Jump to content

Güvenli Usb Kaldırıcı 1.2 (03.02.2010 Güncellendi)

MostWanted

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Güzel paylaşım. Teşekürler @talha_252

Bu arada autoitin klasik hatalarından biriyle karşılaştım...

sshot-1.png

İşletim sistemim; Windows XP SP3 (X86 ENG)

Herangi bir usb aygıtı takılı deyilken çalıştırınca direk yukarıdaki hatayı verdi.

Sonra bir flash disk taktım.. Program sorunsuz başladı.

Sonra Aygıtı güvenle kaldır tuşuna bastı. Aygıt kaldırıldı ama yine aynı hata ile karşılaştımş...

Aynı hata ile bende karşılaştım.. düzeltirsen çok güzel olur...

Yeni halini bekliyorum

Teşekkürler..@talha_252

Eline Emeğine sağlık gerçekten güzel bir program olmuş.

160 gb harici hardiskim var sık sık kullanıyorum.

Yaptığın program hdd yi görmediği için eski yöntemle manuel kaldırıyorum.

Harici usb hdd leri kaldırma özelliğini de ekleyebilirsen çok daha iyi olur

Eline Emeğine sağlık gerçekten güzel bir program olmuş.

160 gb harici hardiskim var sık sık kullanıyorum.

Yaptığın program hdd yi görmediği için eski yöntemle manuel kaldırıyorum.

Harici usb hdd leri kaldırma özelliğini de ekleyebilirsen çok daha iyi olur

Öneri dikkate aldım ve boyut daha farklı yere kaydı ^_^ Şimdi bunun için yeni bi kodlamaya gitmem lazım çünkü harici hdd'ler autoitte "fixed" olarak gözüküyo.Ayrıca normal sabit disklerde öyle gözüküyor.O yüzden ayrı bir dert.Aklımda bi fikir var ama yapması biraz daha vakit alacak.İnşallah bi kaç günde istediğiniz şeyle beraber programı bitip paylaşacam...

Çok teşekkürler win7 kullanıyorum donanımı kaldırıyor fakat bir sorun var o sorunda win7'den kaynaklanıyor sanırsam.U3 belleğim var kaldırılmasına rağmen winxpde ışığı sönerdi ama win7de sanki hala çalışır durumda yani ışığı sönmüyor ama kaldırılmış gözüküyor.Geçenlerde bir arkadaş konu açmıştı gerçekten haklı win7 de böyle bir sorun var.

Uzun süren kodlama ve deneme aşaması sonrasında programı önerileriniz doğrultusunda geliştirdim.Umarım güzel olmuştur.Buyrun değişiklikler aşağıda programın yeni sürümünü ilk posttan indirebilirsiniz..

Versiyon:1.2.0
------------------
ÖNEMLİ:Artık Güvenli USB Kaldırıcı daha sağlam.Sadece çıkarılabilir aygıtlarınızı (floopy görmez harici hdd'leri görür.) görür.Bu sayede harici hdd'lerinizi de bu programla kaldırabilirsiniz.

Hiç bir usb aygıtı yokken programın hata vererek kapanması düzeltildi.
USB aygıtları arasında Floopy sürücüsünün görünmesi engellendi.
USB Yazma Koruması Kaldırma/Koyma eklendi. Bu sayede internet kafelerdeki usb yazma korumasını aşabilirsiniz.
Kodlamalarda düzenlemeler yapıldı.[/CODE]

Ellerine sağlık.

Taleplerimi dikkate aldığın için de ayrıca teşekkür ederim.

160 gb lık harici usb Hdd mi Ctrl+Alt kısayol özelliği ile tek tıkla kaldırdım. Harika olmuş Teşekkürler

Sana zahmet vermek istemiyorum ama Eğer ileride tekrar editlemeye karar verirsen Bir önerim daha var.

Usb yazma koruması Menüsünü altına Bu 3 şıkıkı ekleyebilirsen daha güzel ve daha gelişmiş olur

1- Yazmaya Karşı Koruma varmı Kontrol et

2- Korma Koy

3- Korumayı kaldır

@kamuran731 beğendiğine sevindim :) Dediğin öneriye gelince şöyle açıklıyayım.Program otomatik olarak usb koruması olup olmadığını kontrol etmekte.Eğer usb koruması var "Korumayı Kaldır", yoksa "Koruma Koy" yazar butonda.Yani aslında o istediklerin zaten program var ve daha kullanışlı biçimde :)

Autoıt ile program yapmayı çok merak ettim.

Bununla ilgili kod ve Anlatımları nerede bulabilirim.

Çok zor değilse uğraşmak istiyorum.

Portable program, katılımsız 7z v.s biraz ilgim var azda cmd komutları hakkıdna bilgim var

@kamuran731 bununla ilgili küçük anlatımlar zaten tnctr'de mevcut.Örnek kodlar ve yardım almak istiyosan www.autoitscript.com/forum adresinden faydanabilirsin.Ama sabırlı olman lazım.Hemen bi anda öğrenemezsin.Kodları karıştıra karıştıra yavaş yavaş öğrenip programlar yazabilirsin.Kolay gelsin..

@Diabolic beğendiğine sevindim tşk ederim :)

@talha_252

Az önce indirip test etme imkanı buldum. Önceki sorun giderilmiş. :) Teşekürler..

