Jump to content

Kocaeli De Hangi Operatör Daha Verimli ?

20072011
 Share

Recommended Posts

Öncelikle Hayırlı Cumalar Arkadaşlar ;

14 Yıldır Turkcell Kullanıcısıyım Ama Bulunduğum Bölgede 2021 İtibarı İle Çekme Problemi Sesli Görüşmede Düşüş Yaşamam Gibi Sıkıntılarım Olmaya Başladı.

Fiyat Konusu Zaten Açıkça Ortada Mevzu Şu Kocaeli Derince de Oturuyorum İşim Gereği Gebzeye Gidip Geliyorum Kocaeli Dışı Pek Çıkışım Olmuyor.

Bu Bölgede Telekom Veya Vodafone Ne Durumda Fiyat Önemli Değil Turkcell den Pahalı Olcağını Sanmam :)

Özellikle Sesli Arama Ve İnternet Durumu Önemli 

Tartışma Ortamı Olmadan Ricam Bu Bölgelerde Üye Arkadaşlar Tecrübelerini Paylaşsa Güzel Olur 

İyi Forumlar...

MOBİLDE 3 ana operatör vardır 1 TURKCELL 2 VODAFONE 3 TÜRK TELEKOM 

turkceli kullanıyorum sıkıntı yaşıyorum diyorsunuz vodafone geçiniz 

sabit internettede TÜRKTELEKOM Alt Yapıyı Sunar Tahaddütlü 2 Yıl Pahalı Sıkıntılı Tahaddüsüz Sıkıntısız Türk Telekom Alt Yapısını Kullanıyor O Yüzden Heryerde Sıkıntısız COMNET Tavsiye Ederim Ben Bu Yazdıklarımı kafadan yazmıyorum bu arada bütün operatörleri kullanıp test etmişim bütün çileleri çektim :D kolay gelsin 

• Like 1

Bende İstanbul dayım oturduğum yerde nedense Turkcell odamdan yada salon da pek iyi çekmiyor , aksine Vodafone kullanıyorum odam arkada binaların arasında kalmasına rağmen full çekiyor.
Bulunduğunuz lokasyon yada gidip geldiğiniz güzergahtaki baz istasyonlarının becerisine bağlı galiba denemeden kesin bişey söylenemez.

• Like 2

Türk telekom alacaksanız bimcell alabilirsiniz, sadece turk telekom yerine bimcell yazıyor!, faturasız oluyor! , aylık dost s paketi kullanıyorum, 750dk 750sms 4gb 23 tl + 3,10 tl vergi 26,10 tl'ye geliyor, yetmez diyorsanız diğer m-l-xl tarifeleri var, dost xl en yüksek olan paket, 750 dk 750 sms 20gb 42 tl.

Edited by gangstarap
  • Like 1

20072011, 7 saat önce yazdı:

Öncelikle Hayırlı Cumalar Arkadaşlar ;

14 Yıldır Turkcell Kullanıcısıyım Ama Bulunduğum Bölgede 2021 İtibarı İle Çekme Problemi Sesli Görüşmede Düşüş Yaşamam Gibi Sıkıntılarım Olmaya Başladı.

Fiyat Konusu Zaten Açıkça Ortada Mevzu Şu Kocaeli Derince de Oturuyorum İşim Gereği Gebzeye Gidip Geliyorum Kocaeli Dışı Pek Çıkışım Olmuyor.

Bu Bölgede Telekom Veya Vodafone Ne Durumda Fiyat Önemli Değil Turkcell den Pahalı Olcağını Sanmam :)

Özellikle Sesli Arama Ve İnternet Durumu Önemli 

Tartışma Ortamı Olmadan Ricam Bu Bölgelerde Üye Arkadaşlar Tecrübelerini Paylaşsa Güzel Olur 

İyi Forumlar...

merhaba hocam bende kocaeli gölcükde oturuyorum türkcell kurumsalda bi süre tekniker olarak çalışdım ve derince bölgesinde cok kuruluma gittim şahsi hattımda şirket hattımda türkcell di ve çekmeme gibi bi problem yaşamadım 

ilk öneri olarak hattın 4.5 g uyumlu uyumlu değilse bi sim kart yenileme işlemi yap bunu yapmadan önce 532 yi arayarak operatör ayarlarını isteyin problem düzelmesse o zaman farklı oprt leri düşünebilirsin bence iyi günler

• Like 1

casper0007, 6 saat önce yazdı:

