Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar tncxp 2 cdsinide sorunsuz indirdim cd ye iso formatında yazdım sorun yok ilk cd yi koyup yeniden başlatıyorum 5 menülü seçenek geliyor klavyeden üçe basıyorum kuruluma başlıyor kur dosyaları yükleniyor diyor bayakı yükleme yapıyor kur dosyalarını yüklemesi bittikten sonra ekran siyah oluyor buraya kadar her şey normal siyah ekrandan sonra hdd seçenekleri gelmesi lazımken mavi bir ekran geliyor vindows bir hatadan dolayı zarar görmemesi için kapatıldı yazıyor bu ekranı tekrar görürseniz yeniden başlatın sisteminizi virüs taramasından geçirin gibi şeyler yazıp kalıyor

Edited by selamici

• Administrator
arkadaşlar tncxp 2 cdsinide sorunsuz indirdim cd ye iso formatında yazdım sorun yok ilk cd yi koyup yeniden başlatıyorum 5 menülü seçenek geliyor klavyeden üçe basıyorum kuruluma başlıyor kur dosyaları yükleniyor diyor bayakı yükleme yapıyor kur dosyalarını yüklemesi bittikten sonra ekran siyah oluyor buraya kadar her şey normal siyah ekrandan sonra hdd seçenekleri gelmesi lazımken mavi bir ekran geliyor vindows bir hatadan dolayı zarar görmemesi için kapatıldı yazıyor bu ekranı tekrar görürseniz yeniden başlatın sisteminizi virüs taramasından geçirin gibi şeyler yazıp kalıyor

Bilgisayarınızın özelliklerini tam modelleri ile birlikte yazar mısınız?

Bilgisayarınızın özelliklerini tam modelleri ile birlikte yazar mısınız?

abi arkadştaki sorun bende de var fakat normal xp yüklerken dosya bozuk çıktı ondandır dedim fakat pc başlarken işletim sistemleri sayfasında gözüküyor bunu nasıl silebilirim

Bu arada tncxp niz harika indirmeye başladım

• Administrator
abi arkadştaki sorun bende de var fakat normal xp yüklerken dosya bozuk çıktı ondandır dedim fakat pc başlarken işletim sistemleri sayfasında gözüküyor bunu nasıl silebilirim

Bu arada tncxp niz harika indirmeye başladım

C:\boot.ini yi notepad ile açın.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff[/CODE]

gibi iki satır vardır. 1 tanesini silin. C ye kurduysanız 2.sini D.ye kurduysanız 1.sini.

bugün tncxp yi kurma fırsatım oldu sistem güzel fakat mainboard cd sinden ses usb vs vs kurulumları yaptıgım halde yüklemiyor acaba bu bir koruma hatasımı neden yüklemez daha onceki kurdum xp lerde 1 kere cd yi takıp 5/n1 kurulum yapınca hepsini yüklüyordu bunda yüklemiyor neden olabilir?

Çakışma olacağından bir uyarı alıyorsunuz. Bir sistemde iki virüs programı çalıştırmak imkansıza yakın birşeydir. Hele bunun gibi güçlü iki virüs programı daha bir zorlaştırır durumu. İsterseniz nortonu silin ondan sonra yüklemeye çalışın yada katılımsız programların içinden (CD 2 deki) Nod32'yi çıkartın ve öyle kurun. Bu arada kurulum yaparken Nortonuda Disable konumuna getirin.

bugün tncxp yi kurma fırsatım oldu sistem güzel fakat mainboard cd sinden ses usb vs vs kurulumları yaptıgım halde yüklemiyor acaba bu bir koruma hatasımı neden yüklemez daha onceki kurdum xp lerde 1 kere cd yi takıp 5/n1 kurulum yapınca hepsini yüklüyordu bunda yüklemiyor neden olabilir?

Sistem yüklenirken uyumlu driverleri yüklüyor. Yüksek ihtimalle uyumlu gözüken ama çalışırken sorun yaratan driverler yüklendi bilgisayarınıza (ses , Lan gibi). Aygıt eğer düzgün çalışmıyorsa yani kendi driverlerinizi CDsinden yüklemek istiyorsanız önce aygıt yöneticisinden kurulu driveri güncelle demelisiniz yada kaldırıp yeniden yüklemelisiniz.

ben bu iso dosyalarını cd ye çekemiyorum. Bultarı ın da dediği yöntemle yazdırıyorum ama %30 a gelmeden yazma başarısız diyor hata veriyor. aynı sorunu yaşayan varmı? normalde cd writer da teknik bir sorun yok..

