Jump to content

Çanakkaleden Geriye Kalan En Uzun Türk Mektubu.

matahari218534

Recommended Posts

31 mayıs 1915 pazartesi Arı burnu

sebebi hayatım feyzi velinimetim sevgili peder valideme

babacım validecim arı burnuna ilk girdiğim müthiş muharebede sağ yanımdan ve pantlonumdan kurşun geçti

Hamdolsun kurtuldum fakat bundan sonra gireceğim muharebelerden kurtulacağıma ümidim olmadığından

Bir hatıra olmak üzere şu yazılarımı yazıyorum.

Hamdü senalar olsun Cenabı hakkaki Beni bu rütbeye kadar eriştirdi yine ilahi kaderle beni asker yaptı.

Sizde ebeveynim olmak dolayısıyla beni vatan ve millete hizmet etmek için ne süretle yetiştirmek mümkünse

öyle yetiştirdiniz.

Sebebi feyzi rıfatım ve hayatım oldunuz. Cenabı hakka ve sizlere çok teşekkür ederim.

Sevgili peder ve validecim Göz bebeğim olan zevcem Münevver ve oğlum Nezihcimi evvela Cenabı Hakkın

sonra sizin Himayenize emanet ediyorum.

Onlar Hakkında ne mümkün ise lütfen yapınız.Oğlumun talim ve terbiyesine sizde eşimle birlikte

lütfen gayret ediniz.Servetimizin olmadığı malumdur.Mümkün olandan başka birşey istiyemem istesemde pek

beyhudedir.

Refikam a hitaben yazdığım kapalı mektubu lütfen kendi eline veriniz.Fakat çok müteessir olucaktır.

Müteessiri azaltıcak şekilde destek veriniz.Ağlıcak üzülücek tabi teselli ediniz.

Ey akraba dostlar ve sevenlerim cümlenize evleda cümleniz hakkınızı helal ediniz.

Benim tarafımdan cümlenize hakkım helal olsun Elveda cümlenizi Cenabı Hakka tevdi ve Emanet ediyorum..

Ebediyen Allah a ısmarladığım sevgili peder ve validecim.

Oğlunuz Mehmet Teyfik...

Mehmet Teyfik bu mektubu yazdıktan 2 haftasonra Şehit Olmuş..

Gelibolu Belgeselinden Dinleyerek yazılmıştır. Eğer hatalarım olduysa özürdilerim.

beni çok etkiledi paylaşmak istedim Allah rahmet eylesin..

Okumak uzun gelebilir dinlemek isteyen buradan indirebilir

http://rapidshare.com/files/248511877/Gelibolu_mektup.mp3.html

Böylesine bir mektup yazabilmek.. Şehadete bu yakın olduğundan, geleceğinden bu kadar emin olmak.. Hepsi Allah'ın bize birer hediyesidir ki bizim özgürlüğümüz için kendilerini feda ettiler. Cümlesinin mekanı cennet toprağı bol olsun.

kensopoy dostum iki hatun resmi olsaydı emin ol sayfalar dolusu ileti atılırdı.

• 8 ay sonra...

Arkadaşım paylaşımın için teşekkürler...

O günlerdeki kahramanlarımızı , şehitlerimizi minnetle anıyorum.Ne büyük bir lütüfki

Allah onlara böyle bir mevki , şehadet vermiş. Ne mutluki onları yetişdiren annelereki gözleri

kapalı Allah inancıyla , başlarındaki komutanının sizlere ölmeyi emrediyorum demesiyle ölüme koşmuşlardır.

Allah hiç birimizden Allah sevgisini esirgemesin....

mekanları cennet olsun aldığımız her nefeste hak sahıplerı kahramanlarımız

rabbim sizleri firdevs cennetleri ile şereflendirsin

evet mekanlari cennet olsun......

onlarda keske yasasaydida bize biraktiklari mirasi görseydilerrr

iyikide yasamamislar....

bu günlerimizi görüp zaten neden savastiklarini canini ne icin

feda ettiklerine onlarda üzülürdü saniyorummmm

bu halimizi görseydiler,... onlara ne utanc kaynagi olurduk, iyikide görmemislerrr.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...