Jump to content

Güvenli Usb Kaldırıcı 1.2 (03.02.2010 Güncellendi)

MostWanted

Recommended Posts

Güvenli USB Kaldırıcı

2654.png

Oturmuş bilgisayarımda program yazıyordum.USB'yi güvenli çıkarmak lazım oldu.Ordan esinlenerek bunu yazdım.Ve Bence güzel de oldu.Programın adından anlaşılacağı üzere USB'lerinizi güvenli kaldırmak için yazılmış bir program.Donanımı güvenle kaldırın bölümünün yaptığı işi yapar.

Program:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61395489/tnctr/Guvenli.USB.Kaldirici-1.2.rar

Boyut:406 KB

Meraklısına Autoit Kaynak Kodları:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61395489/tnctr/kaynak.kodu.rar
Değişiklik:
Versiyon:1.0.0
------------------
İlk sürüm çıkarıldı.

Versiyon:1.0.1
------------------
Unlocker desteği eklenmiştir.Programın doğru çalışabilmesi için Unlocker bulunması gerekmektedir...

Versiyon:1.0.2
------------------
Command Line desteği eklenmiştir.Artık programı sağ tuşa ekleyebileceksiniz.Command line fonksiyonu "/ "Sürücünün Baş harfi" şeklinde kullanılmaktadır.Örnek: Güvenli USB Kaldırıcı.exe /G .Bu fonksiyonu g sürücüsünü kaldırmak içi kullanılır.Fast explorer ile sağ tuşa ekleyeceklere: Parameter kısmına "/G" paratmesini yazın (artık sürücünüze göre değişir.)Command line bilmeyenlerin indirmesi gerekmemektedir.

Versiyon:1.0.3
------------------
Otomatik donanım algılama fonksiyonu eklenmiştir.
TrayTipler düzenlenmiştir.
Tray Menusu eklenmiştir.
Artık program simge durumuna küçültüğünde tray menüsüne gitmektedir.Çift tıklanınca yine geri gelmektedir.
Bazı düzeltmeler yapılmıştır.

Versiyon:1.1.0
------------------
ÖNEMLİ: Yeni Kısayollar eklendi.Menüdeki "Kısayollar" kısmından bunları öğrenebileceğiniz gibi buraya da yazayım;

CTRL + SHİFT + W = Programı Kapatır
CTRL + SHİFT + M = Programı Tray'a ******ürür
CTRL + "Sürücünün Harfi" = Sürücüyü Çıkartır (Uyarılı)
CTRL + ALT + "Sürücünün Harfi" = Sürücüyü Çıkartır (Uyarısız)

Bu kısayolları program Tray'dayken kullanabilirsiniz.Vista kullanıcılarına hitap etmese de XP kullanıcıları için USB kaldırmak baya kolaşlaşacak..

Tray'a gidince "Program Hala Çalışıyor!" uyarı verdirildi.
Gui'de ve İkon'da değişiklikler yapıldı.

Versiyon:1.2.0
------------------
ÖNEMLİ:Artık Güvenli USB Kaldırıcı daha sağlam.Sadece çıkarılabilir aygıtlarınızı görür.Bu sayede harici hdd'lerinizi de bu programla kaldırıbilirsiniz.

Hiç bir usb aygıtı yokken programın hata vererek kapanması düzeltildi.
USB aygıtları arasında Floopy sürücüsünün görünmesi engellendi.
USB Yazma Koruması Kaldırma/Koyma eklendi. Bu sayede internet kafelerdeki usb yazma korumasını aşabilirsiniz.
Kodlamalarda düzenlemeler yapıldı.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Helal koçum benim :D Ama hepsini kaldırıyor mu ?

Kaldırmadığında şöyle yapıyorum. CTRL+ALT+DELETE yapıp explorer'i sonlandırıyorum. Sonra çalıtırdan explorer'i yeniden açıyorum :) Kaldırılıyor :)

Neyse kolay gelsin.

Arkadaşlar bir değişilik yaptım programda.Eğer USB kaldırılamıyorsa onun için Unlocker desteği ekledim.Unlocker desteğini doğru çalışabilmesi için Unlocker'ın Program Files\Unlocker dizinine kurulu olması gerekiyor..

