Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

baktım tektek gezdim ama hiç gözüme çarpmadı bu konu biliyorsan linki verebilirmisin yada yardımcı olursan..

bi sorum daha olacak nt backup silinmiş onu tekrar nası getirebiliriz ince ayarların yapıldıgı dosya hangisi

bikac düzeltmem gereken ince ayar varda baya bi ince ayar silinmiş onların bikacını geri getirmek istiyorum nasıl yaparım?

Bu; imkansız makamında bir istek...

Ölaya bir de şu yönüyle bakarsanız daha makul ve mantıklı hareket edebilrisiniz.

1. Bu sistem genel itibariyle yapıdığından ve genel istekler/kullanımlar göz önüne alındığından siz ve sizin gibi arkadaşların daha özel isteklerini karşılamayabilir. Örneğin NT Backup..

2. Orjinal Xp ile yüklenen birçok şey çoğu kullanıcı tarafından kullanılmamaktadır. Örneğin evrak çantam senkronizasyonunu kullanan neredeyse yoktur. Örneğin Dil desteği konusunda Türkçe ve Türkiyeye özel olduğundan farklı dil girişleri de iptal edilmiştir. örneğin windows messenger, ki kullananlar ise sadece pc bilgisi kıt olana arkadaşlardır, onu da yanlış açtıklarından dolayı kullanmaktadırlar. Ve D.rWatsonu hangimiz kullanıp raporlandırırız ki hatayı?

Zaten ilk iletide Xpden çıkarılan ve eklenen bileşenlere yer verilmiştir. Göz atmanız dileği ile...

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator
ben klasorlerin gorunumunu düzeltmeyi forumda aradım tektek gezdim bulamadım gozlerim bulandı.

bi link verebilecekmisin yoksa boyle kullan diyosanız boyle kullanmaya alışim

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=21347&st=0&p=72807entry72807

Hiçte gözlerim bulanmadı. Simge diye aradım mesajlarda gösteri seçtim hemen çıktı.

03132007143524hq5.png

Birçok seçenek mevcut.

Varsayılanı Yükle

Bütün klasörlere uygula

Klasörleri sıfırla...

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki @cv222 ; büyük soru ve sorunların karşsısında bunlara sorun gözü ile bakmamak gerekir. Bu kadar dar kalıplar ve ince ayarlar içerisinde Xp kullanmak, eminim devamlı ince ayarlar yapmakla geçerdi ve bu da bol bol zamanı heba etmektir.

Umarım sonucu daha iyi olur

haklısın ufak sorunlar ama baş agrıtıyolar..

büyük problemlerde pek cozulecek gibi durmuyor

mesela nt back upla ilgili düzeltme yi hangi klasorde oldugunu yada hangi inf dosyasında oldugunu az cok buldum sayılır ama içerisindeki hangi kodları deiştirecem onu bilemiyorum...

yani anlıyacagın ben pes ettim artık ugrasmıcam boyle kullanacam

haklısın ufak sorunlar ama baş agrıtıyolar..

büyük problemlerde pek cozulecek gibi durmuyor

mesela nt back upla ilgili düzeltme yi hangi klasorde oldugunu yada hangi inf dosyasında oldugunu az cok buldum sayılır ama içerisindeki hangi kodları deiştirecem onu bilemiyorum...

yani anlıyacagın ben pes ettim artık ugrasmıcam boyle kullanacam

Aslında ufak sorunlar bbaş ağrıtmaz, Ama çokça dillenmesi baş ağrıtıyor.

Ve önerim soru/sorununuzdan da çok arama konusuna önem veriniz. Şu internette herşey boldur, herşey vardır. Ama öyle konular ve öyle gereksiz iletilerle de doludur ki tam bir dijital çöplük seviyesindedir. Bu durumda en büyük erdem! arama yapabilmek, sonuca ulaşabilmek için kendinizi & kendimizi geliştirmemizdir.

Pes etmekten ziyade, bu konuda biraz mola veriniz. Kafa dinlemek daha saplıklı düşünmenize vesile olacaktır inşallah

geri dondüm pes etmedim..

mp11 in katılımsız kurulumunu bu siteden indirdim entegre ettim sorun yok

kuruldu ordada sorun yok...

windowsu actıgımda mp11 i çalıştırıyorum ama mp10 açılıyor

mediaplayer simgesinden hedef bula gidip surumune bakıyorum 11.0.5.2...

sürümü tutuyo yüklenmiş ama mediaplayer 10 çalısıyor neden

bikac yerde arattım hivedef.inf le ilgisi olabilecegini düşünüyorum

sizce nedendir???

