Jump to content

Boot Edemiyorum

Recommended Posts

arkadaşlar şuan baris-se7en arakadşın PXP_AIO_v1.1 yapmış olduğu sistemi kullanıyorum sorunum @yagmuradam ın yapmış olduğu 15 nisan güncellemeli xp sini indirdim öncelikle n-lite yle (Düzeltme eklenti ve güncellendirme paketleri burada kullandığım addonlar Foxit Reader.NR_HesapMakinesiArti_AddOn.Kels_CPLBonus_Ultimatefe.As_Notepad++ 5.3.1_Addon.Oyunlar_Addon.XnShellEx_Addon.Right_Click_Ultimatefe.Vista_Driver_Ad

don.Efkan_WinRar_3.80_Beta_4_AddOn.

sptd1.55_addon .TrueTranparensy bunlar bunlarda sorun yok cünkü sanalda sistemi deniyorum her şey istediğim gibi hepsi kuruluyo bu addonları ekledikten sonra kendi pc deki sürücüleri Smart Driver Backup la alıp ekliyorum bundada sorun yok saolsın morning anlatımını gayet net yapmış bunda da sorun yok Bileşenler burda da cok az şeyi siliyorum ;# Çoklu Ortam #Örnek Müzikler

Resimler ve Arkaplanlar Arama Asistanı DR Watson El ile Kurulum ve Yükseltme Güvenlik Merkezi oyunlar vs yani modifiye yapan arkadaşların silinen ler listesinde olan şeyler yani ben cok az şey siliyorum eksradan bişe silmiyorum bana göre burdada sorun yok katılımsız kurulum burayıda sorunsuz ayarlıyorum burda da sorun yok çünkü sanalda kurarken hiç bişe sormuyo secenekler ince ayarlar kısmında da yine forumdaki arkadaşların yaptıkları ayarları yapıyorum eksradan sağını solunu kurcalamıyorum ve devam diyip n-litenin görevleri bitirmesini bekliyorum daha sonra 7ISO_v3.1 uyguluyorum bundan sonraki adım olarakta @efe arkadşın calışmasını kurup denemişti görsel açıdan cok güzel ama benim sistem biraz düşük olduğu için kullanmadım onun yerine İ386 msgina.dll mydocs.dll explorer.exe shell32.dll msıeftp.dll vs dosyalarını almıştım bunları 7ISO_v3.1 uyguladıktan sonra İ386 içinine atıyorum ve değişimi onaylıyorum bunlarda değişiyo ve son olarak da kendi $OEM$ klasörüme xp kaynağına kopyalıyorum ve tekrar n-lite açıp iso oluşturuyorum ve sanalde kuruyorum ve her şey tam istediğim gibi kuruluyo kurulumdan sonrada her şey sorunsuz çalışıyo ram kullanımı 92 felan gösteriyo yani tam istediğim gibi oluyo sonra bu iso dosyasını cd yazdırıyorum Not: Nasıl yazdırcağımı cok iyi biliyorum cünkü burdan cok modifiye xp indirdim ve denedim cd ye nasıl yazılır iyi biliyorum yani) neyse cd yazdırma da bittikten sonra pc yeniden başlatıyorum yaptıgım cd yle format atmak için ama cd den önyükleme için bir tuşa basın yazısı cıkmıyo ölece bekliyo pc başlatmıyoda ama o cd yi cıkartıp burdan indirdiğim modifiye xp leri deniyorum onlarda öle bişe olmuyo 2 haftadır kafa sıyırdım 15 tane cd yaktım ama sorunu cözemedim sanal da kurulup ta cd yazdıktan sonra neden boot etmiyo lütfen açıklarmısınız .

tekrar indir o indridiğini büyük ithimal partlarda bozukluk vardır

yorumun için saol ama partlarda bozukluk olsa cıkartırken hata verirdi yinede senin düşündüğünü bende düşündüm ve tam 3 kere indirdim aynı sistemi

