Jump to content

Opera 10 Beta Yayımlandı

Recommended Posts

Opera'nın, Presto 2.2 motorunu kullanan ve Acid3 testinden aldığı 100/100 puanla dikkatleri üzerine çeken 10.0 sürüm numaralı versiyonunun Beta'sı nihayet yayımlandı.

Beraberinde yeni bir temayla gelen Beta formundaki web tarayıcısının sürüm notlarından bazı başlıklar ise şöyle:

opera-10-beta.jpg

*Yenilenmiş tasarım ve görsel sekmeler

* Geliştirilmiş Opera Turbo özelliği

* Hata raporu gönderimi

* İmla kontrolü

* Geliştirilmiş hızlı atama ekranı

* Otomatik güncelleme özelliği

* Yeniden boyutlandırılabilir arama alanı

* HTML5 desteği

:)

http://opera.localhost.net.ar/win/1000b1/en/Opera_1000_en_b1_Setup.exe[/CODE]

[b]Kaynak: veteknoloji[/b]

ben iki senedir opera kullanıyorum diğer tarayıcılar da yukludur lazım olduğunda mazilla ya da explore de kullanırım ama opera sürekli en hızlısı en kullanışlısı opera daha iyisi yok

bu sürümde dil ingilizce değil mi_??? bu da çok önemli.ayrıca beta olması da insanı düşündürüyor.yorumları okudum ama bilgi verilirse ben de kullanıma geçmeye hazırım.

saygılar...

*** efsane_07 ***

valla baba dayanamadım verdiğin linki indirdim.türkçe eklentisini de araştırıp indirip kurdum.gerçekten de turbo olayı süper olmuş.dediğiniz az bile kalır.

arkadaşlar nette sayfalar arasında bağlantı yavaşlıyorsa beta filan demeyim bu arkadaşın verdiği opera 10 beta sürümünü indirip kurun sonra google de tr yamasını araştırın zaten 1000lerce çıkıyor gözünüze güvenilir gelen bir siteden de yamasını indirip tr olarak kurun harika oluyor.

tavsiye ederim herkese...

ayrıca bu konuyu başlatan kişi+kişilere de teşekkürler....

saygılarımla...

*** efsane_07 ***

valla baba dayanamadım verdiğin linki indirdim.türkçe eklentisini de araştırıp indirip kurdum.gerçekten de turbo olayı süper olmuş.dediğiniz az bile kalır.

arkadaşlar nette sayfalar arasında bağlantı yavaşlıyorsa beta filan demeyim bu arkadaşın verdiği opera 10 beta sürümünü indirip kurun sonra google de tr yamasını araştırın zaten 1000lerce çıkıyor gözünüze güvenilir gelen bir siteden de yamasını indirip tr olarak kurun harika oluyor.

tavsiye ederim herkese...

ayrıca bu konuyu başlatan kişi+kişilere de teşekkürler....

saygılarımla...

*** efsane_07 ***

Dil dosyasını paylaşman mümkün mü?

Edit : Bende buldum gerek kalmadı sağol :p Gerçekten hızlı.Yorumlara katılıyorum...

İki yıldır opera kullanıyorum. Bu versiyon gerçekten çok güzel olmuş. Şu an bu mesajı yazarken bile yazım hatası olarak altını çiziyor ( İngilizce olduğu için Türkçe kelimeleri tanımıyor şimdilik ). Sekmeler süper olmuş. Sekme bölümünü tut aşağı doğru çek. Sitelerin küçük resimlerini göreibliyoruz. Mükemmel bir sistem olmuş, ayrıca çok daha hızlı ulaşabiliyorum sayfalara..

Helal olsun Opera ;)

Arkadaşlar buyurun bu da katılımsızı (apocalypse39'dan);

- TÜRKÇE!

- Not: Opera ile birlikte Flash Player'ın 10.0.22.87 sürümü de kuruluma eklenmiştir.

;)

Please register to see this content.

adresinden türkçe dil dosyasını indirin.. (9.6 tavsiyedir.) .. herhangi bir kazaa kurban gitmemesi açısından C:\Program Files\Opera 10 Preview\locale\tr\ klasörüne kaydedin..

daha sonra opera da Tools > Preferences > General menüsünde "language" kısmında "Details" e tıklayın. User interface language seçeneğinde Choose diyip daha önce kaydetmiş olduğunuz türkçe dil dosyasını seçin.

operaxx.png

Opera 10 Türkçe Yama (10.0.1551 Beta)

Saner Apaydın hazırlayıp sunmuş olduğu bir yamadır.

Kendisine bu emeği ve yaptığı çalışması için teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...