Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

1- Kurulum bitmeden cd'yi çıkarmışsınızdır.

2- Eklentilkerden TNCtoolbarı kaldırabilirsiniz. Olmadı toptan kaldırıp baştan yükleyin.

3- Her sürücüyü bulma garantisi yok.

4- CD'deki nero küçültülmüş bir versiyondur. Ve sadece saydığınız bileşenler mevcut. Aksi halde sadece neroya 130MB yer ayırmak zorundayım.

1- Kurulum bitmeden cd'yi çıkartacak kadar bilgisiz görmüyorum kendimi? (+ olarak ilk 6 hatayı c'yi formatladıktan sonraki ilk ekranda aldım, hani pc kendisini resetleyip 640x480 çözünürlükte açılıyor,ilk mouse'u o zaman görüyoruz ya, işte o zaman, diğer 7sini ise ikinci resette aldım,yani cd 2 yi istemeden hemen önce)

2- denicem :)

3- Her sürücüyü bulcak demiyorum zaten,bulmadı diyede birşey demiyorum dediğim şey şu; driver'ı bulmadı ve bulmamakla kalmadı sürekli olarak aşşağıda birşeyler buldu,hata oluşturdu,buldu, hata oluşturdu ve bunu yaklaşık 3 reset süresince yaptı, en sonunda bildiğim tüm sürücüleri silip tekrar baştan kendi cdlerim iler kurdum düzeldi.

4- Nero ile gelenlere veya eksiklere bişeyde demiyorum :) dediğim şey; daha sonradan ben herşeyi kurmama rağmen kısayollar vs.. gelmedi ve hatta benim kendi serial'imi bile kabul etmedi?

dip rica: lütfen gelişi güzel okumayalım :) admin'e işini öğretecek değilim ama burdan anladığım bir önceki mesajıma pek dikkat edilmemiş :(

Saygılarımla

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator
1- Kurulum bitmeden cd'yi çıkartacak kadar bilgisiz görmüyorum kendimi? (+ olarak ilk 6 hatayı c'yi formatladıktan sonraki ilk ekranda aldım, hani pc kendisini resetleyip 640x480 çözünürlükte açılıyor,ilk mouse'u o zaman görüyoruz ya, işte o zaman, diğer 7sini ise ikinci resette aldım,yani cd 2 yi istemeden hemen önce)

2- denicem :)

3- Her sürücüyü bulcak demiyorum zaten,bulmadı diyede birşey demiyorum dediğim şey şu; driver'ı bulmadı ve bulmamakla kalmadı sürekli olarak aşşağıda birşeyler buldu,hata oluşturdu,buldu, hata oluşturdu ve bunu yaklaşık 3 reset süresince yaptı, en sonunda bildiğim tüm sürücüleri silip tekrar baştan kendi cdlerim iler kurdum düzeldi.

4- Nero ile gelenlere veya eksiklere bişeyde demiyorum :) dediğim şey; daha sonradan ben herşeyi kurmama rağmen kısayollar vs.. gelmedi ve hatta benim kendi serial'imi bile kabul etmedi?

dip rica: lütfen gelişi güzel okumayalım :) admin'e işini öğretecek değilim ama burdan anladığım bir önceki mesajıma pek dikkat edilmemiş :(

Saygılarımla

Öncelikle birkaç kere okudum yazınızı. Anlayabildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım. Admin'e ayar vermeden önce yazılarımızın ortalama bir insan tarafından anlaşılabilecek olmasına özen gösterelin.

1- Bu tip bir hataya hiç rastlamadım. Sizin kurulum süresinde neler yaptığınızı bilemediğim için yorum yapamıyorum.

3- Sürücüyü bulamayıp cd içindeki farklı bir sürücüyü yüklemiştir.

4- Alttaki yazıdan önce pcnizde nero varmışta üzerine kurmuşsunuz gibi anladım. Neronun doğru olarak kurulması için mümkünse pc'de hiç nero yüklü olmamalı, veya varolan nero kaldırılmış olmalıdır. Yüklediğim yüzlerce pc'de doğru olarak yüklendiğini gördüm.

Öncelikle birkaç kere okudum yazınızı. Anlayabildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım. Admin'e ayar vermeden önce yazılarımızın ortalama bir insan tarafından anlaşılabilecek olmasına özen gösterelin.

