Jump to content

Online Metin Çeviri 2.0 (tam 41 Dilde Çeviri)

CaVeLL

Recommended Posts

Online Metin Çeviri Programı 2.0 (31.01.2010 Tarihi itibariyle Program Güncellenmiştir.)

İstek Üzerine Programı Güncelledim, Hem Görünüm değişti hem Ekstra Özellikler geldi :D

Tam 41 dilde Metin çevirisi yapabileceğiniz küçük bir programcık..

Desteklenen Diller :

Turkish
English
Albanian
Arabic
Bulgarian
Catalan
CNChinese
Croatian
Czech
Danish
Dutch
Estonian
Filipino
Finnish
French
Galician
German
Greek
Hebrew
Hindi
Hungarian
Indonesian
Italian
Japanese
Korean
Latvian
Lithuanian
Maltese
Norwegian
Polish
Portuguese
Romanian
Russian
Serbian
Slovak
Slovenian
Spanish
Swedish
Thai
Ukrainian
Vietnamese

Ekran Görüntüsü :

metinceviri2.jpg

Yeni Eklenen Özelikler (Sürüm 2 ile Gelen)

1- AraYüz tamamen değiştirildi

2- Varsayılan Çeviri İngilizce - Türkçe Olarak ayarlandı

3- Formları Sıfırla Butonu Eklendi

4- Metin Kutucuklarına tıklanıldığında İçeriğinin Otomatik Olarak Seçilmesi sağlandı

5- Butonlarda ve Kutucuklarda iyileştirilmeler Yapıldı

6- Bilgi ve Hakkında Dialog Pencereleri + Durum Çubuğu eklendi

7- Kapat + Simge Durumuna Küçült gibi Butonlar değiştirildi ....

8- Windows 7 Uyumlu Hale Getirildi.

9- Kapatıldıktan sonraki bazen karşılaşılan Hata Giderildi.

10- Daha stabilize çalışması için Exe'yi extra Paketleme yapılmadı..

Not 2: Program 31 Ocak 2010 Tarihinde 2.0 sürümüne yükseltilmiştir.

:QONLİNE METİN ÇEVİRİ Sürüm 2.0

http://www.4shared.com/file/212138206/28969e0/MetinCeviri_ver2.html[/CODE]

[color=#708090]____________________________________________________________[/color]

[color=#696969]Programın Eski Sürümünü Merak Edenler için :[/color]

[color=#808080]http://www.tnctr.com/index.php?autocom=blog&blogid=14&showentry=16[/color]

valla parlak fikir powered by google
Evet; powered by google :Q
google çeviride çıktı ama bu oflinede çalışıyor herhalde sağol kardeş
Hayır; Ofline çalışmaz, internet bağlantısı gerektirir. Program Google Translate altyapısını kullanıyor..
mükemmel bir şey olmuş ellerinize sağlık
Teşekkürler :D

Cavell arkadaşım bu çalışmanızı File Menu Tools un 14.sürümüne almamda bir sakınca var mı?Tabii çalışmanın size ait olduğu belirtilecektir.Saygılarımla

Tabiki, Onure olurum :)

Saygılarımla....

Kabul Et CaVeLL benim tasarımım daha güzel :lol:

Boynum kıldan ince Üstad :Q

Benim çalışmalarımla Senin çalışmaların aynı kulvarda bile değiller, bu nedenle kıyaslamıyorum bile.

Eline bugünde yarında su dökemem, ama acizane accıkta olsa beğendiysen kendimi bahtiyar hissederim :)

Üretmek Paylaşmak ve Teşekkür Almak Ne kadar güzel bir duygu :D :D

Benim yaptığım mantık şuydu sonra bana kızıyorlar :D

Google Translate 'te

http://translate.google.com/translate_t?langpair=YazilanDilKısaltılmışı|ÇevirillecekDil&text=Yazı[/CODE]

Örneğin

[CODE]http://translate.google.com/translate_t?langpair=tr|en&text=Merhaba[/CODE]

[CODE]<div id=result_box dir="ltr"> ile </div> arasında çevirilen metin gelir.Bunu INET ile textbox'a dökmekti..[/CODE]

Cavell Abim Harbiden Güzel Ama :Q

Program 1.1 Sürümüne Güncellenmiştir. :)

Değişiklik birinci mesajda yapılmıştır..

Görselliğiyle, yazıların renkleriyle ve menüyle birazcık oynadım, hepsi okadar :D

yeni sürümde değişiklik nedir üstad?

