Jump to content

Görüntü Kalitesinin Yükseltilmesi

Recommended Posts

slm arkadaslar benım ıstedıgım tam olarak youtube vb sitelerden videoları ındırdıgımızde yada elimizdeki herhangi bir videonun görüntü kalitesini nasıl artırabiliriz dikkat edelim dönusturmek degıl görüntü kalitesinin netligi nasıl ayarlarız bu sekılde program varsa nasıl calıstıgı ıle beraber cevaplarsanız cok sevınırım şimdiden tesekkurler hepınıze

2 kere Farklı isimlerde bu konuyu açtım bir kişi bile yorum yazmadı şimdi sana hangi proğramı önercekler.Merakla bende bekliyorum bazı film şirketlerinin Eski filmlerin pixellerini artırarak kalitesini yükselten proğramlar kullandıklarını biliyorum.Ama hangi proğram nette varmı ? orasını bulamadım doğrusu şimdi Bende cevapları bekliyorum.

kelebekavcisi200... arkadaşım görüntü kalitesini iyileştiren bir video programına rastlamadım.Özellikle youtubeden inen videoların boyutları akış hızlarını dvd ye çevirsen bile kalite yerine ciddi anlamda boyutu artırmaktan başka bir işe yaramıyor.Zira bilirsin bunlar resimlerdenn oluşuyor o resimlerin boyutunu arttırınca görüntüde piksellenme olur.Görüntü bulanık olur.

Ki olsa bile kalite düzeltmesi sınırlı olacaktır.Saygılarımla

peki arkadaslar eskiden 5 yıl 10 yıl once cekılmış filmler veya su anda ızledıgımız bır dizi nasıl oluyorda hd kalıtesınde veya blu-ray -dvd kalitelerinde yapabiliyorlar ben bazen okuyorum hd kalitesınde dvd kalıtesınde yazılıyor nasıl oluyorda onlar yapabılıyor bunun bir ilmi olması lazım

kalite yükseltme diye birşey olamaz, neden; çünki ham madenin kalitesine oranla kalite oranı olur, yani 789 kbps veri hızı 640x480 çözünürlük 25,00 fps lik bir videoyu ne yaparsanız yapın bundan daha iyi ve kaliteli ya-pa-maz-sı-nız. 2+2=4 gibi, ham madde ne ise ancak o olur, mantığınızı biraz kullanın.

peki arkadaslar eskiden 5 yıl 10 yıl once cekılmış filmler veya su anda ızledıgımız bır dizi nasıl oluyorda hd kalıtesınde veya blu-ray -dvd kalitelerinde yapabiliyorlar ben bazen okuyorum hd kalitesınde dvd kalıtesınde yazılıyor nasıl oluyorda onlar yapabılıyor bunun bir ilmi olması lazım

zaten onlar sinema ekranına göre çözünürlülüğü normalden yüksek olan kameralarla çekildiğinden hd kalitesinde sunulabiliyor yani zaten çözünürlülüğü yüksek aygıtlarla çekiliyor...ayrıca görüntüyü netleştirmenin olacağını sanmıyorum görüntüdeki çizgilenmeler düzeltilebiliyor ve sadece renk ayarlarıyla daha yeni gibi görünmesi sağlanabiliyor yoksa düşük çözünürlülükden daha net birşey yapılamaz..

Edited by exitly

• 10 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

vala ben bu konuda bi konu açmıstım...nik değiştirmeden önce konuda telefonla cekilen videoların kalitesini artırmak için program istemekti...bi program buldum sonucta eklentiside var bikaç tane yapılmış...yani tam anlamıyla bi kalite düzeltme sağlamadı ama...iştem renk kalitesi ve görüntü ile ilgili çeşitli uygulamalar yapabiliyosunuz fakat piksellere bişi yhapılmıyo ben baya arastırıdm goggldan falan piksel düzeltmesi yapılamıyom diye biliyorum indirdiğim bütün programlar işe yaramadı hep piksel eklentileri falan deiye resimler koyuyolar ama hepsi yalan dolan...sonucta şimdi ismini hatırlamıyorum bir tane güzel bişi bulmustum ondada cok fazla bişi ysapılamıyo...biraz düzeltebliysounuz ama piksel düzeltmek farklı bişi....o henüz yok gibi)) tabi bencep telefonuyla cekilen içinn arastırmıstım...eğer denemek isterseniz adını hatırlamaya calışırım bakarım eski kayıtlara...