Yeni farkettiğim sorunlar;

Hiç bir usb aytı takılı deyilken programı başlattım. Alcohol ile oluşturmuş olduğum sanal CD/DVD sürücünü inputboxta gösterdi.

Test etmek için aygıtı kaldır tuşuan bastım... Pc dondu. Reset atmak zorunda kaldım. Tabi bu okadar önemli bir sorun deyil...

Diğer sorun ise, UsbCdRom özelliği olan bir flash disk taktım. Program UsbCdRomu ve diğer bölümü sorunsuz gösterdi.

UsbCdRom seçiliyken kaldır tuşuna bastım. Sürücü kaldırıldı ama, sonrasında aşağıdaki hatayı aldım. Tabi program sonlandı...

Tekrar ilgili flash diskin diğer bölümünde denedim ve aynı hatayı aldım..

Öneri: Bu tip sorunlar genelde Array ile alakalı oluyor. IsArray ile ilgili değerleri kontrol edebilirsin..

f0u9u0.png

Önemli bir sorun olarakta, malesef program işlemciyi çok kullanıyor... Buna bir çözüm bulman şart.

Usb disk ile test etmedim :(

Tekrardan teşekürler... Zaman ile daha güzel olacağını düşünüyorum...

Beğenmemek elde mi aslında sağlıklı olan aşağıda saat simgesinden aygıtı durdurmak ya ben ona hep üşenirdim direk çekiverirdim usbden. Ama senin yaptığın program sayesinde bi kısa yol ile sağlıklı bir biçimde veri transferi tamamlanmış ve sağlıklı bir biçimde de sollandırılmış oluyor.

Bir öneride de ben buluniyim; program kendini pc açıldığında otomatik olarak başlatırsa daha güzel olur çünki aksi taktirde belleği takıp çıkarağımız zaman programı açmak durumunda kalırız her seferinde yapmak eziyet olmaz mı?

Bu arada kaynak kodunu felanda inceledim visual basicde program yazmaya çok çalıştım ama olmadı şimdide senin yüzünden autoite merak saldım kesin onu da öğrenemicem ama olsun heves hevesir onun için diğer programlarınıda bekliyorum kaynak kodlarıyla birlikte tabiki az kalsın kayboluyordum kaynak kodu içinde insan daha basit bişiler yazardı dimi :)

@Blue_Life yine yakalamışsın sorunları :) Bahsettiğin sorunları nasıl gidereceğim konusunda bir fikrim yok.Çünkü yanımda ne çıkarılabilir bellek ne de ona benzer bişey ayrıca o sorunla senden başkası da karşılaşmadı.İstersen bana ulaş birlikte bakalım soruna.İşlemciyi fazla kullanma olayına gelince bu tamamiyle while döngüsüne bağladıklarımdan dolayı.Yani otomatik olarak sürücü tanımadan kaynaklı.Eskisinde bu kadar belirgin değildi ama yenisinde olaylar daha karmaşıklaştığı için haliyle işlemciyi de daha çok kasıyor.Orayı kaldırarak programı denediğim de programdan sütten ak kaşık gibi oluyor ne ram yiyor ne işlemciden ama o zamanda programın en büyük özelliği gidiyor.Eğer arkadaşlarda uygun görürse belki onuda bi kısayola atarım ve o zaman daha az ram yemiş olur.

@Diabolic işletim sistemi açılışa ekleme olayı güzel.Onu bir sonraki sürüme ekleyecem :)

Kaynak koduna gelince.Aslında çok karışık değil bundan daha karışık programlarda yazdım (tabi onlar yayınlanmamış :) ).Biraz aşina olduktan sonra karışık gelmeyecektir.Başka programlarım için açtığım konulara girip ordaki programlarıma bakabilirsin..

Arkadaşlar program güzel benim acizane bir fikrim var.Diyelim ki usb aygıt windows gezgini tarafından kullanılıyor.Bunu aşıp usb aygıtını güvenle kapatabilmek için şu komut eklenemez mi?

USB aygıt kullanımda ise gezgini yeniden başlat ve usb yi kapat.

Komut ismi size kalmış.sk8 erboi bana bir komut vermişti.Windows gezginini kapatıp yeniden başlatıyordu.Bunu sizin programınıza entegre etseniz iyi olmaz mı?Saygılarımla

@YAGMURADAM

@talha_252 zaten bunun için bir şey düşünmüş.

Usb başarılı bir şekilde kaldırılamaz ise ve sisteminde unlocker programı kuruluysa unlocker programı açılıp, sürücüyü hangi programın kullandığını gösteriyor.

@Diabolic

Bu konuda alternatif program ismi vermek veyahut paylaşmak uygun olmaz...

@blue_life mesaj kutun yine dolmuş o yüzden buran cvp vereyim.Yaptığın örnek gayet güzel baştan yazmışsın fakat evimde olmadığım için çok inceleyemedim.İstersen burda paylaşabilirsin.Tabi hotkeyleri falan ayarladıktan sonra.. :)

@Diabolic bu program öyle çok da ahım şahım bişey değil ama yapımcısı Türk olduğundan hoşuma gitmiyor değil.Beğendiğine sevindim forumlarda dağıtırsanız daha iyi verim alırız..

@YAGMURADAM @blue_life'ın dediği doğrudur ve de daha güzeldir unlocker öneririm..

Beğenenlere tşkler fakat bir süre olamayacağım için programın geliştirmesini yapamaycam.İstediklerini @blue_life halledebilir :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...