Kardeş gerçekten ilginç bir durum. Sana şöyle bir şey önersem sitede daha önceden kulandığın modifiye xp lerden birini hardiske kopyalayıp onu nlite ile tekrar iso yapıp cd ye kopyala en azından hatanın yaptığın sistemden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilirsin. Yada şöle bişey yap sende sağlam çalışan modifiye xp bilgisayarında imaj şeklinde varsa ultraiso ile aç hazırladıgın modifiyen ile degiştir.

yorumun için saol ama partlarda bozukluk olsa cıkartırken hata verirdi yinede senin düşündüğünü bende düşündüm ve tam 3 kere indirdim aynı sistemi

Kardeş aynı şey benim başımada geldi yanlız ben 3 cd yaktım:D  cd lerde sorun yok normal xp de tum veriler normal.

Sonra yazdıgım cd nin markasını değiştirdim nerodanda yazılan veriyi dogrula dedim al sana boot cillop gibi acılıo

Kardeş gerçekten ilginç bir durum. Sana şöyle bir şey önersem sitede daha önceden kulandığın modifiye xp lerden birini hardiske kopyalayıp onu nlite ile tekrar iso yapıp cd ye kopyala en azından hatanın yaptığın sistemden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilirsin. Yada şöle bişey yap sende sağlam çalışan modifiye xp bilgisayarında imaj şeklinde varsa ultraiso ile aç hazırladıgın modifiyen ile degiştir.

yorumun için teşekkürler denemediğim şey kalmadı o dediğinizide yapmıştım sorun cıkmadı ama kendi yapmış olduğum sistemin sanalda sorunsuzca kurulup cd ye cekince boot etmemesi beni ciliden cıkartıyor.

Kardeş aynı şey benim başımada geldi yanlız ben 3 cd yaktım:D  cd lerde sorun yok normal xp de tum veriler normal.

Sonra yazdıgım cd nin markasını değiştirdim nerodanda yazılan veriyi dogrula dedim al sana boot cillop gibi acılıo

yazdığım cd nin markasını değiştirdim demişsin kardeşim bu forumdan indirdiğim modifiye xp leri de hep aynı marka cd ye yazdırıyorum onlarda sorun yok neden benim yaptığım modifiyede sorun cıkartsın dediğin gibi neroda verileri doğrula diyorum sorunsuz yazmayı tamamlıyo ama boot etmiyo

Boot ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama 7iso Kurulum Notlarında aynen şöyle diyor :

İlk Olarak 7'ISO Paketini Entegre Etmeniz Önerilir.Daha sonra Bileşen Silme,İnce Ayar,Katılımsız Kurulum Ayarlarını Yapıp Sonra kalıbınızı Oluşturunuz..(.iso & .nrg)

Yazdıklarından benim anladığım, siz önce ayarları yapıyorsunuz sonra 7'ISO yu entegre ediyorsunuz. Sorununuzun bundan kaynaklandığını pek sanmıyorum, fakat tavsiye edilenin tersini yaptığınız için uyarayım dedim.!

Sanalda Boot edipte gerçekte boot etmemesi ilginç.!

Yazdıklarınızdan ne CD ye çekimde nede Bios ayarlarında bir sorun olmadığı anlaşılıyor, peki o halde sorun nerde!? :)

Sisteminizde bir tanemi Optik okuyucu var, Yoksa birden fazlamı??

Boot ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama 7iso Kurulum Notlarında aynen şöyle diyor :

İlk Olarak 7'ISO Paketini Entegre Etmeniz Önerilir.Daha sonra Bileşen Silme,İnce Ayar,Katılımsız Kurulum Ayarlarını Yapıp Sonra kalıbınızı Oluşturunuz..(.iso & .nrg)

Yazdıklarından benim anladığım, siz önce ayarları yapıyorsunuz sonra 7'ISO yu entegre ediyorsunuz. Sorununuzun bundan kaynaklandığını pek sanmıyorum, fakat tavsiye edilenin tersini yaptığınız için uyarayım dedim.!

