Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

lütfen ayrı bir forum açın ve bu forumda sadece TNCXP linkleri ve updateleri olsun.

birsürü ayrı forum ve 50 sayfadan fazla sayfayı rapidshare dışında link bulmak için taramaktan gözüm yoruldu.

2. yurtdışından bağlanan, hızlı interneti olan arkadaşlar alternatif ftp sitelerine yüklesinler ki bu programdan istifade etmemiz kolay olsun

saygılar

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dvd kurulumunda bu hatayı veriyor nasıl giderebilirim

Kur dosyayı kopyalayamıyor : Program access and defaults.ico

atla dediğimde kurulumu yapıyor ama hata neden??

Birde sistemde Adobe Flash Plaayer 9 yüklü olmasına rağmen SWF dosyalarını not defterinde açıyor ve birlikte aç menüsünde flash player yok bu konuda da yardım ederseniz sewinirim

TNCXP de emeği gecen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler

• Administrator

@photoguy

Tatiller de 4 gün olsun efenim nedemek istirham buyrun.

@alpfrm

DVD kurulurken demekle neyi kastettiğinizi bilmiyorum. Herşey hata verebilir. Atla diyince kuruluyorsa mutlu olmak lazım. Ayrıca Flash Player'in içinde standalone flash oynatıcı yoktur. sadece web sayfalarındaki flashları oynatmak içindir. swf'leri açmak istiyorsanız iexplore ile ilişkilendiriniz.

Arkadaşlar TNCXP yi düzgün bir şekilde kurdum fakat ağımda başka makinelerden TNCXP kurulu makineye ulaşamıyorum NE Ping atabiliyorum ne paylaşımları görebiliyorum.Ama o her PC yi görüp paylaşımlarına ulaşabiliyor.Üstünde herhangi bir Firewall yazılımıda göremedim.Sorun neden öne geliyor olabilir ???

• Administrator
Arkadaşlar TNCXP yi düzgün bir şekilde kurdum fakat ağımda başka makinelerden TNCXP kurulu makineye ulaşamıyorum NE Ping atabiliyorum ne paylaşımları görebiliyorum.Ama o her PC yi görüp paylaşımlarına ulaşabiliyor.Üstünde herhangi bir Firewall yazılımıda göremedim.Sorun neden öne geliyor olabilir ???

hem pm atıp hem forumdan soruyorsunuz? ikisine birden mi cevap yazayım?

@alpfrm

DVD kurulurken demekle neyi kastettiğinizi bilmiyorum. Herşey hata verebilir. Atla diyince kuruluyorsa mutlu olmak lazım. Ayrıca Flash Player'in içinde standalone flash oynatıcı yoktur. sadece web sayfalarındaki flashları oynatmak içindir. swf'leri açmak istiyorsanız iexplore ile ilişkilendiriniz.

Cwabın için ÇOK teşekkür ederim. DVD kurulum derken ben iki cd yi sizin anlattığınız yöntelerle tek dvd haline getirdim. Ve dvd den kurarken bu bahsettiğim hgatayı veriyor (sadece bir icon dosyası kopyalanamıyor). Ama sanırım diğer dvd yapan arkadaşlarda olmuyor aynı problem. Kİ problem bile sayılmaz. Flash player konusunda hata yapmışım. Macromedia flash playerı kurmak gerekiyordu. onuda hallettim

EMEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

TNCXP Kullanıcıları olarak size minnettarız

Arkadaşım guest hesabını açarsan sorun ortadan kalkar.

selamlar

bende tncxp icin yapilan emege tesekkur ediyorum

sunu sormak istiyorum

normal xpde ibm proprinter gibi bi yazici eklemk isterken gereken surucu cd istemeden yuklenebilmekte

ama tncxpde bunun icin xp cdsi takilmasi gerekmekte.

bu bir hatamidir? veya cd takmayi ortadan kaldirmak icin ne yapmak gerekir?

teskkurler

• Administrator
selamlar

bende tncxp icin yapilan emege tesekkur ediyorum

sunu sormak istiyorum

normal xpde ibm proprinter gibi bi yazici eklemk isterken gereken surucu cd istemeden yuklenebilmekte

ama tncxpde bunun icin xp cdsi takilmasi gerekmekte.

bu bir hatamidir? veya cd takmayi ortadan kaldirmak icin ne yapmak gerekir?

teskkurler

Yerden kazanmak için eski yazıcı sürücülerini sildim. Elinizde normal xp cd'si varsa ondan kurmayı deneyin.

