Jump to content

İşte Yeni Iphone 3g S

exit

Recommended Posts

daha iki hafta önce arkadaşım 1250 tl'ye sattı.. 2-3 ay öncesinde de aynı haberi okudum.. ama orda 199 dolar diye yazıyordu, olmadı. sanırım bu da olmaz.

araştırma yapmadım ama ByKonfizik'in dediği çok mantıklı. o fiyata Türkiye'de i-phone!!!

• 3 hafta sonra ...

3gs reklamlarından sonra sitesinde araştırma yaptım. 400 $'a kadar mal olursa alayım diyodum. Aşağıdaki ufak yazıları okuyunca dumur oldum. At&t anlaşmasız baya pahalıya geliyor. Eski 3G'ler bile pahalı idi. Bizdeki fark arkadaşların söylediği gibi Vergilerden kaynaklanıyor. Bizde dolaylı vergiler (mal alım satımında alınan vergiler) çok fazla. Amerika'da ve Avrupa ülkelerinde ise bunlar nispeten az. Aslında siz amerikadan bu makinayı alırken ordaki vergiyi ve bizdeki vergileri ödüyorsunuz. ithal eden şirketler ise değişik istisna ve muafiyetlerden yararlanarak daha az vergi ödüyor. Dolayısıyla bizim operatörlerin satış fiyatı sizin maliyetiniz ile ya aynı olur ya da biraz düşük olur diye tahmin ediyorum.

Evet arkadaşlar epeybi fiyat farkı var.Bende şuan getirtmeye başlıyorum 16GB Apple 3g Iphone, uluslararası garantili fiyatı 700TL+KDV bir satışım var.Satmadan rağbet başladı;)

Fakat aynı ürünü Türkiye de gümrükletirseniz distributor olmadıgınız halde 1,200 den aşağı fiyatı gelmiyor.(aldığım ürünler kıbrısta gümrüklenmektedir)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...