Sayın @cv222 ;

Öncelikle size şu soruyu sormak istiyorum.. Siz TNCXP'deki sorunları mı dile getiriyorsunuz?

Yoksa kendinize katılımsız bir cd hazırlamak için aşmaya çalıştığınız sorunları mı dile getiriyorsunuz?

Sizi incitmek istemem, Ama lütfen soru ve sorunlarınızı daha derli toplu ve tek kalemde göndermeyi deneyiniz. Ve bu konuya TNCXP kurulumu ve kurulum sonrası hataları dile getiriniz.

Edited by tezat

kendime hazırladıgım tncxp cdsinde karsılastıgım hatalar için yardım istiyorum.

eleştirilere açıgım incinmek gibi bi lüksüm olamaz ben bilgi arıyorum sizde burda bilginizi paylasıyorsunuz.

ortak cıkarlarımız var demekki..

ben kusur bulmuyorum size sadece boyle bi hatayı nasıl giderrim diye soru soruyor ve araştırıyorum..

Daha entegreli olarak TNCXP CD 1 hazırlanıyor.

Onu bekleyiniz. Gelen hata bildirimleri değerlendirilip uygulanacaktır.

Ayrıca; Mp11 ve İE7 entegre edilecektir.

Hata ve eksikleri belirttiğiniz için teşekkür ederiz.

rica etsem o cd de unicode dillerin hepsi olsa size zahmet

Kurulum dosyalarının ön yüklemesinden sonra prosödür gereği restart yapıyor ve sarı renkli kurulum arabiriminin çıkmasının hemen ardından önemli hata,kurulumun devam etmesi için gereken bileşenlerden biri yüklenemedi mesajıyla kurulum daha başlamadan son buluyor(galiba yüklenemeyen bileşen 1386\asms).

Bir cd yi 16 hızla yazdırmıştım. Bir ihtimal diye aynı imajı bu defa 8 hız ile yazdırıyorum ama bu cd ile yaptığım kurma girişimide aynı yerde ve aynı mesajla son buluyor. Halbuki download 2 saat gibi kısa sayılabilecek hızla sorunsuz gerçekleşmişti. Rar dosyasından iso nun çıkarılmasıda hatasız olmuştu. Neden böyle bir sorun çıktı, anlamadım. Şimdi rapidshareden download yaparak deneyeceğim ama ya o da bozuk çıkarsa. Neyse.. Dosyalar bir kontrol edilirse iyi olur.

İyiki windows kurulu partition ımın image ını yedeklemişim.

Kurulum dosyalarının ön yüklemesinden sonra prosödür gereği restart yapıyor ve sarı renkli kurulum arabiriminin çıkmasının hemen ardından önemli hata,kurulumun devam etmesi için gereken bileşenlerden biri yüklenemedi mesajıyla kurulum daha başlamadan son buluyor(galiba yüklenemeyen bileşen 1386\asms).

Bir cd yi 16 hızla yazdırmıştım. Bir ihtimal diye aynı imajı bu defa 8 hız ile yazdırıyorum ama bu cd ile yaptığım kurma girişimide aynı yerde ve aynı mesajla son buluyor. Halbuki download 2 saat gibi kısa sayılabilecek hızla sorunsuz gerçekleşmişti. Rar dosyasından iso nun çıkarılmasıda hatasız olmuştu. Neden böyle bir sorun çıktı, anlamadım. Şimdi rapidshareden download yaparak deneyeceğim ama ya o da bozuk çıkarsa. Neyse.. Dosyalar bir kontrol edilirse iyi olur.

İyiki windows kurulu partition ımın image ını yedeklemişim.

Yeni konu ve başlıkla göndermek istedim gönder düğmesini bulamadım. Başlık olmayınca tam anlaşılmıyor.

Başlık şöyleydi: gigeshare den tek link, tek dosya(694mb) doownload yaptığım cd1 bozuk çıktı.

Bu çok güzel bir haber. Benim yaptığım download da 1cd dosyası sorunlu çıktı. Öyleyse mp11 ve ie7 lisini bekleyeyim bari yeni download için. Yakın zamanda çıkarmı? Yaklaşık bir zaman söylenebilirmi?