1- Bu tip bir hataya hiç rastlamadım. Sizin kurulum süresinde neler yaptığınızı bilemediğim için yorum yapamıyorum.

3- Sürücüyü bulamayıp cd içindeki farklı bir sürücüyü yüklemiştir.

4- Alttaki yazıdan önce pcnizde nero varmışta üzerine kurmuşsunuz gibi anladım. Neronun doğru olarak kurulması için mümkünse pc'de hiç nero yüklü olmamalı, veya varolan nero kaldırılmış olmalıdır. Yüklediğim yüzlerce pc'de doğru olarak yüklendiğini gördüm.

neyse zaten düzelttim.ama yapmam gerekenler;

öncelikle sistemdeki tün nvidia ve nForce sürücülerini kaldırmak,

nero(ki önceden yüklü değildi o yanlış anlaşılmış)'yu silip, CCleaner yardımı ile tüm registry kayıtlarıı silmek,

nero'yu kendi cdmden tekrar kurmak,

ekran kartım ile birlikte gelen driver cdsini kullanarak tekrar kurmak.

Bu arada belki bunuda "bug değil" olarak görürsünüz ama belirteyim dedim;eğer TNC XP ile birlikte gelen driver ile bilgisayarı TV'ye bağlamaya çalışırsanız hiç denemeyin :blink: ben denedim :p görüntü bi daha gelmedi sadece :) güvenli kipten girip sürücüyü kaldırmam gerekti :p

neyse zaten düzelttim.ama yapmam gerekenler;

öncelikle sistemdeki tün nvidia ve nForce sürücülerini kaldırmak,

nero(ki önceden yüklü değildi o yanlış anlaşılmış)'yu silip, CCleaner yardımı ile tüm registry kayıtlarıı silmek,

nero'yu kendi cdmden tekrar kurmak,

ekran kartım ile birlikte gelen driver cdsini kullanarak tekrar kurmak.

Bu arada belki bunuda "bug değil" olarak görürsünüz ama belirteyim dedim;eğer TNC XP ile birlikte gelen driver ile bilgisayarı TV'ye bağlamaya çalışırsanız hiç denemeyin :) ben denedim :) görüntü bi daha gelmedi sadece :p güvenli kipten girip sürücüyü kaldırmam gerekti :p

arkadşalar bunlar sorun değil ya gözünüzü seveyim bazı kişiler çıkıp atıp tutuyo sizin bu iyi niyetli eleştirileriniz yanlış anlaşılabilir.

nedir beğenmediniz mi neroyu kaldırın registiryden silin tekrar istediğiniz versiyonu kurun,

bi donanımınızın driverı sorunlu mu oldu kaldırın pc yi yeniden başlatın orijinal driverını yükleyin,

tv mevzuunu bilemiyorum daha önce temiz bi pc de denemişmiydiniz, onda sorunsuz çalışıp tncxp de sorunlu mu çalıştı?

son olarak orada milyon tane şey kuruluyor hepsi düzgün, iki tane olmayan şeyi bahsettiğim şekilde düzeltiverin, windows xp kaç yıl önce çıktı hala yeni eklentiler, hala hotfixler her gün yeni bi açığı her gün yeni bi eksiği tespit ediliyor, lütfen eleştirilerinizi yaparken samimiyet ve iyi niyet çerçevesinden uzaklaşmayın ama eleştirilerinizi de esirgemeyin ki daha iyisini yapabilelim bir bill'e bir de haydar serkan'a nispet olsun :blink:

Arkadaşlar bende kusursuz çalışıyo sadece dvd kurulumunda bir iconu kopyalayamamış oda önemli değil ama birşey sorucam TNC-XP ye daha sonradan cıkan guncellemeleri nasıl ekleyebiliriz veya istedigimiz başka proggramları bu da mumkunmu yyani bu hazır katılımsız xp ye tekrar katılımsız dosyalar eklemek mumkunmu?

