Jump to content

13 Dakika Kala Kurulum...

Recommended Posts

http://rapidshare.com/files/256347144/Desktop.zip.html

arkadaşlar ben kendime özgü bir xp cdsi hazırlıyorum.

yukarıdaki adresten sorumla ilgili olan dosyaları indirebilirsiniz.

installtips ve srvpack.inf

sorunum şu;

xp kurulurken yapılan ayar sonrası 13 dakika kala programlar otomatik kurulabiliyor ya

ben oraya bir BAT dosyası entegre ettim ve çalışan BAT dosyası windows\eklentiler\tumu\installtips.exe

dosyasını çalıştırıyor fakat işlem bitene kadar BAT dosyası ekranda kalıyor. cmdgizle dosyası bile gizleyemiyor.

o yüzdenden SRVPACK.INF dosyasına direkt olarak windows\eklentiler\tumu\installtips.exe yazınca da çalışmıyor.

installtips.exe yi nasıl tekbaşına çalıştırabilirim.

şuan wpi veya mars installer gibi birşey kullanmıyorum. çünkü çalışmalarımı installtips göre yaptım. herşeyi

silbaştan yapmak zor olacak :)

ayrıca BOOT SCREEN dosyasını da kendi istediğim gibi TUNEUP ile yaptım fakat cd'ye entegre edince kurulum

esnasındaki ilk restarttan sonra kurulumun ikince evresinde bilgisayar kitleniyor. hatanın NTOSKRNL dosya

entegresinden olduğunu deneme yanılma ile buldum. ben bu dosyayı nasıl entegre etmeliyim.

son olarak ta logon ekranını nasıl entegre edebilirim. TUNEUP 2009 ile tasarlasam hangi dosyayı entegre etmem

lazım ve nasıl bir yol izlemem lazım.

NOT: ilgili dökümanları okudum, hatta yapılan çalışmaları bile indirdim netten. fakat yapamadım.

YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM...

installtips dosyanızı cmdlines.txt den direk olarak çalıştırabilirsiniz.Svcpacklerden 1 dk önce veya sonra açılıyordu hatırladığım kadarıyla.

Logonlarda bugune kadar sıkıntı yaşayan pek görmedim konu anlatımlarını uygulayıpta tekrar bir göz atın derim.

BootScreeni cab dosyalarından da değiştirdin mi birde burası da önemli.

installtips dosyanızı cmdlines.txt den direk olarak çalıştırabilirsiniz.Svcpacklerden 1 dk önce veya sonra açılıyordu hatırladığım kadarıyla.

Logonlarda bugune kadar sıkıntı yaşayan pek görmedim konu anlatımlarını uygulayıpta tekrar bir göz atın derim.

BootScreeni cab dosyalarından da değiştirdin mi birde burası da önemli.

tamam arkadaşım birde o şekilde deniyeyim.

ayrıca logon içinde tekrar bir çalışma yapmam lazım.

win7 görünümlü olandan hazır yapılmışı bile entegre ettiğimde çalışmıyor.

sanırım bir yerde eksiğim var.

ve bu eksik yine cab dosyasına entegre etmediğim dosya gibi basit bişi

araştırayım tekrar teşekkür ederim.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...