Jump to content

Klavye Ve Mouse çalışmıyor...

ysf_09

Recommended Posts

ya arkadaslar benımde anlamadıgım bı konu var sımdı pc ye perfect xp 2009 u kuruyorum klavye mouse calısıyo baska mouse klavye takıyom işlemio ıkısıde tanımıyo otomatık gırısı usb lı oldugu ıcın, ps2 gırıslı bı klavye yada mouse bulup mesela klavye ps2 farede usb lı ıse klavye fare yı tanıtıyom yada tam tersını yapıyom bu işi 2 pc dede basıma geldı bırı cıft cekırdek dıerı amd bı cozemedım normal xp lerde olmuyo bu olay sadece modıfıyelı xp lrde oluyor bana bi izah edicek olan varmı acaba şaşdım kaldım bu işe acaba modıfıye hatasımı baskasında da oluyomu

ya arkadaslar benımde anlamadıgım bı konu var sımdı pc ye perfect xp 2009 u kuruyorum klavye mouse calısıyo baska mouse klavye takıyom işlemio ıkısıde tanımıyo otomatık gırısı usb lı oldugu ıcın, ps2 gırıslı bı klavye yada mouse bulup mesela klavye ps2 farede usb lı ıse klavye fare yı tanıtıyom yada tam tersını yapıyom bu işi 2 pc dede basıma geldı bırı cıft cekırdek dıerı amd bı cozemedım normal xp lerde olmuyo bu olay sadece modıfıyelı xp lrde oluyor bana bi izah edicek olan varmı acaba şaşdım kaldım bu işe acaba modıfıye hatasımı baskasında da oluyomu

Normal pclerde çalışıyorsa modifiye hatası olabilir.

• 3 ay sonra...

arkadaşlar konu güncel...

kısaca özetlersem sağlam olan mouse ile klavyem bilgisayarıma takılı iken çalışmıyor hiç bir tepki vermiyor. bugun bilgisayarcıya ******ürdüm baktırdım ve bana 80 lira karşıgında yapabilceğini söyledi... agzım açık kaldı bu kadar beklemiyodum zaten bu kadar paramda yoktu... ;) sorunun ne oldugunu sordugumda ise pc nin sağlam virüs yediğini ve fdisk atılması gerektiğini söyledi... yok abi kalsın dedim... hem o kadar param yoktu hemde adam bana pek inandırıcı gelmedi... yakınlarda başka bilgisayarcıda yoktu ve eve getirdim kasayı...

arkadaşlar nedir bu fdisk olayı ve klavye ile mouse la ne ilgisi var...

Yuh ya! Bu kadar da olmaz. 80 tl mi istedi yapmak için. Bunlar hepten vurguncu ya.

aynen arkadaşım... bencede bu kadar olmamalı... sanırım bu çevrede tek bilgisayarcı olmasınıda kullandı böyle bir fiyat çıkardı... ;) belki pazarlık etseydim düşerdi ama nereye kadar...

anladığım kadarıyla ps2 deki +5 volt gelmiyor

bunun için bir teknik servise başvursanız iyi olur,çünkü bu içerden gelen yani anakarttan gelen bir arıza

yani fdisk ile alakalı bir durum değil... peki benim yapabileceğim bir şey olabilir mi az çok bilirim ve elim yatkındır böyle şeylere...

Morning'in yaptığı Pc Kurtar diye bi paylaşım vardı onu indir tabi olanağın var ise :)

tabi ki indirme olanagım var... :) anlamadıgım kısım ise klavye ve mouse olmadan nasıl pc yi kurtarcam ;) örneğin xp cd si var takıyorum cd rooma ve seçenekler geliyo ama bakmaktan başka birşey yapamıyorum... :) ve arama yaptımda bulamadım :p bir zahmet dediğin portatif windows linkini verebilir misin... :)

yakın komşularda hiçmi pc yok denemek için al onlardan klavye maus.. en azından sorun pc de mi klavye maustamı öğrenmiş olursun..

PS/2 girişlerinde sorun var ise PS2 girişlerini USB dönüştürücüler var onlardan al dene..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...