# Pencereyi Minimize (Simge Durumuna Küçült) Butonu koyuldu.

# Çevirilecek ve Çevirilen Metinlerin yazı renkleri ve fontları değiştildi..

# Form alanının beyaz zeminine bir zemin resmi eklendi.

# Powered Google ifadesi ve Linki eklendi.

# Gereksiz boş alanlar kaldırılarak programın penceresi küçültülmüş oldu.

... şeklinde ufak tefek değişiklikler. Programın çalışma tarzı ve alt yapısı ile ilgili bir değişiklik yok kısacası :)

Cavell bende olan bir durumu size bildireyim.Programın çalışmasında bir sorun yok.Fakat programı kapattığınız halde görev yöneticisinde aktif ettiği bir servis kapanmıyor.Prograı kapatıp ta başka bir klasöre taşımak istediğimde bu program başak bir program tarafından kullanılıyor diyor.Sanırım svchost.exe lerden birini kullanıyor ama geri pasif duruma getirmiyor.Bilgilerinize.

Cavell bende olan bir durumu size bildireyim.Programın çalışmasında bir sorun yok.Fakat programı kapattığınız halde görev yöneticisinde aktif ettiği bir servis kapanmıyor.Prograı kapatıp ta başka bir klasöre taşımak istediğimde bu program başak bir program tarafından kullanılıyor diyor.Sanırım svchost.exe lerden birini kullanıyor ama geri pasif duruma getirmiyor.Bilgilerinize.

Şuan için en az 10 kere farklı 2 Bilgisayarda denedim, bahsettiğiniz sorun ile karşılaşmadım.. Birazdaha detaylı inceleme yaptım ve şu sonuca vardım ;

Programa ait iki işlem Görev Yönetisince bulunuyor, Programı kapattıktan sonra bu iki işlemden biri hemen biri 3-5 saniye sonra sonlanıyor. Dolayısıyla siz Program kapanır kapanmaz taşıma işlemi yapmak istediğinizde, işlemlerden biri hala tam sonlandırılmadığından taşıma gerçekleşmiyor. Lakin 3-5 saniye sonra taşıma işlemini yaptığımda sorunsuzca taşındı, zira ikinci işlem Görev Yöneticinde birazcık geç sonlanıyor. Benim vardığım sonuç bu.

Eğer tekrar dener sonucu bildirirseniz, ilgilenmeye çalışayım. Fakat benim yaptığım 2 farklı bilgisayardada durum bu şekilde, kapattıkdan 3-5 saniye sonra Programa ait hiçbir işlem Görev Yöneticisinde kalmıyor..!

Cavell'cim 2-3 saat sonra bile taşımak istedim yine kullanılyor dedi.Sistemi yeniden başlattıktan sonra taşıma işlemi yapılabildi.

Az önce yine denedim.Ve unlocker ile hangi servisleri kullndığını görüntüledim.Resim aşağıdadır.Bilgilerinize.Saygılarımla

oggjmo.jpg

Cavell'cim 2-3 saat sonra bile taşımak istedim yine kullanılyor dedi.Sistemi yeniden başlattıktan sonra taşıma işlemi yapılabildi.

Az önce yine denedim.Ve unlocker ile hangi servisleri kullndığını görüntüledim.Resim aşağıdadır.Bilgilerinize.Saygılarımla

Abi , bende bahsettiğiniz sorun yok ama! :p

farklı bilgisayarlardada denedim, sorun yok. kapanınca bütün işlemler sonlanıyor, ve taşımada isim değiştirmede yapılabiliyor.

UnLocker 'ıda denedim ama açmıyor UnLocker; "Ayıklama işlemi Yok" diyor..

Process Explorer ile baktığımda da sorun göremedim, Açılınca tek işlem başlıyor, kapanınca kapanıyor..

ceviri.png

--> Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar varmı..!!??

(YAGMURADAM 'ın yaşadığı Sorun: program kapanınca, Görev yöneticisinde bağlı bazı işlemlerin çalışmaya devam etmesi ve dolayısıyla dosyasının taşınma veya isim değiştirme gibi işlemlerine izin vermemesi durumu. bu sorunu yaşayan başka birileri varmı???)

@CaVeLL

Program için teşekkür ederim. Gayet hoş ve güzel olmuş.

Bende kapanma sorunu felan çıkmadı. Ama kullandığım XP SP2 ENG pc de bir sorun çıktı. Başka XP SP2 TR pc de herangi bir sorun yok.

Sorun kısaca;

sample.png

@CaVeLL Program için teşekkür ederim. Gayet hoş ve güzel olmuş.

Bende kapanma sorunu felan çıkmadı. Ama kullandığım XP SP2 ENG pc de bir sorun çıktı. Başka XP SP2 TR pc de herangi bir sorun yok.

Programın içerisindeki translator.html dosyasında önemsiz bir kod hatası vermiş :p , İnternet Explorer ile alakalı.!

YES dediğinizde çalışmıyormu? ve her açılışta bu sorun çıkıyormu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...