Jump to content

Kökten Temizlik Yapmak Istiyorum Nasıl Acaba?

_SeMpHaTiC_

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiğiniz gibi format hard disk içindeki verileri tamamen silmiyor.Benim istediğim hard diskleri tamamen boşaltıp içinde hiç veri kalmadan neredeyse sıfır hallerine tekrar ulaşmak istiyorum.Böyle birsey varmı?Bilen arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

xp kurarken bölüm sil deyin tüm bölümleri silip yeniden bölüm oluşturun hem xp yide kurmuş olursunuz. tabi xp kullanıyorsanız. kullanmıyorsanızda fdiski bu şekilde atıp ne kullanacaksanız kurarsınız.

Açıklayıcı olur umarım ;

http://www.silisyum.net/htm/yazilim/f_disk.htm[/CODE]

Tşkler arkadasım biraz karışık görünüyor rahatlıkla yapılabilir.Yardımların için tekrar tekrar tşkler...iyi forumlar....

xp kurarken bölüm sil deyin tüm bölümleri silip yeniden bölüm oluşturun hem xp yide kurmuş olursunuz. tabi xp kullanıyorsanız. kullanmıyorsanızda fdiski bu şekilde atıp ne kullanacaksanız kurarsınız.

Sen sanırım normal format atmayı diyorsun.Bu şekilde format attıktan sonra çeşitli programlar ile geçmiş dosyaları tekrar edinebiliyoruz.Ör:Recovery my files.İstediğim tertemiz bir hard disk.Yardımın için tşkler...iyi forumlar...

HDD Low Level Format Tool

screenshot-hdd-low-level-format-big.gif

Burada verilmişti :

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=65310

AÇIKLAMA :

Sabit disklere düşük seviye format atmak için kullanılır. Dikkatli kullanılmalıdır. Bu formattan sonra veri kurtarmak imkansız olabilir.

Programla sabitdisklere düşük seviye format (low level format) atılıyor. Windows'daki format gerçek format olmadığından yardımcı programlarla hemen geri alınabilir. Bu program vb. programlarla attığınız formatı geri almanız imkansız olabilir. Desteklediği üreticiler: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital

AnaSayfası :

Download :

Please register to see this content.

HDD Low Level Format Tool

screenshot-hdd-low-level-format-big.gif

Burada verilmişti :

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=65310

AÇIKLAMA :

Sabit disklere düşük seviye format atmak için kullanılır. Dikkatli kullanılmalıdır. Bu formattan sonra veri kurtarmak imkansız olabilir.

Programla sabitdisklere düşük seviye format (low level format) atılıyor. Windows'daki format gerçek format olmadığından yardımcı programlarla hemen geri alınabilir. Bu program vb. programlarla attığınız formatı geri almanız imkansız olabilir. Desteklediği üreticiler: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital

AnaSayfası :

Download :

Please register to see this content.

Ama arkadasım nasıl yapıcamız hakkında bi açıklama yok hatta verdiğin linklere baktım ve yorumlarada hatta bi tanesinde bu işlemi yaparken elektrik giderse hdd yanar diyor o kada riskli ise detaylı bi izahı olmadan nasıl yapabiliriz :)

ben sahsen mxhdd clean kullanıyorum teknık servısımde ve gercekten performansada cok etkısı oluyo hatta deneme amaclı kurtarma yazılımları yla ugrastım ama dosya bulamadı tek sorun yaklasık 5-6 saatte siliyo hdd nı ama tam sılıyo :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...