Jump to content

Askerliği Nerede Yaptınız ?

merdo0
 Share

Recommended Posts

• Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acemilik Ankara MAMAK Mebs okulu çavuş tal.taburu

Usta Erzurum Aşkale 4.Zırhlı birlik muhabere bölüğü oradan bölük komutanı ile kavga Yazıcı :) sonrası Erzincan 3.ordu Mebs tugayı 1. bölge muhabere bölüğü Gazino sorumlusu

Anlayacağınız komple yatış :)

Acemilik Ankara MAMAK Mebs okulu çavuş tal.taburu

Usta Erzurum Aşkale 4.Zırhlı birlik muhabere bölüğü oradan bölük komutanı ile kavga Yazıcı :D sonrası Erzincan 3.ordu Mebs tugayı 1. bölge muhabere bölüğü Gazino sorumlusu

Anlayacağınız komple yatış :D

Acemi Birliğim

Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alayı

75 Gün Kaldık Ama Ne Kaldık İt Durmaz Tepesinde Baya Bir Soğuğunu Yedik Çanakkale'nin Ama Çok Güzel Bir Memleket Eğitimler Felan Ağır Değildi Normal Gidiyodu Daha Önce Abartılanları Yaşamadım Çok Kolay Geçti Acemi Birliğim Rahattı...

Usta Birliğim

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı

Buradan ŞİLE İlçesine Dağıtım Olduk ŞİLE İlçe Jandarmada Görev Yapmaya Başladık Orada da Merkezde Kaldık.4.5 Ay ŞİLE A Tipi Cezaevi Korumalığı Yaptıktan Sonra Turizm Jandarmalığına Terfi Ettik Her Ne Kadar İstemesekte ( Cezaevi Kapandı :D ) 3-3.5 Ayda Karakol Komutanı Yazıcılığı Bilmem Nesi Devriye Askerliği Derken Yazın Hepsini Plajlarda Geçirdik.hafta Sonları Full Sabahtan Akşama Kadar Plaj Devriyesi Atıyoduk :) Kafa Dengi Komutanlarla Artık Rahatlığı Hesaplarsınız :)

5-.5 Ay Kalasıya Sahilköy Jandarma Karakoluna Karakol Çavuşu Olarak Gönderildim.Orada da Saolsun Karakol Komutanımız Çok İyiydi Gerçekten İşinide Çok İyi Yapan Askerlerinede Nasıl Davranması Gerektiğini Bilen Bir İnsandı. Oradan da Tezkere Alarak Yeniden Gaziantep'e Döndük.Güzel - Heyecanlı - Komik - Bazen Sıkıcı - Bazen Sinirli Ama Ne Olursa Olsun Unutulmayacak Zamanlar Yaşadım.Güzeldi Gerçekten.

Acemi Birlik Zonguldak Devrek 400 metre sırt üstü süründüğümü hala unutmuyorum,daha gideli bir hafta olmasına rağmen sesimin gittiğini telefondaki anneme

anne bile diyemediğimi unutmuyorum,bir uçan tekmeden olabildiğinice kaçtıgımı unutmuyorum,bir askerin bir ağaca öğleye kadar tekmil verdiğini unutmuyorum

ilk gecemde kovuş nöbetinde sırf kalörifer peteğinin üstüne oturdugum için L tipi koğuşu daha yeni sıfır olan eşortmanlarımla temizlediğimi unutmuyorum,Tek pişmanlığım doğuda yapmamak

Usta Birlik Aydın =İnzibat Görev Yeri Aydın Otogarı inzibat kulübesi :D:) :)

Edited by embome

• 2 years yıl...

[color=#4b0082][b]Acemi Birliğim : İzmir Seferihisar

Usta Birliğim : Taktik Jandarma Komando A.k.lığı 1.Tabur Diyarbakır/SİLVAN[/b][/color]

[color=#4b0082][b]Muhabereciydim ama Okadar Asker Dağlara Çıkarken Zoruma Gidiyordu Sonunda Bende Muhafız Eri Olabilmiştim

Özledik Herbirini Bazıları Öyle Bir Gittiki Sadece Biz Kaldık Buralarda ..[/b][/color]

hepiniz çok tazesiniz arkadaşlar
1964/3 amasya er eğitim tugayı acemi birliği donmuş arazide çıplak yerlerde süründük
istanbul 2. zırhlı tugay tanksavar güdümlü roket kobra bölüğü (sanırım artık tarih olmuştur)
sonra harbiye orduevi otopark çavuşu olarak bitti.