Edit-> Sorunu hallettim.

Aynı sorunu ben de yaşadım şu anda sistemim formatlı ve boş duruyor. Kalıbı Nero ile yazdırdım. Kurulum dosyaları bilgisayara koyalanıyor, reboot edip kuruluma devam ettiğim zaman (Hata:F:\I386\asms - Artıklık Veri Döngüsü - Kurulum için gerekli bileşenlerden biri bulunamıyor) mesajı veriyor. CD CD-Writer sürücüsünde takılı iken bunlar oluyor.

CD'yi CD sürücüsüne takıp kurarken de kurulum için gerekli dosyalar bilgisayara kopyalanırken %99 da iken Shellstyle.dll kopyalanamıyor, CD arızalı gibi bir mesaj çıkıyor.

Elimde başka bir Hiren's Boot CD (Revolution imzalı) vardı. Onunla sistemi açıp, MagicISO programı ile ilgili dosyaları (Bu dll dosyaları temalarla ilgili) Windows kurulum klasöründe ilgili yerlere kopyaladım. (NOT: CD deki SHELLSTYLE.DL_ adlı dosyaları kopyalayıp uzantılarını DLL olarak değiştirdim. Bugün okul çıkışı yeniden kurmayı deneyeceğim. Daha basit bir çözüm yolu bilen varsa lütfen yardım etsin.

Arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım nedeni nedir acaba cd de mi sorun yazdırırken hatamı yaptık yoksa dosyalardamı sorun var bilmiyorum kafayı yicem valla :o

hocam 2. cd yi iso olarak gördük yazdırdık 1. cd de iso olarak görülüyor ve yazdır dediğimde yazdırıyor fakat yazım bittiğinde kurulum için verdiğiniz 1. resim gibi bir şey çıkmıyor onun yerine içi dolu bir cd oluşuyor çeşitli dosyalar var ama setup gibi bir dosya da yok ne yapmam gerekir.

arkadaslar elinize saglık cok guzel bir calısma uzun ugraslardan sonra kurmayı basardım ancak ekran ile ilgili bir kac sorunum var

birincisi windowsun acılıp kapanma sesleri gelmiyor arkadasların tarif ettgi sekilde denetim masasından windows varsayılanı sectim ama duzelmedi

ikincisi bilgisayar acıldıktan sonra ekranda kararma oluyor ama geri geliyor ondan sonra 10-15 dakikada bir yine ekranda kararmalar oluyor bunu nasıl duzeltebilirz ekran kartını tekrar tanıtsam duzelirmi acaba

Bunların dısında harkulade calısıyor pc hemde eskisine nazaran acayip hızlandı hissedilebilir sekilde emegi gecen butun arkadaslara cok cok tesekkur ederim

Yardımlarınızı bekliyorum

hocam 2. cd yi iso olarak gördük yazdırdık 1. cd de iso olarak görülüyor ve yazdır dediğimde yazdırıyor fakat yazım bittiğinde kurulum için verdiğiniz 1. resim gibi bir şey çıkmıyor onun yerine içi dolu bir cd oluşuyor çeşitli dosyalar var ama setup gibi bir dosya da yok ne yapmam gerekir.

dostum orada bir sorun yok bilgisayarı cd ile baslatırsan ana ekran gelir oradan 3 tusuna basarak cd ile kuruluma baslayabilirsin

Arkadaşım aşama aşama anlatıyorum

1 - önce optik sürücünüze TncXP kurulum CDsini takın.

2 - sonra bilgisayarınızı resetleyin

3 - Biosunuzun özelliğinde varsa kısa yolla boot menüsünü açın, eğer yoksa sitem açılış konumunda veri yollarında ki aygıtları tanırken (Sata ve İDE kanallarında ki aygıtları) DEL tuşuna basınız. Del tuşuna bastıktan sonra biostan boot menüsünü bulunuz ve first boot yada 1. bootu CD'yi taktığınız optik sürücü olarak ayarlayınız.

4 - Biosunuzu F10la saveleyin ve makinanın başlamasını bekleyin.

5 - Ve TNC ekranını görünce 3 tuşuna (numeric Paddan değil harflerin üstünde ki rakamlardan) basınız.

6 - Sisteminiz kurulum aşamasına girmiştir. Eğer Format atmayı bilmiyorsnız türkçe yönelgeleri takip ederek TncXPnizi kurunuz..

