Jump to content

Win10pro (21h1) 19043.928 Delite 2

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

@deli_petro06 Hocam elinize sağlık, kurulumu yaptım ancak internet bağlantısında sorun yaşıyorum wifi ve ethernet sürücüsünü tanıdı ancak bağlı göründüğüm halde erişemiyorum şöyle ki

google girmeye çalışınca time out veriyor hemen 

Yeni sekme açtığımda msn sitesine bağlanmayı deniyor uzun bir süre bekleyince yarım yamalak şekilde açılıyor, burdan bing üzerinden arama yapıp zor bela edge indirme aracını indirdim. Ancak bu araçta ise edge indiriliyor….. yazıyor ve en sonunda internet bağlantınızda sorun var diyor wifi ve ethernet ayrı ayrı denedim nasıl çözebilirim?

• Like 1

ihsan007, 1 saat önce yazdı:

@deli_petro06 Hocam elinize sağlık, kurulumu yaptım ancak internet bağlantısında sorun yaşıyorum wifi ve ethernet sürücüsünü tanıdı ancak bağlı göründüğüm halde erişemiyorum şöyle ki

google girmeye çalışınca time out veriyor hemen 

Yeni sekme açtığımda msn sitesine bağlanmayı deniyor uzun bir süre bekleyince yarım yamalak şekilde açılıyor, burdan bing üzerinden arama yapıp zor bela edge indirme aracını indirdim. Ancak bu araçta ise edge indiriliyor….. yazıyor ve en sonunda internet bağlantınızda sorun var diyor wifi ve ethernet ayrı ayrı denedim nasıl çözebilirim?

Hocam bu lite sürüm de Microsoft' un Teslim iyileştirme denen uygulamasını tamamen kapattım. Bundan dolayı Microsoft üzerinden edge indiremezsiniz. Bu sayede Microsoft sizin internetinizi ve diskinizi başkalarına göndermek için kullanamaz. Edge Microsoft üzerinden Online şekilde inmez. Aslında konu içerisinde geçti. Edge' yi setup olarak indirip kurabilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki şekilde Microsoft üzerinden Offline setup olarak indirebilirsiniz yada katılımsız olarak indirebilirsiniz...

Microsofttan Edge' nin Offline Setup İndirme Linki:

Güncel sürümü İndirmek İstiyorsanız Aşağı resimdeki gibi seçmelinisiniz.

Spoiler

PbL1Nc.jpg

Bu Olmazsa Katılımsız olarak indirip kurabilirsiniz. Forumdaki KingHaze' nin katılımsız paylaşımını kullanabilirsiniz...

Katılımsız İndirme Linki:

Spoiler

Please register to see this content.

Son olarak şunu tavsiye edeyim. Bilgisayarıma girip C/Windows klasörünü seçili hale getirin. Yani Sol tıkla seçin ve üzerinde sağ tık yapıp "Sahiplik Al"' a tıklayın. Bazı setupları kurmak için Windows klasörünün Sahipliğini almanız gerekiyor...

Edge için google' de Microsoft Edge Offline setup şeklinde aratın...

• Like 1
  • Thanks 1

@KHEDIRA Bir babayiğit çıkıp yapabilir diye bekliyorum :) Şablonları v.s paylaştım. Nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım. Birisi süpriz yaparsa gelir. Bu aralar biraz rahatsızım. Belli sorunları çözdükten sonra yeni paylaşım yapıyordum. Kullanırken tespit ettiğim bazı sorunları çözerek paylaşabilirim. Ancak biraz sıkıntılı bir dönemdeyim...

deli_petro06, Bir saat önce yazdı:

@KHEDIRA Bir babayiğit çıkıp yapabilir diye bekliyorum :) Şablonları v.s paylaştım. Nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım. Birisi süpriz yaparsa gelir. Bu aralar biraz rahatsızım. Belli sorunları çözdükten sonra yeni paylaşım yapıyordum. Kullanırken tespit ettiğim bazı sorunları çözerek paylaşabilirim. Ancak biraz sıkıntılı bir dönemdeyim...

sorun neyse bir an önce atlatmanız dileğiyle hocam. 

• Like 1

hocam microsoft store yüklü değil nasıl yükleyebilirim ? ve garip şekilde herhangi bir klasörü açtığımda görev çubuğunda klasör üstünde sağ tıklayınca tepki vermiyor.

Edited by midhat

midhat, 2 saat önce yazdı:

hocam microsoft store yüklü değil nasıl yükleyebilirim ? ve garip şekilde herhangi bir klasörü açtığımda görev çubuğunda klasör üstünde sağ tıklayınca tepki vermiyor.

Microsoft storeyi maalesef yükleyemezsiniz. Ekstra bir ayar yada donmaya neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulama yüklediniz mi? Sisteminiz de kaç gb ram var?

deli_petro06, 17 saat önce yazdı:

Microsoft storeyi maalesef yükleyemezsiniz. Ekstra bir ayar yada donmaya neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulama yüklediniz mi? Sisteminiz de kaç gb ram var?