XP'kendisi kaldırıyor ama:

Vista ve W7 nin donanım kaldırdığına hiç kimse inandıramaz beni...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=94383&st=0&p=501771entry501771

Windows7 yüzünden koskoca 16gb'lık Usb belleğime zarar verdim. Bencede kaldırmıyor bu Win7 :D

Receivere taktığım zaman çoğunluklu usb belleği göremiyor, sürekli cihazı kapatıp açıyorum öyle görebiliyor. Ayrıca bilgisi olan varsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim, benim usb belleği PC'ye taktığımda "Bu cihaz daha hızlı çalışabilir" gibilerinden sürekli uyarı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Ayrıca bilgisi olan varsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim, benim usb belleği PC'ye taktığımda "Bu cihaz daha hızlı çalışabilir" gibilerinden sürekli uyarı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Sorunum aşağıdaki resimde arkadaşlar. :D

usb.png

Kardeş konunun farklı yere gitmesi önemli değil (tereki abartılmasın :( ) Sorununa gelince sanırım USB 1.1 var sende o yüzden bu uyarıyı verebiliyor(muş).Uyarıyı görmemek için :

şöyle yapabilirsin. aygıt yöneticisine gel.oradan evrensel denetleyicisine gel.orada usb kontrolerden birisini aç.sonra gelişmiş gel.altta usb hatalarını bildirme. vardır.bunu işaretle.

Bak google da arayınca hemen kolayca bulunabiliniyomuş :) Neyse kardeş umarım dedikleirmi anlamışsındır..

Ben gerçi şimdiye kadar kaldır demedim bu tip şeylere garezim varda win7 ile vistada bilgisayarıma girip çıkartacağınız ayğıta tıkladığınızda dosya üste güvenle kaldır butonu çıkıyo zaten bence gerek yok .

Yeni sürüm çıkarıldı.Değişiklikler için..

Command Line desteği eklenmiştir.Artık programı sağ tuşa ekleyebileceksiniz.Command line fonksiyonu "/ "Sürücünün Baş harfi" şeklinde kullanılmaktadır.Örnek: Güvenli USB Kaldırıcı.exe /G .Bu fonksiyonu g sürücüsünü kaldırmak içi kullanılır.Fast explorer ile sağ tuşa ekleyeceklere: Parameter kısmına "/G" paratmesini yazın (artık sürücünüze göre değişir.)Command line bilmeyenlerin indirmesi gerekmemektedir[/CODE]

Program tekrar güncellenmiştir.Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum :D

Değişiklikler...

Versiyon:1.0.3
------------------
Otomatik donanım algılama fonksiyonu eklenmiştir.
TrayTipler düzenlenmiştir.
Tray Menusu eklenmiştir.
Artık program simge durumuna küçültüğünde tray menüsüne gitmektedir.Çift tıklanınca yine geri gelmektedir.
Bazı düzeltmeler yapılmıştır.[/CODE]

• 7 ay sonra...

Uzun bi ayrılıktan sonra tatilin gelmesi sebebiyle bir kaç karalıyım dedim.Çok fazla bir değişiklik yok ama çok önemli değşiiklik yaptığımı düşünüyorum özellikle kısayol bakımından XP kullanıcıları çok sevinecek.Buyrun değişiklikler altta ilk posttan programı indirebilirsiniz..

Versiyon:1.1.0
------------------
ÖNEMLİ: Yeni Kısayollar eklendi.Menüdeki "Kısayollar" kısmından bunları öğrenebileceğiniz gibi buraya da yazayım;

CTRL + SHİFT + W = Programı Kapatır
CTRL + SHİFT + M = Programı Tray'a ******ürür
CTRL + "Sürücünün Harfi" = Sürücüyü Çıkartır (Uyarılı)
CTRL + ALT + "Sürücünün Harfi" = Sürücüyü Çıkartır (Uyarısız)

Bu kısayolları program Tray'dayken kullanabilirsin.Vista kullanıcılarına hitap etmese de XP kullanıcıları için USB kaldırmak baya kolaşlaşacak..

Tray'a gidince "Program Hala Çalışıyor!" uyarı verdirildi.
Gui'de ve İkon'da değişiklikler yapıldı.[/CODE]

Örnek ; CTRL + ALT + F ye bastığınızda F'deki sürücünüz direk olarak bilgisayardan kaldırılır..

Öneriler ve istekler için buradayım :D

Güzel paylaşım. Teşekürler @talha_252

Bu arada autoitin klasik hatalarından biriyle karşılaştım...

sshot-1.png

İşletim sistemim; Windows XP SP3 (X86 ENG)

Herangi bir usb aygıtı takılı deyilken çalıştırınca direk yukarıdaki hatayı verdi.

Sonra bir flash disk taktım.. Program sorunsuz başladı.

Sonra Aygıtı güvenle kaldır tuşuna bastı. Aygıt kaldırıldı ama yine aynı hata ile karşılaştımş...

Bi arkaaşım daha bahsetmişti bu hatadan ama düzektmeyi unutmuştum :$ Tşk ederim blue_life gerçekten yorumların bnm için önemli.Bi kaç gün içinde bu hatayı düzeltmiş biçimde ve İNTERNET KAFELERDEKİ Akınsoft'un Flash bellek yazma koruması kaldırma özelliğiyle programı yenileyecem.Bir önerin veya bir hata görürsen yine söylersen seviirim :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...