Saygılar..

arkadaslar elinize saglık cok guzel bir calısma uzun ugraslardan sonra kurmayı basardım ancak ekran ile ilgili bir kac sorunum var

birincisi windowsun acılıp kapanma sesleri gelmiyor arkadasların tarif ettgi sekilde denetim masasından windows varsayılanı sectim ama duzelmedi

ikincisi bilgisayar acıldıktan sonra ekranda kararma oluyor ama geri geliyor ondan sonra 10-15 dakikada bir yine ekranda kararmalar oluyor bunu nasıl duzeltebilirz ekran kartını tekrar tanıtsam duzelirmi acaba

Bunların dısında harkulade calısıyor pc hemde eskisine nazaran acayip hızlandı hissedilebilir sekilde emegi gecen butun arkadaslara cok cok tesekkur ederim

Yardımlarınızı bekliyorum

Ekran kartının ve Ses kartının driverlerini silip orjinal CDsinden yada Orjinal Driverinin bulunduğu bir kaynaktan tekrar yükleyiniz..

Edited by brightblade

Arkadaşım aşama aşama anlatıyorum

1 - önce optik sürücünüze TncXP kurulum CDsini takın.

2 - sonra bilgisayarınızı resetleyin

3 - Biosunuzun özelliğinde varsa kısa yolla boot menüsünü açın, eğer yoksa sitem açılış konumunda veri yollarında ki aygıtları tanırken (Sata ve İDE kanallarında ki aygıtları) DEL tuşuna basınız. Del tuşuna bastıktan sonra biostan boot menüsünü bulunuz ve first boot yada 1. bootu CD'yi taktığınız optik sürücü olarak ayarlayınız.

4 - Biosunuzu F10la saveleyin ve makinanın başlamasını bekleyin.

5 - Ve TNC ekranını görünce 3 tuşuna (numeric Paddan değil harflerin üstünde ki rakamlardan) basınız.

6 - Sisteminiz kurulum aşamasına girmiştir. Eğer Format atmayı bilmiyorsnız türkçe yönelgeleri takip ederek TncXPnizi kurunuz..

Saygılar..

Ekran kartının ve Ses kartının driverlerini silip orjinal CDsinden yada Orjinal Driverinin bulunduğu bir kaynaktan tekrar yükleyiniz..

Sağolun dediklerinizden sonra oldu. Ama bu kadar uzun açıklamaya gerek yoktu. Yinede sağol. Kurulum esnansında mavi ekran çıktı ama sorun sonra başka bir cd ile çözüldü aygıt bileşenleri kısmında xp professonel i kullandım sonra işlem bitince yeniden tncxp yi taktım şu an sorun yok bakalım.

Tnc Xp yi 3 defa ayrı ayrı cd lere yazdım kalıptan yazarken son hızlarda yazmaktan cekinin Bultarın anlatımıyla cd ye yavas hızda yazın hızlı yazmadanda kaynaklanan problemler olabiliyor ancak 3ncü yazımdan sonra dank etti :( su anda problemsiz olarak cd den kurlum ve kurtarma işlemi yapabiliyorum hatta driver gennius programıyla eski driverları yedekliyip tncxp yi okurduktan sonra aynı driverları tekrar yukluyorum driver problemim olmuyo şimdiye kadar 3 ayrı makinaya kurdum ve hiç problem yaşamadım biraz dikkatle problemsiz bi xp iniz olabilir

Drive Gennius cd de BOOTCD\WINTOOLS\DRVGENPRO2K5.EXE klasörünün içinde

her ayrıntısı düşünülmüş mükemmel bi sistem tekrar teşekkürler

Tnc Xp yi 3 defa ayrı ayrı cd lere yazdım kalıptan yazarken son hızlarda yazmaktan cekinin Bultarın anlatımıyla cd ye yavas hızda yazın hızlı yazmadanda kaynaklanan problemler olabiliyor ancak 3ncü yazımdan sonra dank etti :( su anda problemsiz olarak cd den kurlum ve kurtarma işlemi yapabiliyorum hatta driver gennius programıyla eski driverları yedekliyip tncxp yi okurduktan sonra aynı driverları tekrar yukluyorum driver problemim olmuyo şimdiye kadar 3 ayrı makinaya kurdum ve hiç problem yaşamadım biraz dikkatle problemsiz bi xp iniz olabilir

Drive Gennius cd de BOOTCD\WINTOOLS\DRVGENPRO2K5.EXE klasörünün içinde

her ayrıntısı düşünülmüş mükemmel bi sistem tekrar teşekkürler

arkadasım tamam o programı buldukta eski driverlerimizi nasıl yedekleyecez buna bunuda bir yazarsan sevinirim