Eger mumkunse bir arkadaş bunu gostere bilirmi mesela live messengerı ekleyerek gostere bilirmi

EMEĞİ GECEN TUM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM

arkadaslar benım bı sorum olacak sıstemımde dısket surucu olmamasına ragmen bılgısayarımda dısket surucu gorunuyo bırde kapanırken a: surucusu hazır degıl kapatıp tekrar deneyın dıyee bır hata verıyo yardımcı olabılırmısınız...

saygılar...

arkadaslar benım bı sorum olacak sıstemımde dısket surucu olmamasına ragmen bılgısayarımda dısket surucu gorunuyo bırde kapanırken a: surucusu hazır degıl kapatıp tekrar deneyın dıyee bır hata verıyo yardımcı olabılırmısınız...

saygılar...

bilgisayarım sağ tıklayın aygıt yöneticisine erişin

oradan görünen seçeneğe sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin :D

Please register to see this content.

Yahu arkadaşlar, ota boqa takılmayın...

Neroymuş azmış çokmuş.. Hele bir de registry mi temizlersiniz siz.

Pc'nizin içi tozdan geberiyodur, size regisrtyi temiz tutacaz diye bisürü program kullanmak zorunda kalıp zamanlar mı harcıyorsunuz.. :)

üzerinde gelen neronun bilmem ne versiyonu..

Sende diyorsun yani. nero premium var bende diye.. O premiumu Silmeden kur, Zaten farklı dizine kuruyor. Hiçbir problem olmaz...

Olacğaını düşünüyor isen şayet, özel kurulum yap ve istediğin eklentileri kur. Örneğin ImageDrive gibi

:D

saygılar...

Genel olarak; Xp Bios ayarlarını çokça takmaz. Ama disket sürücüsü biosta etkin de olabilir.

Arkadaslar benim sorunun usb lerin calısmaması pc imde ps2 klavye mause yuvası yok usb klavyede calısmıyor usb bellek taktıgımdada otomatik kurmayıp driver istiyor sorun neden olabilir?
Edited by kontra

merhaba arkadaşlar ilk başta emeğinize sağlık diyorum. ben bütün parçaları sorunsuz indirdim. dvd yapmanın yollarını iyice takip edip tam anlatılan gibi yaptım-en azından öyle düşünüyorum- fakat bende kurulumdan sonra şöylesi bişey gelişti hiçbir programı kurmadı -winrar hariç- ben bu progranları şu haliyle nasıl kurabilirim? yani tekrar çekme gereği duymadan yeniden kuruluma bavurmadan.

arkadaşlar ben ziplerden çıkardım dosyaları indirdikten sonra zipleride sildim iso yaazılacakmış onu nasıl yapacam tekrar mı sıkıştırıcam bi yardımcı olun yoksa boot açılmıyo

Olmaz canım tekrar iso lamak halletmez çünkü boot iso içinde kaldı. Yani tekrar zipleri bulman yani indirmen gerekir.Keşke yapmadan tüm açıklamaları okusanız da böyle sorunlar oluşmasa diil mi.

evet arkadaşlar sorunumu buldum ben 2. cd'yi çıkartmadan atmışım e o da doğal olarak kurmadı programları. yolunuda bilgisayara kopyalayıp rar ını açıp öyle kuruyorum programları. e nede olsa dün sabaha kadar indirmekle uğraştım 256 bağlantıyla beyim yoruldu böylesine basit hatalar yapıyoruz. neyse sonunda bitti ve benim şimdiden baya baya kanım ısında bu windows'a sanki uzun bi süre format yüzü görmeyeceğim gibi bir his var içimde. bi dehe emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Olmaz canım tekrar iso lamak halletmez çünkü boot iso içinde kaldı. Yani tekrar zipleri bulman yani indirmen gerekir.Keşke yapmadan tüm açıklamaları okusanız da böyle sorunlar oluşmasa diil mi.

başladım tekrar indirmeye çok sinir oldum ya keşke silmeseydim bi indireyim öle iso yapayım saol aydınlattığın için

öncelikle selamlar ve çelışmalarınız için teşekkür ederim.cdleri indirdim.2 defa çekmek zorunda kaldım.birincisini program acces dosyalarını yüklerken hata verdi.benim cd ye yazmamda sorun var herhalde.neyse bende bultar arkadaşımızın verdiği yzma dosyasını okuyayım dedim.o da divx formatında galiba onuda açamadım.bu arada birşey farkettim media codec yüklü görünüyor ama yüklenmemiş tekrar yükledim yine olmadı. ayrı bir tane yükleyeyim dedim oda yüklenmedi sistemde var diye.sistemde yüklü görünüyor ama yüklü değil yani.sonuçta hazırlanan xp de codec pack yüklenmiyor herhalde.birde isoyu kaç hızla yazmamız gerekiyor ..teşekkür ederim..

