Jump to content

Power Yeterlimi?

@DEM

Recommended Posts

arkadaşlar benim kasanın özellikleri

pentıum dual core E2128 işlemci

2 GB ram

300 watt power bulunmakta

ben buna 8400GS 512MB DDR2 64Bit Nvidia Ekran Kartı

alacam acaba power yeterlimi,oyun oynarkan kasma yaparmı?

Bi problem çıkmaz.

zaten kart 64 bit düşük seviye kart hemde baya düşük.

Ayrica kartin ek güç girişi yok haliyle.

Bir sorun çıkmazda nasil oyun oynuyacan onu anlamiş değilim.

Cs falan oynar yine canim :D

Bi problem çıkmaz.

zaten kart 64 bit düşük seviye kart hemde baya düşük.

Ayrica kartin ek güç girişi yok haliyle.

Bir sorun çıkmazda nasil oyun oynuyacan onu anlamiş değilim.

Cs falan oynar yine canim :D

fazla yeni çıkan oyunları oynayamamda

üzerindeki 256 mb onboard ekran kartından iyidir galiba

arkadaşlar bu videodaki pc nin sistemi benimkine benzio ama oyunu iyi oynatıo

özellikleriGrand Theft Auto Four PC 8400GS 256mb RAM, Vista Home Basic, 2 GB RAM, Intel Dual CPU [email protected] Texture & Render set to low, it can go on medium, but I was kinda playing it safe. 15-20fps with...

arkadaşım bence bu kartı alma 64 bit çünkü geride kaldı.En azından 128 bit al bari Ati Serisinden bi kart alabilirsin 4770'i öneririm sana 99$ civarı performanslı bi karttır gddr5 bellekleri var üzerinde sana önerim bu

Onemli olan pus un wattından cok verirmlilik olayıdır. Senin 300 watt pusun yuzde 70 uzerı bir veririmlilige sahipse sorun cıkarmadan calısır. Bende gtx 295 ile beraber quad 6600 3,0 a overclocklu sıstem war. Ama oyunlarda max ayarlarda yeni oyunlar dahıl net 300-350 wattın uzerine cıkmıyor.Power supum +82 650 watt. Yani benim sisteme 350 watt + yuzde 18 lazım.Yaklasık 400-450 wattlık bir yuzde 80 + verimlilige sahip pusu benım sistemi kaldırıyor.Buyuk ihtimalle pusunun verimlilik oranını bulamassın. Bu yuzden sistemini kur calıstır ve performansına gore degerlendir. 3d mark yapıp sitesinden sonuclarını senın sısteminle aynı olanlar ile karsılastırıp bakabılırsın.

+ baska bir onemli meselede sisteminin bütününün orantılı bir hıza sahip olması gerekir. Yani o islemciye 4000 dolarlık ekran kartı taksanda senin cpu, anakart ve ram hızına baglı olarak bir hız elde edersın. Bunu anlamanın basit bir yoluda eger oyun oynarken sabit diskinden cook ses geliyorsa yuklemeler haric anlaki islemcin ekran kartına yetisemedigi icin sabit diski yardımcı olarak fazla kullanıyor demektir. Tam tersi oyun atlıyor ama sabit diskte anormal bir hareket yoksa o zaman ekran kartın yavastır.

Onemli olan pus un wattından cok verirmlilik olayıdır. Senin 300 watt pusun yuzde 70 uzerı bir veririmlilige sahipse sorun cıkarmadan calısır. Bende gtx 295 ile beraber quad 6600 3,0 a overclocklu sıstem war. Ama oyunlarda max ayarlarda yeni oyunlar dahıl net 300-350 wattın uzerine cıkmıyor.Power supum +82 650 watt. Yani benim sisteme 350 watt + yuzde 18 lazım.Yaklasık 400-450 wattlık bir yuzde 80 + verimlilige sahip pusu benım sistemi kaldırıyor.Buyuk ihtimalle pusunun verimlilik oranını bulamassın. Bu yuzden sistemini kur calıstır ve performansına gore degerlendir. 3d mark yapıp sitesinden sonuclarını senın sısteminle aynı olanlar ile karsılastırıp bakabılırsın.

+ baska bir onemli meselede sisteminin bütününün orantılı bir hıza sahip olması gerekir. Yani o islemciye 4000 dolarlık ekran kartı taksanda senin cpu, anakart ve ram hızına baglı olarak bir hız elde edersın. Bunu anlamanın basit bir yoluda eger oyun oynarken sabit diskinden cook ses geliyorsa yuklemeler haric anlaki islemcin ekran kartına yetisemedigi icin sabit diski yardımcı olarak fazla kullanıyor demektir. Tam tersi oyun atlıyor ama sabit diskte anormal bir hareket yoksa o zaman ekran kartın yavastır.

çok güzel açıklamışsınız :D

herkese teşekkür ediyorum yorumlarından dolayı,bahsettiğim kartı aldım taktım,onboardı devredışı bıraktım,driwerini yükledim ve şu an sorunsuz çalışıo.Birde oyunlarda denicem.

Aman dayı sakın 64 bit alma...Uzak dur cıssss

512 64 bit alacağına

256 128 bit al daha mantıklı eğer paran yoksa ama fiyatları hemen hemen aynı..mesela 512mb 128bit sparkle 8600gt alabilirsin....ama sakın 64bit ekran kartı alma pişman olursun

herkese teşekkür ediyorum yorumlarından dolayı,bahsettiğim kartı aldım taktım,onboardı devredışı bıraktım,driwerini yükledim ve şu an sorunsuz çalışıo.Birde oyunlarda denicem.

daha yeni gördüm geçmiş olsun :D

Dostm hiç bir problem çıkartmaz merak etme ama en fazla 2008in oyunlarını oynayabilirsin benm çalıştığım internet kafedeki pclerde 7600GS var 250 li lik power war 2009 oyunlarını bile oynatıyor kafan rahat olsn gerçekten hiçbir sorun çıkartmaz

8600GT GDDR2 512MB 128BIT EKRAN KARTI

11947_buyuk.jpg

bu ürünü aldm arkadaşlar 82 tl nasıl iyimi ?

diğer 8400 gs de 60 tl idi onu geri iade ettim.

ha şöyle yaw biiönceki ekran kartı bildigin ölüüydü o sisteme bu yakısır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...