Jump to content

Format Attığım Zman Disk Bulunamdı Diyor

dj_barış

Recommended Posts

slm arkadaşlar bnm bi laptop var format atacam ön yükleme yapıyor tam bölümlendirme kısmına gelmeden sabit disk bulunamadı diyor laptop modeli : hp 6720s boot menüden ayarlayacam fakat delete ye bastığuımda bios çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler....

Bios'a girmek icin F2 yi deniyebiLirsin .. Birde normaL format CD Leri iLe Format atmaya caLisirsan kessinLikLe atamazsin HDD buLanamadi der .. SATA yada PATA Li bir format CD si kuLLanman Lazim... Umarim yardimci oLabiLmisimdir..

anakart in modelınden sata raid driverı ındırıp bi diskete yazdırıp format atacagın zamn f6 basın dıyor oradan eklersen sorun kalmaz yada sata raid entegreli bir kurlum cdsi ile format atmayı dene kesin çözüm :rolleyes:

mxp tercih edebilirim ;)

Please register to see this content.

bu sitede sata destegini bulabılrısın

E-Sata ise işin çok zor, zaten hp laptoplar hiç bir driver desteği sunmamakta, cd hikayelerini geçecen yani, tek şansın hdd üreticisinin sitesinden driver bulup cd ye entegre etmek

Kardeş Benmde Toshiba Notebookum Var.. Sanırım İkimizinde Sorunu Aynı Modifiyeli İşletim Sistemlerini Kabul Etmiyor.. Orjinal Windows CD sinden Atabiliyorum Sadece.. USB Yoluyla Format Atmayı Denemedim Onu Deneyeblrsin..

E-Sata ise işin çok zor, zaten hp laptoplar hiç bir driver desteği sunmamakta, cd hikayelerini geçecen yani, tek şansın hdd üreticisinin sitesinden driver bulup cd ye entegre etmek

oxmox HP de hiçbir driver desteği sunmuyorsa! Amma yaptın haaa! Neyse arkadaşım Hp nin bütün driverları var sitesinde ordan istediğin driveri indirebilirsin. Boot sorununa gelince Hp lerde sanırım F10 ya da F12 ye basmalısın. Arkadaşların dediği gibi sata destekli bir cd bulursan bunların hiçbirine gerek yok. Kolay gelsin.

• 4 ay sonra...
oxmox HP de hiçbir driver desteği sunmuyorsa! Amma yaptın haaa! Neyse arkadaşım Hp nin bütün driverları var sitesinde ordan istediğin driveri indirebilirsin. Boot sorununa gelince Hp lerde sanırım F10 ya da F12 ye basmalısın. Arkadaşların dediği gibi sata destekli bir cd bulursan bunların hiçbirine gerek yok. Kolay gelsin.

Şunu demek istedim yeni nesil(2009) e-sata lı bir makinada tnc ramboot u çalıştır ya da acronisi ya da her hangi bir işletim sistemini (7 hariç) hdd i göremezsin... uygun driverları ben bulamadım bulan ve entegre eden varsa ne ala...

muhtemelen recorver bölümü format atmak istedigin sürücüdedir görünmeyede bilir başlarken hpler için enter yada f11 recorver başlama komutu verir recorver varsa içinde cd ile format atamazsın tabi recorver normalde D dizini olarak geçer ama C dizininde ise dedigim gibi sürücüleri görmez sata xp denesende görmez cdden çalışan bi xp ile biçimlendirme yap sonra kur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...