Jump to content

Ms Vista Ultimate Kasılma Problemi

ozerk

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, herkese iyi çalışmalar..

Problemim şu yaklaşık 7 ay önce bir masaüstü bilgisayar satın aldım özellikleri ise şöyle;

AMD Phenom 8750 Trible Core (2.4Ghz)

OCZ 4 GB RAM

512 MB ATI Radeon HD 4800 Serisi

ASUS Anakart

Samsung 1TB 32MB Cache HDD

vs. vs.

Bilgisayarıma orginal ms windows vista ultimate (32 bit) aldım.. ilk zamanlarda inanılmaz derece harika bir performans alıyordum peşpeşe birçok program (photoshop, after effects, premier, ulead video studio, tmpgenc, mediaplayer, gomplayer, bsplayer, winamp) ve aynı anda nfs undercover ve tomb raider i açıp rahatça oynuyabiliyordum hiç takılma yapmıyordu..

Fakat nolduysa geçenlerde bi güncellemenin ardından tahminimce ya da kendiliğinden oldu birden kasılmaya başladı video edit programlarımı açamıyorum inanılmaz kasıyor masaüstünde takılma yapıyor ama bunları yaparken ne işlemci ne de ram zorlanma yapıyor ama yinede kasılıyor format attım yükseltme yaptım ama hala aynı problem devam etmekte..

Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.. Yardımlarınızı bekliyorum..

İyi Çalışmalar..

kasayı açtım tozunu aldım ki kasaüzerinde 40cm fan var gerçi o fanıda nası çalıştırıcam bilmiorum içe doğrumu üflemeli yoksa dışa doğrumu..yazılımsal olarak format attım hiçbişi kurmadım yine kasma yapıyordu :S

Hemen o sistemi geri gönderip windows7 ye geçmen gerektiğini söylüyor bilgisayar :D ,, bana kalırsa ram lerle ilgili bir durum söz konusu, slotlar zarar görmüşse anakartta sorun olabilir, o zaman böyle kasmalar yapması normal.. bir güncelleme yaptım demişiniz, formattan sonra o güncellemeyi tekrar yaptınız mı?

tüm donanımları başka bir bilgisayarda kontrol ettim herhangi bir problem yok donanımsal olarak formattan sonra güncellemeleri yapmadım yine aynı şekil kasma yaptı tüm güncellemeleri yaptım yine kasma yaptı işin içinden çıkamadım bir türlü az önce MSTR destek hattını aradım teknik destek hattı yoğun olduğundan kaydımı aldılar ve dönüş yapacaklarını sölediler bakalım bekliyorum tamda işlerimin yoğun olduğu zaman şeytan diyo kur 98i bak işine ( ;

Ramleri yer değiştir öle dene o da olmassa ram leri tek tek dene o da olmassa pc ne güzel bi format çek sonra gereklı programları yukle ve ardından güncelle yedek al sonra istedıgınde 4-5 dk en fazla formatlanır bide

sıcakların da cok etkısı oluyor pc de sen vantilatörün var ise kasanı ac vantılatorunü önüne getir 1-2 saat calıştır etkısı olacakmı dene eger performansı geri alırsan sıcak etkılıyor o zaman

kolay gelsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...