• Administrator
cok kisa surede cevap verdiginiz icin tesekkur ediyorum

acaba bu suruculeri tnc xp nin icine gomme sansina sahipmiyiz

sahipsek bunu ne sekilde yapmak gerekir

eger konu disi bi mesaj oluyosa ozelden gorusme imkanimiz olurmu?

tekrar tesekkurler

Sürücüleri yükledikten sonra Driver Genius ile yazıcı sürücülerini yedekleyin. Sonra yedelediğiniz sürücüleri ultraiso yardımıyla cd imajı içindeki Drivers klasörüne koyun.

• Administrator
ben, ultraiso vasitasi ile bendeki xp driver.cab ini sizin driver.cab ile degistirdim

buna ragmen istedigim gibi bi cozum olmadi

driver.cabteki dosyalari driver klasorune ne sekilde koyabiliriz?

Bu işle uğraşmak baştan cd yapmaktan daha zahmet verici birşey.

arkadaşlar yardım lütfen

tncxpyi kurmaya çalışıyorum ama olmuyor

size yaptıklarımı anlatayım

cd yi yeniden başlatıyorum

tncxp kur diyorum

sonra disk klonlama araçları (ileri hariç 8 seçenek var 2. seçenek)

sonra 5 seçenekli( geri hariç) 3. sü acronis true image diye devam eden eden

seçeneğe giriyorum

burayakadar doğrumu doğruysa nerden devam edeceğim

arkadaşlar yardım lütfen

tncxpyi kurmaya çalışıyorum ama olmuyor

size yaptıklarımı anlatayım

cd yi yeniden başlatıyorum

tncxp kur diyorum

sonra disk klonlama araçları (ileri hariç 8 seçenek var 2. seçenek)

sonra 5 seçenekli( geri hariç) 3. sü acronis true image diye devam eden eden

seçeneğe giriyorum

burayakadar doğrumu doğruysa nerden devam edeceğim

arkadasım bilgisayarın boot ayarlarını yapmışsın ve cd den başlatmışsın ok. karsına tnc xp kurulum secenekleri geliyor sen orda mause la 3 u seciyosun yanlış...klavyeden 3 e basıcaksın oyle kurulum yapıyor. kolay gelsin

sk8er_boi ve emegi gecenlere tekrar teşekkur ederim cok super bir sistem olmuş..

Edited by lightmoon

arkadasım bilgisayarın boot ayarlarını yapmışsın ve cd den başlatmışsın ok. karsına tnc xp kurulum secenekleri geliyor sen orda mause la 3 u seciyosun yanlış...klavyeden 3 e basıcaksın oyle kurulum yapıyor. kolay gelsin

sk8er_boi ve emegi gecenlere tekrar teşekkur ederim cok super bir sistem olmuş..

ya sizinde kafanızı şişirdim

1. cd yi yeniden indirdim

yeniden yazdım

kurdum önceki denemelerde sanırım indirirken problem olmuş

emeğinize sağlık süperbir çalışma olmuş

ARKADAŞLAR TNCXP BİTMİŞTİR PROGRAMI İNDİRDİM VE KURMAK İSTEDİM BIRAKIN CD ROM DAN BAŞLATMAYI PROGRAM KENDİNİ AÇMIYORBİLE AYRİYETTEN BİLDİGİMİZ WİNDOWWS XP NİN ÜZERİNE EKLENTİLER YAPILMIŞ BENCE BU SİTEDE BU PROGRAMDA BİTMİŞTİR AKSİNİ İDDA EDEN VARSA BUYURSUN YAZSIN BURADA SÖYLENENLERE İNANMAYIN VE PROGRAMI ALMAYIN EMEGİNİZE YAZIK TAM 3 SAATTE PROGRAMI İNDİRDİM VE HİÇ BİR ŞEKİLDE CALIŞMADIGINI GÖRDÜM... BİR KERE PROGRAMDA AUTO RUN YOK AUTORUN OLMAYAN CD NASIL CALIŞIR? HAYALETMİ BU PROGRAM HAVADANMI KURULUYOR? HADİ BAKALIM BU PROGRAMI KURAN VE ÇALŞITIRAN VARSA BANA ANLATSIN 10 YILLIK BİLGİSAYAR PROGRAMCISIYIM BULAKADAR AŞŞAGILANDIGIMI HATIRLAMIYORUM.... BİTTİ BU SİTE ARTIK ÖVMEYİN BU PROGRAMI BUKADAR ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM BU PROGRAM Ç.A.L.I.Ş.M.I.Y.O.R........

Programı Kuran 1000 lerce kişi yalancı bi sen doğruyu söylüyorsun değilmi ranting3.gif

Hem sen nasıl bilgisayar programcısısın ki autorun nedir bootable nedir bilmiyorsun birde üstüne yalan söylyip ben bilgisayar programcısıyım diyosun... senden olsa olsa programcı değil YALANCI olur! ranting.gif

Bütün bunlar bile Banlanman için yeterli sebep!

