Jump to content

Modifiyeli Sistemlerde Trojan Vb Risk Nedir

Recommended Posts

arkadaşlar bütün çalışmalar çok güzel ama çoğunda virüs programları uyarı veriyor. Bu yüzden insan bilgisayarına kurup gönül rahatlığı içinde kullanamıyor. bu konuda yorumu olanlar yazsın lütfen

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

modifiye xp yapan arkadaşlar artniyetli olmadığından zararlı içerik koymazlar sistemlere, antivirüsler bazı bir takım ufak yazılımları trojan gibi görebiliyorlar bu normaldir ...

modifiye xp yapan arkadaşlar artniyetli olmadığından zararlı içerik koymazlar sistemlere, antivirüsler bazı bir takım ufak yazılımları trojan gibi görebiliyorlar bu normaldir ...

evet.çok haklısın.7 iso,v iso gibi tema ve görünüm paketleri dosyaları modifiyeliyorlar.orijinal dosyalar olmadığından virüs programları virüs uyarısı veriyor.lütfen gönül rahatlığıyla kullanınız :turned:

edit:DİKKAT:Windows dark edition kullanmayınız.Herşeyi değiştirildiğinden bsod veya kilitlenme meydana getiriyor.

bi sorum daha olacak

sistem dosyaları haricinde parola korumalı dosyalar oluyor bunlara neden parola konuluyor?

Parolalı olduğu için virüs programı açamıyor ve tarayamıyor

parola korumalı bir sıkıştırılmış dosyanız var demekki bilgisayarda, rar veya zip dosyaları yani..

Her zaman söylemişimdir, böyle bir durumda aldığınız virüs uyarısının resmini koyun ki programın ne dediğini bilip ona göre hareket edelim.

Ayrıca kuranların yorumları da çok önemli. Mesela benim MXP sistemime de virüs var diyen oluyor ama bugüne kadar kimse bilgisayarının zarar gördüğünü,hesaplarının vb. hacklendiğini söylemedi.

O yüzden diyoruz ki kuranlar bir yorum yapsın, cevap versin millet de rahatlasın diye.

Ama yorum yapanların sayısı indirip kuranların çeyreği bile olmuyor.

PİYASADA ORTALAMA 2 ÇEŞİT PC VAR KANAATİNDEYİM,

AMD-ASUS ATİ KONFİGURASYONU İLE,

İNTEL KONFUGURASYONU...

AMD İÇİN AYRI İNTEL İÇİN AYRI Bİ ÇALIŞMA OLSA VE REKLAMAJI ONA GÖRE OLSA SANIRIM BU SİTENİN HAYRANLARI %25-35 KADAR ARTAR...(DÜŞÜNCEM SADECE)

BU ARADA BEN 2 SENEDİR TNC SİTESİNDEN ALDIGIM MODİFİYELİ XPLERİ KULLANIYORUM(Bİ ARA KAFEM VARDI ORDADA TÜM MAKİNALARIMA KURMUSTUM, HATTA KNİGHT OYNAYAN VE HACK KORKUSU YAŞAYAN O KADAR 80 LVL CHAR SAHİBİ VARDI BİŞİ OLMADI...)

KENDİ LAPTOPUNDADA 1.5 SENEDİR TNC SİTESİNDEN ALDIGIM XPLERİ KULLANIYORUM ŞU ANA KADAR BAŞIMA BİŞİ GELMEDİ.

GELMEDİGİ, GELMİYECEGİ ANLAMINI TAŞIMAZ. BEN KENDİ ÖNLEMİMİ( BANKA VS İŞLERİMİ ÇALIŞTIGIM ŞİRKETTEKİ PCDE HALLEDİYORUM)

HERNEYSE KISACASI TNC, MOD LARIN YAYINLANDIKLARINDAN ŞU ANA KADAR ZARAR ZİYAN GÖRMEDİM DUYMADIM.

EMEĞİ GECEN HERKESE TŞKLER.

turker07

evet ya milletin ağzında bu söylem.güya modifiyeli işletim sistemlerine trojan,keyloger gömüp bazı hack işlemleri yapılabilyormuş?

tabi bu işin duayenlerinden üstteki morning bu konuya dair iyi açıklama yapmış ama bu tür yakıştırmalar zannımca daha çok devam eder.

Kimse kullanılacak sisteme virus koyarmı ?

