Jump to content

...:::türk Telekom Mağdurları:::...

134679852
 Share

Recommended Posts

Öncelikle bu mesajı okuyan okumayan herkese İYİ GÜNLER!

Çevremde ve forumda görüyorumki Türk Telekom yüzünden mağdur olanların sayısı habire artıyor. Açtığım bu konuda herkes neden mağdur olduğunu ve sorununu nasıl çözdüğünü anlatsın ki diğer üyelerde aynı konu yüzünden mağdur olmasın. . . Ben şuanda hiç mağdur olmadığım için kendimi şanslı sayıyorum. :) Hadi herkese kolay gelsin! :dribble:

Edited by HoT_JaZz

hemen ben bir msj yazayım. bence bu mağduriyeetlerin birçoğu abartma ve işi bilememe. hemen bir örnek vereyim. arkadaşım 2 yıl tahaüt verip abone oluyor sonra taşınması gerekiyor ve hatta kapatmaya gittiğinde 300 tl gibi bi para isteniyor kendisinden. konusurken bana soyluyor. yok ttnet oyle yok boyle :dribble: yav imzaladığın sözleşmeyi okudun mu yok eee daha ne ?????

gecen gun forumda gördüm 8 mbps ye kadar hız kampanyasına üye olmuşlar ama santrale uzaklık vs yuzunden hız pek fazla artmamaış kazıklnadık modunda insanlar... ttnet zaten soluyor 8 mbps YE KADAR diyor hızı garanti etmiyor buda sözleşmede var bende 8 mbps kullanıyorum ve gercekten memnunum

şimdi ben boyle yazıyorum millet diyecek ttnet i savunuyosun falan filan alakası yok. tabii gerçek mağduriyetlerde vardır. onlara da geçmiş olsun diyelim.

Kotalı Kullanıcılar her zaman mağdurdur :dribble: Genelleme Yapıyorum herkes üstüne alınmasın lütfen :) Bilgisizlikten olsa gerek. Msn camda sabahtan aksama görüşme yapar. Ben sadece msn giriyorum kotam geçmiş nasıl oluyor türk telekom beni kazıkladı diyor sonra :) genel olarak bilqisizlikten kaynaklanıyor.

Doğru aslında bir bakıma haklısınız. . İşi iyice araştırmak lazım. . Bunun içinde TNCTR gibi bize destek olan forum üyeleri var.. . Tabii işi bilememede söz konusudur ama gerçek mağdurlarda var haklısınız.

merhaba,

daha once ttnet kullanıyordum o kadarda bılıncsız değilim internet okonusunda sureklı hat kopmaları bırsey indırırken yarıda kesılmeler 1 yıl boyunca illahlah dedım ve kapattım

tellcom abonesı oldum hıcbır degısıklık yok aynı cıhazı kullanıyorum hersey aynı ama bırkez olsun baglantının kopduğunu gormedım musterı ilişkileri acısından oldukça ilgili bır fırma bır sorun olsun anında yardımcı olmaya calısıyorlar ttnette musterı hızmetlerını arıyorum modemi kapatın acın bakalım başka bıldıklerı bırsey yok o yuzden super onlıne bana gore

iyi forumlar.

merhaba,

daha once ttnet kullanıyordum o kadarda bılıncsız değilim internet okonusunda sureklı hat kopmaları bırsey indırırken yarıda kesılmeler 1 yıl boyunca illahlah dedım ve kapattım

tellcom abonesı oldum hıcbır degısıklık yok aynı cıhazı kullanıyorum hersey aynı ama bırkez olsun baglantının kopduğunu gormedım musterı ilişkileri acısından oldukça ilgili bır fırma bır sorun olsun anında yardımcı olmaya calısıyorlar ttnette musterı hızmetlerını arıyorum modemi kapatın acın bakalım başka bıldıklerı bırsey yok o yuzden super onlıne bana gore

iyi forumlar.