32 gb ndivia driveri ile msi driverlerimi yüklemiştim. baya denedim olmayınca kaldırdım sistemi.

midhat, Bir saat önce yazdı:

32 gb ndivia driveri ile msi driverlerimi yüklemiştim. baya denedim olmayınca kaldırdım sistemi.

Donma sorunu sizin sisteminizden kaynaklanıyor. Sisteminizde sorun çıkarıyorsa tabikii kaldırın. Aynı sistemi ben SSD' imde kullanıyorum. Sisteminizle çakışan birşeyler olabilir...

kerem2018, 2 saat önce yazdı:

Teşekkürler elinize sağlık. Süper olmuş sistem.

İyi günlerde kullanın. Tüm programların yüklenebilmesi için C/Windows klasörünü sol tıkla seçip sağ tık sahiplik al' a tıklayın. Epicgames gibi bazı setupların kurulması için gerekiyor. Güvenlik ayarlarını biraz abartmışım. Programların kurulumunda herhangi bir sorun yaşarsanız setup üzerinde sağ tık Yönetici olarak çalıştır yapın. Edge'yi sadece setup olarak kurabilirsiniz...

Edge için Offline setup veya katılımsız linkleri yukarıda mevcut.

• Like 1

@deli_petro06Hocam yanıt için teşekkür ederim, internet bağlantısı sıkıntılı olduğu için tam verim alamadım, ama ubuntudan windows’a dönerken çok işime yaradı düşük boyutlu olması. Emeğinize sağlık 120gb laptop’um da kullanılmalık sistemdi aslında ama oyun vs olacağı için internette de sorun olunca kaldırmak durumunda kaldım şimdi farklı bi sürüm kurdum ama bundanda çok memnun değilim arayışım devam ediyor stabil değil sistem yani. 
Bu arada edgeyi chromeyi sisteme kurdum lâkin bağlantı göründüğü halde çoğu sayfa görüntülenmiyordu açılan sayfalarında açılmasını uzun süre bekliyordum, modem arayüzüne dahi erişemedim. Düzenleme yaparsanız bilginiz olsun diye bildirmek istedim

• Like 1

ihsan007, 4 saat önce yazdı:

@deli_petro06Hocam yanıt için teşekkür ederim, internet bağlantısı sıkıntılı olduğu için tam verim alamadım, ama ubuntudan windows’a dönerken çok işime yaradı düşük boyutlu olması. Emeğinize sağlık 120gb laptop’um da kullanılmalık sistemdi aslında ama oyun vs olacağı için internette de sorun olunca kaldırmak durumunda kaldım şimdi farklı bi sürüm kurdum ama bundanda çok memnun değilim arayışım devam ediyor stabil değil sistem yani. 
Bu arada edgeyi chromeyi sisteme kurdum lâkin bağlantı göründüğü halde çoğu sayfa görüntülenmiyordu açılan sayfalarında açılmasını uzun süre bekliyordum, modem arayüzüne dahi erişemedim. Düzenleme yaparsanız bilginiz olsun diye bildirmek istedim

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Ancak sorun sistemde değil. Sistemde internet bağlantısı sorunu yok. Donma sorunu da yok. Sistemi paylaştığım günden bu yana kullanıyorum. Hatta şunu yazabilirim. 20 fps aldığım oyundan 70 fps aldım. Tabikii sistemi kullanmak zorunda değilsiniz. Sadece sorunun doğru tespit edilmesi açısından yazıyorum. Yazdığınız internet sorununa biraz baktığımda virüs kaynaklı yada dns sorunları yazıyordu. Son olarak şunu da ekleyeyim. Herhangi bir sistemde vmware kullanıyorsanız vmware net sorunları çıkarabiliyor...

mhatem1, 3 saat önce yazdı:

Ne yaptı isem,bir türlü hotmail oturumunu açamadım.Neden acaba..? hesaplar bölümünde ise durum aynı.Sadece gmail açabildim.Başarılar dilerim

Hocam sizin için brave ile hotmail hesabını denedim. Sorunsuz açılıyor. Farklı tarayıcılarda deneyin. Kullanıcı adınızın yada şifrenizin doğru olduğuna emin olun. Aldığınız hatayla alakalı bir görsel eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Ancak sistemde mailleri açmakla yada buna benzer bir işlemi engellemekle alakalı bir ayar yok...

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

Şuan bu sistemi kullanıyorsan eğer pc kaç saniyede açılıyor hocam? @deli_petro06

Kendi yaptığım ayarlarla 2,5 saniye de açılıyor. Biosta herhangi bir denetleme v.s yok...

cuneyt78, 2 saat önce yazdı:

19043.964 güncel çalışma gelir mi?

Hocam aşağıdaki konuda Lite çalışmayla alakalı tüm hazır şablonlar v.s paylaştım. Açıkçası meraklı arkadaşlar hazırlar diye düşündüm. Şu ana kadar ses seda yok. Biraz sağlık sorunlarım var. Kafam pek yerinde değil. Üstüne forumda kızdığım bazı durumlar var. Bu 19043.964 için değil de bir sonraki sürüm için olabilir....

