir Misniz?

Recommended Posts

Hayal peşinde koşma, Microsofun WIM formatının sıkıştırması çok iyi değil ama bahsettiğin rakamlara düşürme imkanıda yok.

Bileşen çıkarsan bile o boyutlara düşüremezsin. VISTA PE bile 100Mb üstü iken işletim sisteminin 250mb olması mümkün mü sence ? Yada geriye kalan kısma işletim sistemi diyebilirmisin.

Hayal peşinde koşma, Microsofun WIM formatının sıkıştırması çok iyi değil ama bahsettiğin rakamlara düşürme imkanıda yok.

Bileşen çıkarsan bile o boyutlara düşüremezsin. VISTA PE bile 100Mb üstü iken işletim sisteminin 250mb olması mümkün mü sence ? Yada geriye kalan kısma işletim sistemi diyebilirmisin.

Kısma sistem değil yukarıda da cevap verdiğim gibi sisteme zerre dokunmadım sadece dil paketi ekledim. Önceden de söyledim yüzde yüz olacak diye birşey yok deniyorum olursa paylaşacam. İlk başta sevinçten denemedim hemen upload etmeye başladım sonradan denemediğim için uploadı kesip hem Tr paket ekledim hem de deneyeceğim.

Bizzat denedim (arşive atmak için) ama sadece 45 MB farketti KGB Archiver'la 6 saat 45 dk süren uzun bir süreçte :rolleyes: . 7zip ile de sadece 19 MB farketti. UltraISO'nun ISO sıkıştırması var ama onda da nerdeyse hiçbişey farketmedi.

Yani maalesef.

NOT: yarın öbürgün çıkar 10 MB işletim sistemleri (daha önce görmüştüm ondan söylüyorum) kanmayın :unsure: genjellikle tamamen virüstenb oluşan adları değiştirilmiş dosyalardır onlar.

Beni bi ara 80 mb a vista indirmiştim.Bi tane dosyanın yerini değiştirsem çalışıcaktı.Yönerge öyle diyordu; ama gıcık bilgisayar izin vermedi.

Windows 7 RC sürümünü 277 Mb. a sığdırmayı başardım. Türkiye'deki bombayı ben patlatıyorum. Upload sürüyor.

Tamamlandığında bi öm at da haberimiz olsun.Valla asıl tr si çıksın indireyim die bekliyordum.Bu iyi oldu valla.

Sk8er_boi olmaz demiş ama.O olmaz dediyse olmaz merak etmeyin :rolleyes: Olursa da olmaz yani :unsure:

Aman be SECURITY sende yani.Kim senden hızlı davransın ve de neden davransın yani? :jump:

Neyse hadi bekliyoruz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...