öncelikle selamlar ve çelışmalarınız için teşekkür ederim.cdleri indirdim.2 defa çekmek zorunda kaldım.birincisini program acces dosyalarını yüklerken hata verdi.benim cd ye yazmamda sorun var herhalde.neyse bende bultar arkadaşımızın verdiği yzma dosyasını okuyayım dedim.o da divx formatında galiba onuda açamadım.bu arada birşey farkettim media codec yüklü görünüyor ama yüklenmemiş tekrar yükledim yine olmadı. ayrı bir tane yükleyeyim dedim oda yüklenmedi sistemde var diye.sistemde yüklü görünüyor ama yüklü değil yani.sonuçta hazırlanan xp de codec pack yüklenmiyor herhalde.birde isoyu kaç hızla yazmamız gerekiyor ..teşekkür ederim..

Eğer 2. Cd'den Codeci Yüklediysen Bultar Arkadaşımızın Verdiği Videoyu Media Playerde Açabilirsin Fakat Açınca Eveti Tıklamalısın

İso 48* Yazdırabilirsin.

ya cevap için ve ilgi için çok teşekkürler.sistem bugün itibari ile ne kapat dediğimde kapandı ne de yeniden başlatta yeniden başladı.acronis ile yedek almıştım yeniden yükledim.nedeni ne olabilir.

birde codeci yükledim ama codec program files ta görünmüyor yani yükleniyor ama yüklü görünmüyor.media player ile açtığımda ise ekranda yanıp sönen eski film şeridi gibi birşeyler geçiyor göstermiyor..ama ilgi süper teşekkür ederim..

• Administrator
ya cevap için ve ilgi için çok teşekkürler.sistem bugün itibari ile ne kapat dediğimde kapandı ne de yeniden başlatta yeniden başladı.acronis ile yedek almıştım yeniden yükledim.nedeni ne olabilir.

birde codeci yükledim ama codec program files ta görünmüyor yani yükleniyor ama yüklü görünmüyor.media player ile açtığımda ise ekranda yanıp sönen eski film şeridi gibi birşeyler geçiyor göstermiyor..ama ilgi süper teşekkür ederim..

Codec paketinde sorun var. Applications\Codec klasörüne girin. kl.exeyi winrar ile çıkarın. içindeki exe'den kurun.

teşekkür ederim..sorunum çözüldü.ya fazla olacak ama peki o kapnmama ve yeniden başlatmama sorunu ne olabilir.kapanmıyor mouse çalışıyor.ancak restart yapınca oluyordu.güncellemeleri açmıştım bir ilgisi olabilir mi..unuttum birde avafind exe her açılışta hata raporunu masaüstüne atıyor

Edited by denizz74

• Administrator
teşekkür ederim..sorunum çözüldü.ya fazla olacak ama peki o kapnmama ve yeniden başlatmama sorunu ne olabilir.kapanmıyor mouse çalışıyor.ancak restart yapınca oluyordu.güncellemeleri açmıştım bir ilgisi olabilir mi..unuttum birde avafind exe her açılışta hata raporunu masaüstüne atıyor

Şu an microsofttaki bir hata yüzünden otomaik güncellemeler sorun çıkarıyor. Kapatın. Avafind'e bir şey diyemeyeceğim. reset attığınız için olabilir.

Şu an microsofttaki bir hata yüzünden otomaik güncellemeler sorun çıkarıyor. Kapatın. Avafind'e bir şey diyemeyeceğim. reset attığınız için olabilir.

çok teşekkür ederim avafind dide codec paketi gibi yükledim.bakalım nasıl olacak.belkide crak ten dolayııdır.ama önemli olan sizin yardımınız .çok forumda üyeyimdir ama bu kadar hız ilk defa burada yaşadım.teşekkr ederim..

Selam Arkadaşlar bende kurulum bittikten sonra kişisel ayarlarınız yükleniyor ekranında şu hatayı veriyor : windows ürün etkinleştime ile ilgili bir sorunla karşılaştı kapanması gerekiyor sizce bu sorun nerden kaynaklanıyor yardımlarınız için şimdiden teşekürler..