Derince de yaşayan biri olarak turk telekomun çekmedıgı yer ras gelmedım vodofone heryerde çekmıyor

turktelekom prıme tarıfem

15 gb internet 1000dk 1000sms  47,64tl

gayette uygun fiyat hocam pazartesi bakıcam TT ye Vodafone biraz Sıkıntılı denildi bugün de :)

XrayN, 32 dakika önce yazdı:

merhaba hocam bende kocaeli gölcükde oturuyorum türkcell kurumsalda bi süre tekniker olarak çalışdım ve derince bölgesinde cok kuruluma gittim şahsi hattımda şirket hattımda türkcell di ve çekmeme gibi bi problem yaşamadım 

ilk öneri olarak hattın 4.5 g uyumlu uyumlu değilse bi sim kart yenileme işlemi yap bunu yapmadan önce 532 yi arayarak operatör ayarlarını isteyin problem düzelmesse o zaman farklı oprt leri düşünebilirsin bence iyi günler

hocam sim kart uyumlu apple bir cihaz kullanıyorum belki ondandır diye xiaomi ve samsung olarak 2 cihaza denedim onlarda aynı çekiyor görünüyor ama kağnı hızında bağlanıyor malesef TT şuan ikna ediyor beni teşekkürler yorum için

Merhaba internet sağlayıcısı olarak TBT NET çok iyi merkezide Kocaeli de.Kendim ve arkadasım bağlattık telekom altyapısı kullanıyor taahhüt yok.35mb 70tl - 100mb 80tl diğer şehirlerdede kullanılabilir.Diğerlerine göre fiyatları çok uygun geldi bana altarnetif olarak düşünülebir.

• Like 1

oneooo, Bir saat önce yazdı:

Merhaba internet sağlayıcısı olarak TBT NET çok iyi merkezide Kocaeli de.Kendim ve arkadasım bağlattık telekom altyapısı kullanıyor taahhüt yok.35mb 70tl - 100mb 80tl diğer şehirlerdede kullanılabilir.Diğerlerine göre fiyatları çok uygun geldi bana altarnetif olarak düşünülebir.

:D ev  internetinden bahsetmiyor arkadaş operatör olarak soruyor 

• Like 1

Turkcell ve Vodafone bölgesel olarak çekmediği yerler olsada oldukça iyi internet verimi sağlıyorlar.
Fakat test ettiğim(yengemin hattı) bildiğim kadarıyla türktelekomun çekmediği yer yok kocaeli-yalova özelinde konuşuyorum bi kaç mesaj yukarda dediğiniz gibi net hızı baya yavaş.
Sizin önceliğiniz internet olacaksa turkcell veya daha hesaplı kullanmak isterseniz vodafone kullanmanız
fakat önceliğiniz görüşme odaklıysa Türktelekom'a geçmenizi öneririm.

gangstarap, 5 saat önce yazdı:

Türk telekom alacaksanız bimcell alabilirsiniz, sadece turk telekom yerine bimcell yazıyor!, faturasız oluyor! , aylık dost s paketi kullanıyorum, 750dk 750sms 4gb 23 tl + 3,10 tl vergi 26,10 tl'ye geliyor, yetmez diyorsanız diğer m-l-xl tarifeleri var, dost xl en yüksek olan paket, 750 dk 750 sms 20gb 42 tl.

Bilmediğiniz bir bilgiyide ek olarak ekliyim turktelekom bimcell internet hızını 10 mbps olarak sınırlıyor bu hızın üstüne en iyi çeken yerde dahi çıkamıyorsunuz tecrübeyle sabittir.Ucuz olması hayrına değil bilginiz olsun.

Edited by SoNKraL_
  • Like 3

• 7 ay sonra...

Konuyu hortlatayım dedim turk telekom prime  tarıfesi 15 gb ınternet 1000 dkk  48.65 tl ıdı taahut bitecek 1 haftaya  mesaj atmışlar  12 aylık taahut devam ederse

105 tl yerıne 83 tl odeyeceksınız dıye

şimdi hangi operetor ve tarifeyi seçmeliyim sizce 

yoksa kontorlu bımcelmı düşünsem :D

casper0007, 12 saat önce yazdı:

Konuyu hortlatayım dedim turk telekom prime  tarıfesi 15 gb ınternet 1000 dkk  48.65 tl ıdı taahut bitecek 1 haftaya  mesaj atmışlar  12 aylık taahut devam ederse

105 tl yerıne 83 tl odeyeceksınız dıye

şimdi hangi operetor ve tarifeyi seçmeliyim sizce 

yoksa kontorlu bımcelmı düşünsem :D

Görüşme odaklıysanı Türktelekoma devam internet odaklıysanız vodafone derim