Jump to content

Lanet Explorer.exe'ye Bir çözüm?..

tonic

Recommended Posts

bazen bilgisayarı açtığımda explorer.exe devamlı işlemcinin %50sini harcıyor. hiçbir şey yapmıyorum ama işlemcinin %50si devamlı explorer.exe'de, ne yaptığını da anlamıyorum... bütün işleri yavaşlatıyor ya. bunun nedeni nedir? neden bu kadar işlemci harcıyor bazen? nasıl engelleyebilirim bunu? önceliğini düşürüyorum ama işe yaramıyor?..

1.sağ tık eklentileri oluyor onlardan birini kurdun mu onlar yapabilir

2. windows temalarının bazıları yapabilir

3. çok sayıda pencere açmışsındır

4.virus explorer kullandığı bir dosyaya kendini enjekte etmiş olabilir

5.explorer.exe hatalı olabilir

Windows Görev yöneticisinde Arka Planda Çalışıyor ??? ondanmı bahsediyoRsunuz .

evet ondan bahsediyorum.

Arkadaşım sistem oalrak vistamı kullanıyorsun...

viste home premium kullanıyorum.

1.sağ tık eklentileri oluyor onlardan birini kurdun mu onlar yapabilir

2. windows temalarının bazıları yapabilir

3. çok sayıda pencere açmışsındır

4.virus explorer kullandığı bir dosyaya kendini enjekte etmiş olabilir

5.explorer.exe hatalı olabilir

1. sağ tık eklentisi yok hiç.

2. normal windows vista teması kullanıyorum, ekstradan başka yok.

3. hiç pencere yokken oluyor.

4. kaspersky internet securty ile tam taram yaptım virüs vs. bulunmuyor.

5. her zaman değil ama bazen oluyor. 2 gündür aynı mesela devamlı %50lilerde cpu harcıyor. önceden de bazen oluyordu ama önemsemedim. şimdi bilgisayarı kullanamıyorum adam gibi ya :hi:

eğer işlemcinin çoğunu kullanıyosa virüsdür..ondan kurtulucaksan format at bence hiç uğraşma formt bittikten sonra diğer sürücülerini antivirüs programını kurup tarama yap hemen..format atmak yetmiyor bazen diğer sürücülerden bulaşıp tekrar çalışıyor

Eğer Pc ne sonradan bir program yükleyip silmediysen ya da yüklemeyi veya kaldırmayı yarıda kestiysen böyle bir hata verebilir. Sistemi Geri yüklemeyi dene. Bir de ayrıca sen de bulunan virüs programı sistem dosyasına virüs bulaşma neticesinde explorere yükleniyor olabilir.

combofixle tarat isini gorebilir.
combofixle yada ona benzer bir programalara bak sanırım işini görür

google pis virüs silen programlar de bulursun

taramalar temiz çıktı.

eğer işlemcinin çoğunu kullanıyosa virüsdür..ondan kurtulucaksan format at bence hiç uğraşma formt bittikten sonra diğer sürücülerini antivirüs programını kurup tarama yap hemen..format atmak yetmiyor bazen diğer sürücülerden bulaşıp tekrar çalışıyor

devamlı olan bir şey değil bu bazen oluyor. format atmak istemiyorum. sistemi tekrardan aynı haline getirmesi 2-3 günümü alıyor. kaspersky ile düzenli olarak güvenli kiptede tarıyorum zaten...

Eğer Pc ne sonradan bir program yükleyip silmediysen ya da yüklemeyi veya kaldırmayı yarıda kestiysen böyle bir hata verebilir. Sistemi Geri yüklemeyi dene. Bir de ayrıca sen de bulunan virüs programı sistem dosyasına virüs bulaşma neticesinde explorere yükleniyor olabilir.

program yüklemeleri olmadı hata veren veya yarıda kesinlen. sistem geri yükleme de çözüm olmadı. virüs programının (kaspersky internet security) işleyişini incelediğimde fazla işlemci ve bellek harcamıyor...

çalıştıra msconfig yaz entere bas. Orada Hizmetlerden üretici adı ve hizmet adı gibi açıklama yazmayan ve görümeyenleri devredışı bırak. Başlatma' ya da göz at aynı şeyi bu kısımda da uygula...

perki explorer.exe olduguna eminmisin başka bişey olmasin?

mesela svchost gibi?

görev yöneticisinde öyle diyor. ayrıca "Process Explorer" ile de kontrol ettiğim zaman explorer.exe olarak görünüyor. "explorer.exe -> Windows Gezgini"

Please register to see this content.

çalıştıra msconfig yaz entere bas. Orada Hizmetlerden üretici adı ve hizmet adı gibi açıklama yazmayan ve görümeyenleri devredışı bırak. Başlatma' ya da göz at aynı şeyi bu kısımda da uygula...

onlar zaten yapılı sistemde. ama tekrar kontrol ettim. gereksiz şeyler de başlamıyor açılıştı, düzenli olarak kontrol ve bakım yapıyorum...

Günceleme Yapmayi Denedin mi?

Yada Ayni sürüme ait başka birinden explorer.exe yi al ve değiştir.Ancak explorer.exe açıkken değiştirme yapamazsin.

cmd komutlari(ms-dos)ile yaparsin.

Bi dene bakalım.

explorer.exe bozuk olabilir.

Yada Ayni sürüme ait başka birinden explorer.exe yi al ve değiştir.Ancak explorer.exe açıkken değiştirme yapamazsin.

Bi dene bakalım.

tamam birde bunu deniyim, teşekkürler.

Bi dene bakalım.

sen bunu yazdıktan sonra düzeleceği tuttu :D şuan max %5 harcıyor :( aynı şey tekrar ederse o zaman değiştireyim.

yardımcı olan herkese teşekkür ederim...

ya tekrar başladı bu ya. nasıl değiştiriceğimi anlatabilir misiniz? normal değiştirmek istediğimde izin falan gerekli diyor. yeni yüklenmiş başka bir bilgisayardan aldım explorer.exe ama anlatan olursa sevinirim...

benim başıma da gelmişti denemediğim çare kalmadı

sonunda format kurtuluş oldu

exlorer değil bütün proğramlar yavaşlamıştı

MXPv 2 indir sistemini tazele

Sistemi eski haline getirmem 2 günümü alacağı için son çare format yapmak istiyorum. MXPv 2 nedir?

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=86975&st=0&p=447997entry447997[/CODE]

burayı incelermisin

teşekkürler arkadaşım ama benim sistemim orjinal vista. vistayı kaldırıp da modifiye xp mi kurcam?.. :download1:

Bi dene bakalım.

nasıl yapacağımı anlatabilir misin?..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...