Jump to content

Sapphire 4830 Için Kasa Seçimi

alkan02

Recommended Posts

Yapı : ATX / Micro ATX

Güç Kaynağı : 420 Watt

Renk : Siyah

Boyutlar : 185 x 410 x 480mm (E xB x Y)

Genişleme Slotu : 7

5.25" Sürücü Yuvası : 4

3.5" Sürücü Yuvası : 1

3.5"Gizli yuva : 6

Açıklama : 1 x 12cm sessiz ön fan (Opsiyonel)

Açıklama : 1 x 12cm sessiz arka fan

Açıklama : 2 x USB 2.0 / 1 x IEEE1394 / 1 x Audio Set (AC'97/HD)

GİGABYTE'IN BU KASASI VE GÜÇ KAYNAĞI SAPPHİRE 4830 İÇİN YETERLİMİ? BAŞKA ÖNERİLERİNİZ VAR MI?

bence asus kasa al montaj acısından kolaylıklar sağlıyor.

ve kendi güç kaynagını kullanma yani basit ucuz bir kasa al. termalteke olsun antec olsun kalitei bir güç kaynağını haricen al.

birde google.com da aratırsan sistemin güç tüketimini ölçen siteler var arat ona uygun bir güç kaynagı al derim.

bence gayet doğru bir seçim..güç kaynağıda yeterlidir..

4830 ve yakın seviye kartlar için ekstra güç kaynağına para vermenin gerekli olduğunu düşünmüyorum..

http://www.teknofiyat.com/?search=gigabyte+x6&altlimit=&ustlimit=[/CODE]

BU KONU GÖRECELİDİR HER ZAMAN DAHA İYİ OLMAK İÇİN EN SONUNDA BAŞLAYARAK GERİYE GİTMEN LAZIM ŞİMDİ SİSTEM TOPARLAYACAKSAN 1 KAÇ SENE SENİ ADER EDECEK ŞEKLİNDE YAPMAN GEREKİR KASA GÖRÜNÜMÜNE BAĞLANMA AMA İÇİNDEKİ İŞLEV ÇOK ÖNEMLİDİR YANİ PSU BEN SİSTEM TOPLASAM EN AZ 750 WATT GÖZE ALIRIM Kİ ANAKARTI VE VGA DİĞER DONANIMLARIDA GÖRE ORTALAMA 400-500 GÖZE ALMANLAZIM QWERCLOCK YAPMA HAYALİN VARSAKİ 750 EN İDEALİDR EN AZINDAN MARKA OLARAK HIGH POWER- OCZ -COOLMASTER -THARMALTAKE - SİVERSTONE BUNLAR ARASINDAN SEÇİM YAPMANI TAVSİYE EDERİ MKİ İKİNCİ GRUP OLARAK ASUS-AOPEN DİĞER MARKALARI YAZMAYI GEREK DUYMUYORUM ANAKART VEYA DİĞER DONANIMLARA ZARAR VEREN ÇOK PSU VAR PİYASADA DİKKAT ETMEN GEREKİR

Please register to see this content.
BU ADRESTEN NE KADAR PSU İHTİYAÇ DUYABİLECEĞİNİ HESAPLARSAN SANA Bİ FİKİR VERMİŞ OLURKİ KENDİN KARAR VERMİŞ OLURSUN KOLAY GELSİN

arkadaşlar bilgisayarcıya gidersiniz bu ekran kartı için bu güç kaynağı yeterlimidir diye kaldırıyorsa yeterlidir ancak öyle değil benim bilgisayarımda x1950gt 350w güç kaynağı vardı ancak kullanma kulavuzunda gösterildiği gibi bağlayınca kaldırmıyor ve oyunlarda gerçek performansı göremiyordum

benim ekran kartım için 400w ve 460w yeterli

donanımlarını yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim

arkadaşlar bilgisayarcıya gidersiniz bu ekran kartı için bu güç kaynağı yeterlimidir diye kaldırıyorsa yeterlidir ancak öyle değil benim bilgisayarımda x1950gt 350w güç kaynağı vardı ancak kullanma kulavuzunda gösterildiği gibi bağlayınca kaldırmıyor ve oyunlarda gerçek performansı göremiyordum

benim ekran kartım için 400w ve 460w yeterli

donanımlarını yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim

gigabyte ma78gm-us2h, phenom2 x3 710, 2gb kingston 800mhz, bunun yanında bide 4850 ile 4830 arasında bi ekran kartı almak istiyorum.

Bu kasayi Tercih et.gerçekden kaliteli bir kasa.

Artık 4830 yada 4850 ekran karti delilik olur.

Çünkü Ati radeon Hd 4770 diye bir kart çıkardıki Bu kartlari alanlari yüz üstü bıraktı.

Hd 4770 Hd 4830 dan daha az enerji tüketiyor.Ayrica performans fiyatina göre gerçekden mükemmel.

Sana Tavsiyem Yukaridaki Kasa ve Bu Kart(Saphire Hd 4770)

daha önce fikrimi söyledim ama yine söylüyorum

hd 4830 son derece mantıklı bir seçim..çünkü overclocksuz olarak hızları 4770 ile aynı

4770 in hala fiyatının yüksek olduğunuda hesaba katarsak

en ucuz 4770 ile en ucuz 4830 fiyatları kıyaslandığında üstelik 4830 un özel saphire soğutması düşünüldüğünde

kısıtlı bütçe için en uygun karttır.. nvidia cephesinde 9600gt nin fiyatına 9800gt yi geçen bir performans elde etmiş oluyorsunuzki daha ne olsun..

üstelik tüm bileşenleri belli olan bir sistem için 600-700w güç kaynağı önermek mantıklı değildir..

güç kaynağına 250ytl daha vermektense ekran kartını bir üst seviye almak daha fazla oyun performansı getirir..

kalitesiz ve yetersiz güç kaynağı tabiki sistem için bir faciadır ancak gereğinden fazla para vermekte bence matıklı değildir..

fazla mal göz çıkarırmı? tabiki çıkarmaz.. bütçe sınırsız derseniz bende size 1200w güç kaynağı öneririm..

ama olaya belirli bir bütçenin mantıklı bir şekilde dağıtımı gözüyle bakarsanız 400-450w arası bir güç kaynağı yeterli olacaktır.. (4830 un 350w gerçek güç veren psu larla da sorunsuz çalıştığını biliyorum)

fiyatları yakın 2 alternatif olarak önereceğim kasalardan biri gigabyte x6 diğei thermaltake wings tir..

http://www.sanalmarketim.com/urun/4b066cb4cd235d504eaddedf30a9be25/THERMALTAKE-WingsRS-201-Black-MidTower-430W--VJ64321N2E[/CODE]

[CODE]http://www.sanalmarketim.com/urun/434f8f026bed3558f4d28f95d3cd5557/GIGABYTE-GZ-X6-420W-Kasa-Siyah-GZ-X6BPD-100[/CODE]

bunlarda bulabildiğim en düşük 4770 ve 4830 fiyatları

[CODE]http://www.teknolojix.com/detail.aspx?typeid=7542[/CODE]

[CODE]http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4599[/CODE]

hd4770 128 bitlik bir kart.Aynı ayarlarla yüksek çözünürlükte 1440*900 ve üstü 256 bitlik hd4830 ile aşık atamaz.

Videoyu İzle bak bakalım aşık atabiliyormu :)

şöyle bişey düşündüm hizlialda 4850 sapphire in fiyatı 210tl 100tlye falan da bi güç kaynağı alırım 450w lık falan işimi rahatlıkla görür heralde benım evde kasam var bıraz eskıde olsa bana daha ucuza patlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...