Jump to content

Bios Sorunu..bilgisayar Donuyor.(Çözüldü)..

Mertgrkm

Recommended Posts

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply
kardeeş bu cmos checsum error anlamı cmos pili varya bozuk veya bitmiş demek cmos pilini değiştir sorun hallolur en zından oyazı çıkmaz karşına

hocam o yazının çıkmayacağına emin misin, bikaç foruma da yazdım konuyu çünkü, bu kadar basit bir öneri gelmedi hiç, biosun gümlediğini işin teknik servislik olduğundan bahsedildi hep, neyse önerin için sağol gene de deneyeceğim, birazdan gidip o pillerden alırım bir tane..

bir de arkadaşlar şimdi aklıma gelen bir şey daha var, daha önce biosu resetlerken bir keresinde pili ters takmıştım farkında olmadan, o zaman da bu sorunla karşılaşmıştım ama kendiliğinden geçmişti, fakat bu sefer ters takma gibi bir durum söz konusu olmadı..

valla benım bıosa sıfre konmustu pılını cıkardım ters taktım 2002 ye donmustu belkı ıse yarar denedınmı belkı cozebılır sorununu

o kadar şeyden sonra bu öneri çeşmeden bardağa su doldurmak gibi geldi,, yine de sağol.. şifre gibi basit bir durum söz konusu değil malesef keşke öyle bişey olsa...

arkadaşlar ramleri çıkardım BIOS pilini de çıkardım, kasayı ameliyat masasına yatırdım :warning: , öylece bekledi biraz beni sonra ramlerden iki tanesini sağdaki iki girişe taktım pili de taktım, elektriği verdim şu an bilgisayar sorunsuz çalışıyor, sisteme girmeyi başardım, F1 de takılmadan geçtim.. BIOS a da girdim.. herkese teşekkür ederim.. sanırım overclock işinde iyice bilgi edinmeden ayarları kurcalamamayı öğrenmeliyim :warning: birkaç sitede bu tür konularla ilgili fazlasıyla ayrıntılı bilgi buldum yakında onları paylaşacağım forumda..

Senin adına sevindim maliyetsizce kurtuldun. o/c işi sakattır. bilmeden fazla kurcalama bir zamanlar baya uğraşmıştım. Bir süre sonra bağımlılık yapıyor fazla uğraşma o.c ile :warning:

Saygılarımla Neffeno

Senin adına sevindim maliyetsizce kurtuldun. o/c işi sakattır. bilmeden fazla kurcalama bir zamanlar baya uğraşmıştım. Bir süre sonra bağımlılık yapıyor fazla uğraşma o.c ile :warning:

Saygılarımla Neffeno

overclock konusunda fazlasıyla ayrıntılı bilgiler buldum yeniden yapmayı düşünüyordum ben :warning: ,, sanırım hala akıllanmadım .. neyse tecrübe olmuş oldu bu da bu sorunun nasıl ortaya çıktığını öğrenmiş oldum bir daha o hatayı asla yapmam..

overclock konusunda fazlasıyla ayrıntılı bilgiler buldum yeniden yapmayı düşünüyordum ben :warning: ,, sanırım hala akıllanmadım .. neyse tecrübe olmuş oldu bu da bu sorunun nasıl ortaya çıktığını öğrenmiş oldum bir daha o hatayı asla yapmam..

Tamam anlaşıldı sende bağımlılık seviyesine gelimiş kurtuluşun yok bende de bağımlılık seviyesinde zamanla düzeliyor sorun değil. O zaman bir grup kur süper işi geliştir. o.c grup çalışması çok zevkli olur. Denemeni öneririm. O.c fazla dökümanları kullanma deneme yanılma yönetemi en iyisi [ tabiki bazı temel şeyleri bilmem lazım] profesyonel o/c bile herşeyi deneyerek yaptılarını söylemişlerdir.

senden iyi o/c rekorları bekliyorum.

Saygılarımla Neffeno

Tamam anlaşıldı sende bağımlılık seviyesine gelimiş kurtuluşun yok bende de bağımlılık seviyesinde zamanla düzeliyor sorun değil. O zaman bir grup kur süper işi geliştir. o.c grup çalışması çok zevkli olur. Denemeni öneririm. O.c fazla dökümanları kullanma deneme yanılma yönetemi en iyisi [ tabiki bazı temel şeyleri bilmem lazım] profesyonel o/c bile herşeyi deneyerek yaptılarını söylemişlerdir.

senden iyi o/c rekorları bekliyorum.

Saygılarımla Neffeno

aslında benim yarışma gibi bir derdim yok, ben sadece kendim için sistemin performansını arttırmak istiyorum.. grup nasıl kurarım bilemem, ben bilgisayarla ilgili hiç bir şey bilmediğimi düşünürken etrafımda şimdiye kadar kasanın kapağıyla oynamamış insanlar var, aslında bu testlerin yapıldığı siteler var, onlardan birinde test yaparım belki iyi puan almak bazen gerçekten sevindiriyor :warning:

pekala şu an kendi sistemimden yazıyorum, sanki ilk defa bilgisayarım olmuş gibi mutluyum :warning: her şey yolunda hiç bir sorun yok,, zamanını ayırıp yardımcı olan her arkadaşa teşekkür ederim..

arkadaşlar ramleri çıkardım BIOS pilini de çıkardım, kasayı ameliyat masasına yatırdım :D , öylece bekledi biraz beni sonra ramlerden iki tanesini sağdaki iki girişe taktım pili de taktım, elektriği verdim şu an bilgisayar sorunsuz çalışıyor, sisteme girmeyi başardım, F1 de takılmadan geçtim.. BIOS a da girdim.. herkese teşekkür ederim.. sanırım overclock işinde iyice bilgi edinmeden ayarları kurcalamamayı öğrenmeliyim :) birkaç sitede bu tür konularla ilgili fazlasıyla ayrıntılı bilgi buldum yakında onları paylaşacağım forumda..

Anlaşılan Ram slotlarini Bozmuşsun :D

Neyse kolay Gelsin.

Anlaşılan Ram slotlarini Bozmuşsun :D

Neyse kolay Gelsin.

evet bence de öyle bişey olmuş :D az önce gene tekleme yaptı açılışta , kapattım ramlerle oynadım biraz düzeldi..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...