Jump to content

Windows11 Pro Lite 22000.1_trx64

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
trmk1299, 21 dakika önce yazdı:

Tekrar elinize sağlık Köylü kardeşim, çok güzel bir çalışma olmuş,ben şunu sormak istiyorum: windows 10 da ntlite ile defenderı kapatabiliyorduk, windows 11 çok yeni olduğu için yapamıyoruz diye biliyorum,yerel gurup ilkesi düzenleyiciden ve kayıt defteri düzenleyicisinden  çok uğraştım olmadı  sizin çalışmanızda defenderı nasıl kaldırdınız acaba ? iyi çalışmalar dilerim kardeşim

programsız tamamen defender dosyalarını elle sildim

• Editor
trmk1299, 1 dakika önce yazdı:

Meslek sırrı yani 🙂  Teşekkürler emeğinize sağlık

meslek sırrı diye bişey yok bu sistemde defender kapatılmadı içerisinde defender yazan tüm dosya ve klasörler tek tek elle silindi

trmk1299, 9 dakika önce yazdı:

Meslek sırrı yani 🙂  Teşekkürler emeğinize sağlık

Defenderi açıp tüm kalkanları, karıştırmaya karşı koruma dahil kapatıp sonrasında defender control ile kapatırsanız bir daha açılmaz

Şunun için soruyorum, genel olarak sitede paylaşım yapan arkadaşlar çalışmalarda bir çok gereksiz gördükleri ve sistemi ağırlaştırdığı için  siliyorlar ,bende defender  hariç diğer programları silinmemiş windows 11 kullanmak istiyorum ,bu yüzden defenderı nasıl kaldırabilirim diye size sormak istedim,forumda bir çok arkadaş paylaşım yapmış ama benim istediğim şekilde henüz göremedim.

TR_by, 3 dakika önce yazdı:

Defenderi açıp tüm kalkanları, karıştırmaya karşı koruma dahil kapatıp sonrasında defender control ile kapatırsanız bir daha açılmaz

defender control dahil bir çok program denedim,daha sonra katılımsız programları virüs olarak algılayıp   siliyor

trmk1299, 5 dakika önce yazdı:

Şunun için soruyorum, genel olarak sitede paylaşım yapan arkadaşlar çalışmalarda bir çok gereksiz gördükleri ve sistemi ağırlaştırdığı için  siliyorlar ,bende defender  hariç diğer programları silinmemiş windows 11 kullanmak istiyorum ,bu yüzden defenderı nasıl kaldırabilirim diye size sormak istedim,forumda bir çok arkadaş paylaşım yapmış ama benim istediğim şekilde henüz göremedim.

defender control dahil bir çok program denedim,daha sonra katılımsız programları virüs olarak algılayıp   siliyor

Önce kalkanları kapatmadan defender kontrol kullandığınız için açılıyor bildirim alanında görünmüyor çünkü

• 2 hafta sonra ...
SON_VATAN, 7 saat önce yazdı:

Ntlite son sürümlerinde windows 10 gibi defender ve bileşenleri silinebiliyor

Evet Windows 10 'da defenderı Forjest Usta'nın NTLite 1.8.0.6790 sürümü ile etkisiz hale getirebiliyorduk, ancak Windows 11 'de ben yapamadım yapısı değiştiği için mi bilemiyorum ,zaten ntlite sitesinde  programın 8.1 ,10 ile uyumlu olduğu yazıyor 11 için erken galiba ,dControl programı şu anda iş görüyor .

trmk1299, 24 dakika önce yazdı:

Evet Windows 10 'da defenderı Forjest Usta'nın NTLite 1.8.0.6790 sürümü ile etkisiz hale getirebiliyorduk, ancak Windows 11 'de ben yapamadım yapısı değiştiği için mi bilemiyorum ,zaten ntlite sitesinde  programın 8.1 ,10 ile uyumlu olduğu yazıyor 11 için erken galiba ,dControl programı şu anda iş görüyor .

Bilemiyorum ama ben windows 11 iso dosyasında defenderi tamamen kaldırabilmiştim hatta forumda yaptığım bir paylaşımımda vardı..

• 1 ay sonra...
trmk1299, 02.08.2021 - 18:43 yazdı:

Köylü kardeşim Merhaba kurulumunu yaptım ,metin belgesini açmak istediğimde (Paket güncelleştirme bağımlılık veya çakışma doğrulamasından geçemedi)hatası veriyor Ayrıca Mağaza da çalışmıyor (Bu ms-windows -store bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var) hatasını veriyor,güncellemeleri yaptım sorun hakkında bir fikriniz varmı...

bende de açılmadı. windows update yi açık olsun. açılmayan metin dosyasına sağ tıkla ve özellikler kısmından düzenle dediğnizde metin belgesi açılıyor. açıldığında güncelle uyarısı gelir. güncelle deyince mağazayı açıyor ve güncellenince sorun ortadan kalkıyor.

metin belgesi sorunu için (düzeltme)

windows update açık olsun. açılmayan metin dosyasına sağ tıkla ve diğer seçenekleri göster kısmından düzenle dediğnizde metin belgesi açılıyor. açıldığında güncelle uyarısı gelir. güncelle deyince mağazayı açıyor ve güncellenince sorun ortadan kalkıyor.