Jump to content

Modifiyeli Sistemlerde Trojan Vb Risk Nedir

Recommended Posts

Ben bu konuda tnctr ye güveniyorum. Netice olarak her kişinin xp sini indirmiyorum. Sadece kendime göre güvenilir bulduklarımın xplerini indiriyorum Sistemi indirdikten sonra sistemede virüs programı varsa siliyorum. Kaspersky kurup en günceli ile taratıyorum. birde tnc ye mod olmuş adam tnc öyle herkesi mod yapar mı :D güvenilir adamları bünyesine alır. Zaten tncnin geçmiş tarihine baktığınızda elenerek bu konuma gelmiştir.

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Arkadaşlar bende dükkanda tncxp sp3 kullanıyorum çok memnunum fakat sistemi kurarken arkadaşla bi işim çıktı dışarı çıktım nasıl olsa katılımsız kurulum diye bırakıp çıktım :D her neyse geldiğimde dükkanda daha öncede misafir olduğu için birileri modemin adaptörünü takmış haliylede internete bağlanmış....pcye baktığımda sistem kurulmuş fakat bildiğiniz gibi bütün güvenlik sistemleri kapalı virüs girme olasılığı fazla sonra nod32 4 yükledim katılımsız winamp 5.551 bir sürümün içinde virüs tespit etti sonra ne yapıp ne edip sildim acaba arkadaşlarda modifiye xp yüklerken interneti kesmiyorlarmı :D yada virüs programını yüklemeden netemi bağlanıyorlar benim başıma çok geldide o yüzden paylaşım dedim B) Saygılarımla....

• 2 hafta sonra ...

boyle bir sey var mı yani sizin yaptığınız bu çok güzel modifiyeli sistemlere birileri diyor işte tnc sisteme virus trojen gömüyor diye aslı var mı bunların

• 4 hafta sonra ...

Modifiye işletim sistemlerini kullanmak ayrı bir olaydır tıpkı korsan kullandığımız 3 şahıs elden dağıtma işletim sistemleri gibi kullanıcılar ne kadar sahte lisans yazılım kullanarak bir şey talep etme hakları olmasada bu durum modifiye işletim sistemleri içinde gecerlidir yani parası verilmeyen bir lisans şahıs firmaya verilmedikce bilgisayarına yüklediği işletim sistemi için şikeyet edemez ve dilede getiremez bu her yerde böyledir ticari kurallar gereği ama katkıda bulunan yani biz modifiye pisikopatları :D bu 3 şahıs internetten dosya ceken arkadaşlarımız bize bir teşekkür etmeleri kafidir bence ama gel gelelim bizde lisanssız ürün dağıtıyoruz ama 3-5 günlük projenin içine asla virüs v.s zararlı yazılım sokamayız yada ekleyemeyiz ve yine tekrar ederek yazıyorum bir emeğimizi böyle şeyler için harcamayız emin olun arkadaşlar ulutmayınki size gelecek zarar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır çünkü bir tık ötede dosya indiren sizlersiniz ve bizleride suclayamazsınız bunu sizlere kimse silah zoru ilen yaptırmıyor kendiniz indirip kendiniz kuruyorsunuz...

dipnot: bu yazıyı bu güne kadar modifiye işi ilen uğraşan arkadaşlar adına yazmış bulunuyorum...

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...