Daha önce ki postları okudun mu bilmiyorum ama dikkatli okumanı öneririm. Öndce değineceğim yer CDnin zaten var olan bir programdan editlenerek yapılmış olması yani Windows XP işletim sisteminden fazla görülenler eksik görülenler ve basitleştirmelerle yapılmış bir kurulum.

İkinci olarak Programcı olduğunuzu söylüyorsunuz autorun olmadan CD çalışmadığını idda ediyorsunuz. Peki tekrar söylüyorum bundan önce ki postları okudunuz mu. CD de zaten autorun olmadığı dile getirilmiş. Madem bunu biliyordunuz neden İndirme gereği duydunuz. Siz programcı değilmisiniz bilginize güvenmiyor musunuz.

Üçüncü olarak CD Bootable CDdir yani autoron değildir olmak zorunda olmadığı gibi. Saedece googleye bootable yazıp aratmanızı öneriyorum başka çevrede bu bilgisizliğiniz gülünç konusu olmasın mesela programcı arakadaşlarınızın yanında.

Emek diyorsunuz son olarak o kısma değineceğim. Emeğin ne anlama geldiğinhi bilerek mi kullanıyorsunuz bu cümleyi merak ediyorum. Eğer bilseniz bu programı yapanların emeğine kesinlikle saygı duymayı bilir ve kelimelerinizi yıkıcı değil yapıcı kullanırdınız.

Umarım düşüncelerinizi bir kaç araştırma sonucu yanlışlarınızı görmüş ve hatanızı anlamışsınızdır. Bu arada bir ihtiyacınız olursa takıldığınız bir programlama olursa burada size her dilden yardım edecek arakdaşlar mevcut. Bilginizi yükseltmek açısından. Bakın daha şimdiden bootableyi öğrendiniz. Yazık ki 10 yıl TNCsiz boşuna geçmiş hayatınızda. Şimdi 10 yıl önce kurulsaydınız dediğinizi duyar gibiyim..

Umarım sizi kırmamışımdır. Umarım sizde uslubunuzun farkına varmışsınızdır. Umarım bizlerden yararlanmak için emeklerimizi heba etmezsiniz bir daha.

Saygılar ve sevgiler

Brightblade..

ARKADAŞLAR TNCXP BİTMİŞTİR PROGRAMI İNDİRDİM VE KURMAK İSTEDİM BIRAKIN CD ROM DAN BAŞLATMAYI PROGRAM KENDİNİ AÇMIYORBİLE AYRİYETTEN BİLDİGİMİZ WİNDOWWS XP NİN ÜZERİNE EKLENTİLER YAPILMIŞ BENCE BU SİTEDE BU PROGRAMDA BİTMİŞTİR AKSİNİ İDDA EDEN VARSA BUYURSUN YAZSIN BURADA SÖYLENENLERE İNANMAYIN VE PROGRAMI ALMAYIN EMEGİNİZE YAZIK TAM 3 SAATTE PROGRAMI İNDİRDİM VE HİÇ BİR ŞEKİLDE CALIŞMADIGINI GÖRDÜM... BİR KERE PROGRAMDA AUTO RUN YOK AUTORUN OLMAYAN CD NASIL CALIŞIR? HAYALETMİ BU PROGRAM HAVADANMI KURULUYOR? HADİ BAKALIM BU PROGRAMI KURAN VE ÇALŞITIRAN VARSA BANA ANLATSIN 10 YILLIK BİLGİSAYAR PROGRAMCISIYIM BULAKADAR AŞŞAGILANDIGIMI HATIRLAMIYORUM.... BİTTİ BU SİTE ARTIK ÖVMEYİN BU PROGRAMI BUKADAR ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM BU PROGRAM Ç.A.L.I.Ş.M.I.Y.O.R........

senin 10 yılın boşa geçmiş bilader

sen bırak bilgisayarcılığı adam baştan xp kurulumu diyor. sen yama diyorsun :lol::):D:D sen beni güldürdün ALLAH ta seni güldürsün şu an bu cewabı TNC-XP kullanarak yazıyorum. işletim sistemim TNC-XP :):) ve ben cook memnunum emeği gecen bütün arkadaşlara ÇOOOK teşekkür ediyorum ...

Defalarca anlatılmasına rağmen özetlemek gerekirse

1.CD XP cdsi (normal XP KURULUM CD si gibi bilgisayarı acarken cdromdan acarak karşımaıza gelen seceneklerden 3. sünü seçiyoruz

2.CD ise tools CD si denilebilir (içerisinde XP kuruldugunda beraberinde kurdugumuz ve ençok kullanılan programlar retail olarak yani full olarak kuruluyorr)

TNXC-XP bugune kadar gordugum en iyi gorsel ve kullanışlı atılımsız XP

TEŞEKKÜRLER TNCTR