tellcom a bende gecmeyi düşündüm ama bulunduğum bölgede hizmet vermiyorlarmış bana öyle solemişlerdi müşteri hizmetlerinden. aslında herkesin bildiği sıkıntı avr internet te ve tüm saglayıcılarda... bu kadar para verip bu kadar az ve kalitesiz hizmet almak. 10-50 mbps arası hızları bizim yarı fiyatımıza kullanan ülkeler var. bu durum çok canımı sıkıyor benim yoksa o saglayıcı bu saglayıcı adsl de hepsi aynı sonucta ttnet ten alıp satıyorlar . fiayt düşmeli 10 tl den fazla para verilmemeli 8 mbps için. ama işte orada şu var millet otu b*ku indiriyor bu kadar download hastası oaln millet var mıdır acep.. o hızı bulsa millet eminim onuda indireyim bunuda indireyim derdine düşer. oysa bak Forumda hepsi var :) niye bilgisayarda yer kaplasın istedigin zaman ac indir :dribble:

ben kullanıyorum tellcom gayet iyi yanlız müşteri temsilcisi için biraz bekliyorsun malum alt yapı yeni yeni kuruluyor telekom sadece telefon hattı kimin se onun üzerine fatura ediyor tellcomda ise fatura abone olan herkişinin üzerine olabiliyor tabiki hat sahibinin izni alınarak :dribble:

tellcom a bende gecmeyi düşündüm ama bulunduğum bölgede hizmet vermiyorlarmış bana öyle solemişlerdi müşteri hizmetlerinden. aslında herkesin bildiği sıkıntı avr internet te ve tüm saglayıcılarda... bu kadar para verip bu kadar az ve kalitesiz hizmet almak. 10-50 mbps arası hızları bizim yarı fiyatımıza kullanan ülkeler var. bu durum çok canımı sıkıyor benim yoksa o saglayıcı bu saglayıcı adsl de hepsi aynı sonucta ttnet ten alıp satıyorlar . fiayt düşmeli 10 tl den fazla para verilmemeli 8 mbps için. ama işte orada şu var millet otu b*ku indiriyor bu kadar download hastası oaln millet var mıdır acep.. o hızı bulsa millet eminim onuda indireyim bunuda indireyim derdine düşer. oysa bak Forumda hepsi var :) niye bilgisayarda yer kaplasın istedigin zaman ac indir :D

haklısın kardesım çok para oduyoruz cok yazık oluyor baska altyapıya sahıp bır baska bır fırma yok quıck net var kendı altyapısını sağlayan oda bellı bolgelerde inşallah kısa surede yaymınlaşırda gecerız

evet hepsı telecom altyapısını kullanıyor ama ttnet bence bılınclı olarak bazı seylerı yapıyor download yaptıgımda sabahın 05:00 de en fazla 108 kb indiriyor super onlıneye gectıkden sonra hız sınırı 110-120 arası değişti

tekrar soyluyorum kımseyı yanıltmak için soylemıyorum ben memnun oldugum ıcın sızlerlede paylaşmak istedım

BUNLAR 2007 YILI İSTATİSTİKLERİ AMA ŞİMDİDE PEK FARK YOK HERALDE?

1 -------- Sweden ------------ £ 0.32

2 -------- France ------------- £ 0.83

3 -------- Finland ------------- £ 1.41

4 -------- Italy --------------- £ 1.71

5 -------- Norway ------------ £ 2.05

6 -------- Holland ------------ £ 2.19

7 -------- Denmark ----------- £ 2.50

8 -------- Iceland ------------ £ 2.54

9 -------- Germany ----------- £ 2.64

10 -------- Austria ----------- £ 3.04

11 -------- Belgium ----------- £ 3.40

12 -------- UK --------------- £ 5.60

13 -------- Portugal ---------- £ 5.84

14 -------- Spain ------------ £ 6.33

15 -------- Poland ----------- £ 6.60

16 -------- Ireland ----------- £ 7.02

17 -------- Luxembourg ------ £ 9.39

18 -------- Switzerland ------ £ 11.03

19 -------- Czech Rep. ------ £ 12.25

20 -------- Greece ---------- £ 16.86

21 -------- Hungary --------- £ 24.48

22 -------- Slovakia --------- £ 25.48

23 -------- Turkey ---------- £ 58.82

:D

Edited by 134679852

Arkadaşlar TELLCOM`u öneren başka üye varmı? Tellcom iyiyse ona geçerim belki. . .