Onlar mesela Legal XP gibi yasal olmayan şeyleri virus diye görüyor

Bu yüzden oluyor, hem insan sistemine virus koyup anti-virus koyarmı ?

olmaz diye birşey yok olabilirde ama indirdiğiniz herşeyi tarattığınız gibi işletim sistemlerinide taratın morning'in dediği gibi virüs veya kötü niyetli birşeyler yakalarsanız bunu kanıtlamanız lazım kanıtlamaktan ziyade yakaladıklarınızı resimler ile gösterinki virüsün nasıl birşey oldugu, art niyetli olarak mı hazırlandıgı(antivirüsler bazı program dosyalarını (autoit) virüs diye algılıyor.) belli olsun yapımcı arkadaşta açıklamayı yapsın...

bende bu siteden indirdiğim 3 tane modifiyeli xp cd si var. Biraz süphelendim sorayım dedim. abi hem adamlar enayi mi o kadar emek harcayıp siz kullanasınız diye upload etsin. Şuan bilgisayarımda orjinal xp kurulu olduğu için resim upload edemiyorum. Size gerçekten göstermek isterdim

bende bu siteden indirdiğim 3 tane modifiyeli xp cd si var. Biraz süphelendim sorayım dedim. abi hem adamlar enayi mi o kadar emek harcayıp siz kullanasınız diye upload etsin. Şuan bilgisayarımda orjinal xp kurulu olduğu için resim upload edemiyorum. Size gerçekten göstermek isterdim

Her yapılan karşılıksız işin içinde kötülük arayan zihniyet sayesinde dünya bu halde...

İnsanın fikri neyse zikri de odur derler. Madem kafanda böyle bir fikir var önce bunu yazsaydın.

Enayi gibi bir kelimeyi kullanmanın amacı ne onuda açıklarsan sevinirim.

Orjinal XP ile resim upload etmenin alakası nedir merak ettim.

morning ve efenin sitemini denedim morningin de efeninkininde hiç bir zararını veya vırus uyarısını gormedım. antivir avira kullanıyorum ve morningin sistemi kadar hızlı xp de görmedim buradada teşekkür ediyorum kendisine bende korkacak birşey yok .

Her yapılan karşılıksız işin içinde kötülük arayan zihniyet sayesinde dünya bu halde...

İnsanın fikri neyse zikri de odur derler. Madem kafanda böyle bir fikir var önce bunu yazsaydın.

Enayi gibi bir kelimeyi kullanmanın amacı ne onuda açıklarsan sevinirim.

Orjinal XP ile resim upload etmenin alakası nedir merak ettim.

modifiyeli cd den kurulum yapmadığım için taratıp resim koyamıyorum kardeşim

anladın?

morning ve efenin sitemini denedim morningin de efeninkininde hiç bir zararını veya vırus uyarısını gormedım. antivir avira kullanıyorum ve morningin sistemi kadar hızlı xp de görmedim buradada teşekkür ediyorum kendisine bende korkacak birşey yok .

nod32 ile tarat

''Bak nası buluyor..'' tarzı mesajınızı editlemişsiniz, daha iyi olmuş.

Ancak güvenmiyorsanız indirmeyin, yapan arkadaş bu konuda sizden daha bilgili ve gerektiğinde açıklama da yapıyor.

Bazıları (ön yargılı vb...) ise burada Antivirüs programlarının sözde uyarısından başka bişey bilmediği halde kendilerini yarı akıllı bir program kadar küçülttüklerinin farkındalar mı acaba?

Ekleme: Mantıklı bir açıklamanız, bilginiz yoksa veya zarar görmediyseniz susun ya da adam gibi sorun da adam yerine konulabilesiniz.

bende yineliyim..

güvenmiyorsanız indirmezsini arkadaşlar olur biter.bizim işimiz gücümüz yok sizin bilgisayarlarınıza girmeklemi -ki nasıl yapıldığını bilmem- uğraşıcaz.

banada dediler virüs uyarısı var diye..bakın daha dün akşam bir internet cafeye daha kurdum 18 makina..neden herhangibir sorun zarar yada aksaklık olmadı sorarım sizlere.

antiparantez bi soru daha.virüslü denilen bi sistem neden 131 defa indirilsin kullanılsın?

Lütfen emeğe saygı diyip emek verenlerin emek verdiklerine lanet ettirtmeyin..virüslü diyosanız indirmeyin arkadaşlar.bu kadar basit.

iyi edebiyat

benim bu sistemleri yapan arkadaşların emeğine sözüm yok hepsine teşekkür ederim. harika çalışmalar var. ama söz konusu durum bilinçli mi yapılıyor acaba diye merak ettim

neyse bu konuyu kapatılım

yorumlar için teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...