Sanalda Boot edipte gerçekte boot etmemesi ilginç.!

Yazdıklarınızdan ne CD ye çekimde nede Bios ayarlarında bir sorun olmadığı anlaşılıyor, peki o halde sorun nerde!? :)

Sisteminizde bir tanemi Optik okuyucu var, Yoksa birden fazlamı??

dediğinizde halklı olabilirsiniz demeyi okadar isterdim ki malesef sıralama yı değiştirsemde yine aynı şeyle karşılaşıyorum hem ben bu işi ilk defa yapmıyorum daha öncede kendime modifiye xp yapıp kullanmıştım 7'ISO sıralamada en başta uygulayınca da aynı sorunu veriyo yanlış anlamayın herkezin yaptığı yorumu ben bunu zaten denedim gibi bi sonuç ortaya cıkıyo ama 2 haftadır bununla ugraşıyorum ve aklıma gelen bütün yolları denedim sorunu kendim cözmek için en son çare olarak sizden yardım almak için konu açtım bu arada sistemde bir tane optik okuyucu var. Yorumunuz için teşekkürler

O halde 2 önerim var

1-) başka bir PC de deneme şansınız varmı, veya denedinizmi?

2-) Hazırladığınız iso nun içeriğini 3-5 MB ta kadar silip, yani sadece boot dosyalarını bırakıp iso olarak upload edip bir paylaşın.. 600-700 mb ne siz upload edebilirsiniz nede biz indirebiliriz malum.

Ama dediğim gibi iso nun boot dosyalarına zarar vermeden sadece klasörlerin içereğini silip 5-10 MB ta kadar düşürüp isoyu bi paylaşın, gerekirse bir CD de biz yakar deneriz :)

O halde 2 önerim var

1-) başka bir PC de deneme şansınız varmı, veya denedinizmi?

2-) Hazırladığınız iso nun içeriğini 3-5 MB ta kadar silip, yani sadece boot dosyalarını bırakıp iso olarak upload edip bir paylaşın.. 600-700 mb ne siz upload edebilirsiniz nede biz indirebiliriz malum.

Ama dediğim gibi iso nun boot dosyalarına zarar vermeden sadece klasörlerin içereğini silip 5-10 MB ta kadar düşürüp isoyu bi paylaşın, gerekirse bir CD de biz yakar deneriz :)

1. seceneği denemedim ama en kısa zamanda denicem

2. boot dosyaları derken BOOTFONT BOOTFIX BOOTOK BOOTVID BOOTVRFY bunlarımı kasdediyorsunuz acaba

boot'ta sorun var onu ekleyemiyorsun

bu sayfadakileri aynen yap sorun çözülür

Please register to see this content.

kardeşim cok saol araştırıp cevap yazmışsın ama cd ye nasıl yazdırcağımı biliyorum sorun orda değil bence

Sanalda boot oluyor ise sorunsuzdur. Cdye yazınca olmuyorsa bu kesinlikle fiziksel bir hata vs olabilir.

Ha bir de Nlite ile vs uyumlu cd yaratıyor zaten de, farklı yollarla yaparsanız cd(iso) formatına da dikkat edin udf, joliet vb formatlar var. Uyumlu olması için standart iso veya Joliet yapmanız gerek. Gerçi sorun burada değildir.. Herkese söylüyorum kalitesiz cd alıp paranızı çöpe atmayın. Verbatim gibi markalar var hem de çok ucuz.

Örnek olarak reklam olmasın ama kampanya var misal 100 adet Verbatim dvd sadece 36 TL. Hindistan, Tayvan veya Çin üretimleri olabiliyor bunların arasında kalite farkı olsa da hepsi görece kalitelidir. Buyrun Hindistan üretimi iyisi değil ama 100 dvd den 1 tanesinde anca sorun verebilir sürekli çekiyorum sorunsuz..

http://www.maxipaket.com/product_reviews.php?products_id=343&osCsid=aemeimbrr6gbkhan5nrmnstk11[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...