tellcom iyi guzel hoş fakat sitesinde belirtilen illerin belirtilen ilçe yaa semtlerinde hizmet veriyor. ama hemen sevinmeyin bu ilçe yada semtlerde olmak yetmiyor ayrıca apartman mustakil ev villa vs tarzında bi yerde oturuyorsanız yine yararlanamıyorsunuz. sadece ve sadece sitelerde yaşayanlar buy hizmetten faydalanabiliyor :D tek deavantajı bu tellcom un gerisi Allah kerim

tellcom iyi guzel hoş fakat sitesinde belirtilen illerin belirtilen ilçe yaa semtlerinde hizmet veriyor. ama hemen sevinmeyin bu ilçe yada semtlerde olmak yetmiyor ayrıca apartman mustakil ev villa vs tarzında bi yerde oturuyorsanız yine yararlanamıyorsunuz. sadece ve sadece sitelerde yaşayanlar buy hizmetten faydalanabiliyor :D tek deavantajı bu tellcom un gerisi Allah kerim

İşte bu kötü oldu. . .:)

dün tarifemi 8 mb sınırsız(ama 15 gbden sonra hız 512 kb ye iniyor) yaptım netlimitsiz paket ile ama indirme hızım hala 500 ü geçemedi

hocam göreceğin maksimum hızı ben soyleyeyim sana 952 kb ben bundan yukarı cıkamadım :S teoride 100 olduğu düşünülürse hız gayet iyi... bende aynı tarifedeyim ve stabil olarak 800 kb den aşağı 2 aydır download hızım hiç dusmuyor (istisnalar hariç) sende 500 kb olması muhtemelen oturduğun bolgedeki altyapının zayıf olması yada santral e olan uzaklığından kaynaklıdır. arkadaşım köyde oturuyordu oda aynı pakete geçti 200 kb yi geçmiyor seninki onun yanında cok iyi yine :D

Edited by cexen

hocam göreceğin maksimum hızı ben soyleyeyim sana 952 kb ben bundan yukarı cıkamadım :S teoride 100 olduğu düşünülürse hız gayet iyi... bende aynı tarifedeyim ve stabil olarak 800 kb den aşağı 2 aydır download hızım hiç dusmuyor (istisnalar hariç) sende 500 kb olması muhtemelen oturduğun bolgedeki altyapının zayıf olması yada santral e olan uzaklığından kaynaklıdır. arkadaşım köyde oturuyordu oda aynı pakete geçti 200 kb yi geçmiyor seninki onun yanında cok iyi yine :D

köyde oturduğum ve santrale en az 15 km uzak olduğum doğrudur ama hemen yan komşumuz da aynı pakette ve hızı 700 den aşağı düşmüyor zoruma giden de bu şimdi arayip söyliycem müşteri hizmetlerini

köyde oturduğum ve santrale en az 15 km uzak olduğum doğrudur ama hemen yan komşumuz da aynı pakette ve hızı 700 den aşağı düşmüyor zoruma giden de bu şimdi arayip söyliycem müşteri hizmetlerini

o zaman bir danışmakta fayda var dostum bak bakalım hatlarda bişey varsa ekip gelip duzeltiyor zaten

benim şöyle bir sorum olacak.Ttnet kampayasından kablosuz modem aldım.2yıl boyunca sözleşmeye uymak zorunda olduğumu yazıyor.2 yıldan sonra modemin parasını geri ödeme gibi birşeyim var mı?

yok arkadaşım ama iki yıl içersinde adsl yi iptal edersen o zaman ödüyorsun iptal etmezsen bişey yok

Ankara'da oturuyorum. Ne ailemin evinde ne kendi evimde nede iş yerimde QuickNet yok!

QuickNet hizmeti alabilen arkadaşlar hiç düşünmeden geçsinler.

Şunu da hatırlatmakta yarar var,

20 mbit ve 100 mbit hatlarda upload 5 mbittir. Bunun altında ki paketlerde ise, 1 mbittir.

20 lira fazla verip 69 liraya 20 mbit paketten alın. Hem uploadunuz yüksek olsun hemde hızınız. Ayrıca QuickNetin şöyle bir özelliğide var,

Down ve Up değerleri Simetriktir. Adsl deki gibi asimetrik değil. Yani 5 mbit Full upload yaparken download hızınızda en ufak bir düşme olmayacaktır.

Dediğim gibi bu hizmeti alabiliyorsanız düşünmeyin bile.

Teşekkürler.