• Like 4
  • Sad 1

Hocam aşağıdaki konuda Lite çalışmayla alakalı tüm hazır şablonlar v.s paylaştım. Açıkçası meraklı arkadaşlar hazırlar diye düşündüm. Şu ana kadar ses seda yok. Biraz sağlık sorunlarım var. Kafam pek yerinde değil. Üstüne forumda kızdığım bazı durumlar var. Bu 19043.964 için değil de bir sonraki sürüm için olabilir

geçmiş olsun kardeşim bazılarına kıza bilirsin bu forumu boş bırakma anlamına gelmez sen bildiğini yap bu çalışmanı 2. laptob  pc var biradere verdim kullanıyor sorun yok donuyor diyor oda ssd olmadığı için mekanik disk arızalı idi idare et dedim ssd aldım seagate 250 gb cumartesi gelir sıfırdan yeni yüklerim v3 versiyonun çıkarsa içinde sadece mediaplayeri aktif edebilirsem kullanırım emin ol  çalışman kötü değil  herkezin bir isteği olur kimse yetişemez amaç bişi yaptıysan taşlanıyorsan iyisini yapıyorsundur kolay gelsin iyi forumlar 

• Like 1

@AdnanGumusTeşekkür ederim. Kızdığım şey hazırladığım sistemler yada gelen yorumlarla alakalı değil. Sistemi kullanıp sorun yaşayan varsa tabikii belirtecek. Şu ana kadar da çok kırıcı bir yorum almadım. Sağolsun geri dönüş yapan arkadaşlar çok güzek şekilde sorunlarını belirttiler. Kızdığım konular farklı. 

Güncel sistem hazırlamamamın sebebi,

1-En başından beri belli sorunları düzelttikçe yenisini hazırlıyordum. Kendimde kullandığım için belli sorunları görüyorum. Çözmeden güncel bir sürüm paylaşmak, sadece bir öncesini taklit etmek olur. Böyle olunca da normal eski sürüm üzerinden de güncelleme yapılabiliyor. Pek bir esprisi kalmıyor.

2-Feature Güncellemeleri sevmiyorum. 

3-Elimden geldiğince nasıl yapıldığını, kalıpları paylaştım. Özellikle genç arkadaşların da bu tip çalışmalar yapmalarını bekliyorum. 

Sanırım Ramazan boyunca sistem hazırlamam zor. Ramazan sonrası kendimi biraz daha toparlayıp, belli sorunlar üzerinde çalışmam lazım. Ne tür performans ayarları yapılabilir, denemeler yapmam lazım. Windows Features sorunu üzerinde de çalışmam lazım...

Üstüne bir de HDD' ime kendi multiboot sistemimi hazırlamam gerekiyor. Orada çok fazla yol katedemedim...

Edited by deli_petro06
  • Thanks 1

• Donanımları tamamen güncelleyin derim herşey sistemden kaynaklı olacak diye bir kaide yok. Herkesin kullandığı birbirinden farklı bir çok donanımsal farklılıklar var + kullanım alışkanlıkları vs. değişik varyantlar olabilir.
  • Sıfır sistem kurduktan sonra kendime genellikle "Snappy Driver" Yükleyicisini kullanırım şakır şakır driverları yükler günceller sorun hiç yaşamadım şu ana dek. |-> 
     Portable Online yükleyici.
  • Elimde harici bir wifi anten var, daha tanıyan windows 10 görmedim illa manuel elle yapılandırma gerekli anlamayan biri sanıyorum çöpe atardı anteni. Donanım uyumluluk modlarıyla bir şekilde tanıtmayı aygıt yöneticisinden, daha iyi çektiği için (laptop antenine göre) laptop cihazın wifi antenini deaktive konuma alıp tüm gücü ve ayarları antene tanımlayarak tanıtma ve yapılandırma işlemleriyle uzun zamandır kullanmaktayım menzili geniş olması ve veri transferleri yüksek olmasından mecburen kullanmak durumundayım ayrı konu.
  • (Windows7 ve 8.1'de) sorun yaşamadım hiç (sadece w10'larda). Buda antenin sürücüsünün azizliğinden kaynaklı destek vermemesi vs. Xtreme donanımsal durumlarda, bazen manuel olarak sorunun kaynağına inmek iyice araştırmak gerekebiliyor. Demem o ki,herşey sistemle ilgili değil.
  • VMWare kullanıyorum ağ bağlantısı görüntülemeye baktığımda trafik karışıyor mecburen bende kullanmadığım ağ ayarlarını kapatıp. Eternetler - Vmware ağ yapıları vs. Sadece Wifi'i bırakıyorum gerisi yalan oluyor tabiki. :)  "Local Area Connection (VPN) Yapılandırması + Wi-Fi2 wireless bağlantısı anten."
  • 2021 05 05 22 36 54 Network Connections
  • Like 2