Jump to content

Reg Kaydı Yolunu Bulamıyorum(group Policy Objects)

canhayelmert3
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.sizlere bir şey danışmak istiyorum.

bulmam gereken yol HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\

regedit.exe'de "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\" buraya kadar gidebiliyorum.ancak group policy objects ve sonrası gözükmüyor.internetten saatlerdir araştırıyorum bulduklarım "trustedinstaller" ve gpedit'ki win32 260 karakter uzunluk ayarını açın dedi.hepsini yaptım ama ne yaptıysam olmadı.powerrun vb. trustedinstall verebilecek tüm programları denedim.ya yanlış yoldan gidiyorum yada yolum yol değil :) 

bilginiz varsa çok memnun olurum arkadaşlar.şimdiden herşey için teşekkür ederim.

Home veya home sl kullanıyorsan gpedit.msc yani group policy (yerel grup ilkesi düzenleyici) yok

Önce onu yükle sonra dene. Eğer buna rağmen yoksa muhtemelen anahtar ya yanlış ya da kullanımı eskidendi :)

• Like 1

merhaba KiNGHaZe. Win10 Pro kullanıyorum.gpedit var.gpedit'te yaptığım ayarları reg kaydı olarak aldım.onları geri yüklemeye çalıştığımda reg kaydını yapıyor.ancak gpedit yaptığım ayarı yapmıyor.

örnek reg kaydı : Reg.exe add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\{291E6AEA-1049-4934-9CAF-FD77D73CF2D2}User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" /v "StartMenuLogOff" /t REG_DWORD /d "1" /f

bunu yaptığında başlat menüsündeki oturum kapat yazısının gitmesi lazım.bir çözümü varmı acaba ?

canhayelmert3, 7 dakika önce yazdı:

merhaba KiNGHaZe. Win10 Pro kullanıyorum.gpedit var.gpedit'te yaptığım ayarları reg kaydı olarak aldım.onları geri yüklemeye çalıştığımda reg kaydını yapıyor.ancak gpedit yaptığım ayarı yapmıyor.

örnek reg kaydı : Reg.exe add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\{291E6AEA-1049-4934-9CAF-FD77D73CF2D2}User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" /v "StartMenuLogOff" /t REG_DWORD /d "1" /f

bunu yaptığında başlat menüsündeki oturum kapat yazısının gitmesi lazım.bir çözümü varmı acaba ?

Aynı anahtar yolu bende de yok. x64 registery kayıt bölümünde de göremedim. 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"StartMenuLogOff"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"StartMenuLogOff"=-

Ancak aynı ayar bu anahtarla ile oluyor

linkteki : 

Please register to see this content.

konuya istinaden gpedit'te yapılan ayarların tek tek reg kayıtlarını alabiliyorsun.program iyi veriyorda verdiği reg kaydını geri yükleyemiyoruz :) müsayitsen konuyu bir incele istersen.alternatif bir yöntem arıyorum hala :( 

merhaba MrRush.paylaştığım reg kaydı başka yerden bulduğum bir kayıt değil.kendi bilgisayarımda az evvel gpedit'te yapılan bir ayarın reg kaydına dönüşmüş hali.yukarıda belirtmiştim ancak gözden kaçmış sanırım.

Edited by canhayelmert3
  • Like 1

şu anda buldum ancak kafamı toparlayıp sıralama yapıp tekrar denemem lazım.çözüme ulaştım ama nasıl :) o kadar çok şey yaptım'ki.yaptıklarımı kenara yazıp tek tek denemem lazım hangisi diye :) paylaşacağım son durumu :) gpedit ile ilgili bu bilgi kimsenin işine yararmı bilmem ama benim çok yaradı.

çözüm gpeditte ayarları yaptıktan sonra pol dosyalarını backup yapıp sonra lazım olduğunda (format sonrası gibi) cmd ile backup dosyasını gp update ettikten sonra yapılan tüm ayarlar saniyeler içinde geri geliyor.regeditle falan uğraşmaya gerek kalmıyor.şayet gpedit amcayı çok kullanan varsa detaylıcada anlatırım sonrasında.biraz uyumam lazım.çözüm bulmak huzur getirdi bana :) hayırlı geceler herkese arkadaşlar.

• Like 1