Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

selam öncelikle böyle bi çalişma ve uğraş yaptığız için çok teşekkürler

benim sorunum tv kartı ile ilgili bende skaystar2 tv kartı var

bitek onu lükleyememiş ben kendim yüklüyorum ama

bilgisayarı tekrar baslttığimda açiliş ekranı geliyo öylece donup

kaliyor.

bilgisayari kapatıp tekrar güvenli modda çaliştırıyorum.

diriver i kaldirip tekrar yeniden balattığimda normal çalişiyor.

benim öbür bilgisayar da denedim oyni sorunla karşilaştım.

yardimci olursaniz memnun olurum yoksa eski xp ye dönmek zorun dayım.

teşekkürler.

• Administrator
selam öncelikle böyle bi çalişma ve uğraş yaptığız için çok teşekkürler

benim sorunum tv kartı ile ilgili bende skaystar2 tv kartı var

bitek onu lükleyememiş ben kendim yüklüyorum ama

bilgisayarı tekrar baslttığimda açiliş ekranı geliyo öylece donup

kaliyor.

bilgisayari kapatıp tekrar güvenli modda çaliştırıyorum.

diriver i kaldirip tekrar yeniden balattığimda normal çalişiyor.

benim öbür bilgisayar da denedim oyni sorunla karşilaştım.

yardimci olursaniz memnun olurum yoksa eski xp ye dönmek zorun dayım.

teşekkürler.

Çok farklı sürücüler var. Hepsi tncxp kaynaklı diyemeyiz. Güncel sürücüleri çekip onlarla deneyin.

evet oncelıkle tesekkur butun bu emekler ıcın. sonrası cok karısık cok acıl yardıma ıhıtıyacım var bu programı yapan sahısla en kısa sure ıcerısınde ırtıbata gecmem gerek lutfen yardımcı olun programı kurdum fakat buyuk bır sorun var lutfen en kısa zamanda ılgılenen kısıyle nasıl ırtıbata gecebılırım cvp beklıyorum acılllll lutfen feryadımı duyun tesekkurler

• Administrator
evet oncelıkle tesekkur butun bu emekler ıcın. sonrası cok karısık cok acıl yardıma ıhıtıyacım var bu programı yapan sahısla en kısa sure ıcerısınde ırtıbata gecmem gerek lutfen yardımcı olun programı kurdum fakat buyuk bır sorun var lutfen en kısa zamanda ılgılenen kısıyle nasıl ırtıbata gecebılırım cvp beklıyorum acılllll lutfen feryadımı duyun tesekkurler

Sorununuzu buraya yazarsanız daha kısa zamanda cevap alırsınız.

buraya yazıncı fazla onemsenmıyoruz galıba hemen cvp gelmıyor cunku ve benım sorunum cok acıl o yuzden. sımdı ılk sorun su ben bu sızın tnc xp yı baska ayrı bır hdd ye kurdum yanı benım gercek xp baska bır hdd uzerınde yanı guya aklımca ıkısınıde kullanmak ıstıyordum ve tnc xp yı c% bolumune format atarak yukledım ama suan ıkıncı xp me ulasamıyorum dırekt tnc xp calısıyor ve obur xp mı sılmedınden emınım cunku dosyalarım duruyor nasıl yapmam gereklı neden oburune ulasamıyorum lutfen yardım edın.

ıkıncı sorunum su ben fransada yasıyorum vu turkcem kısıtlı ve bastan bu programın ıcerıgının tamamen turkce olacagını dusunememıstım klavyem bıle ozellıkle klavyemde turkce olması cok kotu nasıl fransızcaya cevırebılırım eger cevırmek mumkun deılse kullanmak ıstemıyorum cunku zorluk cekıyorum ve bır cok arkadasıma tavsıye etmıstım hepımızın aynı sorunu var o yuzden yardımcı olun en kısa surede cvp beklıyor 15 kısıden fazlayız bu programı kuran ve acılen cvp beklıyoruz tesekkurler bazı seylerı anlatamamıssam lutfen kusura bakmayın cunku dedım gıbı turkcemız sınırlı

evet cvp gelmeyecegınden emındım lutfen bır an once yardımcı olun kendımle bırlıkte bır cok arkadasımıda alet ettım ve hepsı de yukledı programı ama sımdı hepsı de benden cvp beklıyor nasıl fransızcaya cevırebılırız ve eger bu mumkun deılse nasıl sılebılırız lutfen yardım edın ya bur bole sanıye sanıye beklıyorum bılgısayarın basında sorumlu kısı kımse lutfen ılgılensın yanıı :D

sorununuzu burda belirtirseniz daha kolay yardım alabilirsiniz

ya hepınızde aynı seyı soyluyorsunuz belırttım ya ıste sorunumu detaylıca yazdım neden kımse ılgılenmıyor anlamadımkı bu kadar zor mu bır cvp vermek

öncelikle pardon önceki yazınızı görmemiştim üst üste iki kere mesaj atmak floud olduğu için yasaktır bunu hatırlatıyım sorunuza gelince tanm anlayamadım aynı hdd yi bölümleyip 2 windows mu kurmak istiyosunuz yoksafarklı hdd lere mi kuruyosunuz eğer iki farklı hdd ise pc niz açılışta master olanı görecektir. klavyenize gelince onlar tnc xp de yerden kazanmak için bi çok gereksiz bileşen kaldırılmıştır sizin onları yeniden yüklemeniz gerekecektir ayrıca konunun uzmanı olan sk8er_boi arkadaşımız vakit bulunca size daha detaylı yardımcı olacaktır. Biraz sabır ve analayış lütfen

ben zaten kurdum ya sızden ıtedıgım olagan ustu bısey deıl yanı sadece bır cvp bununla ılgılenmek bu kadar zorsa ne dıyeyım bızde gıder baska yerden caresıne bakarız yınede hersey ıcın tesekkur ederım ama galıba bu sıtede bana ıstedıgın cvp ları verecek kımse yok neyse ıyı gunler

Çok farklı sürücüler var. Hepsi tncxp kaynaklı diyemeyiz. Güncel sürücüleri çekip onlarla deneyin.

hepsini denedim genede basramadim son care olarak bende kendi xp mi kurdum ama

bir çözüm bula bilirseniz öbür pc de denerim şuan öbür pc de tv kartı olmadıgı için

tncxp kullaniyorum.

ama tv kartı olan pc de eskiye dönmek zorunda kaldım.

son diriverlerini denememe rağmen pc acilişta dondu.

benim sorunumu cevaplarsaniz menun olurum

Edited by yuksel5697

Merhaba arkadaşlar bende tncxp kurarken donanımlar yükleniyor kısmında 35-34-33 dk kaldı dediği kısımlarda hiç abartısız 2 saat 10 dk bekledim.Orjinal cd kurduğumda windows 15-20 dk bitiyor acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?? şimdiden teşekkürler....

• Administrator
]' date='Cum, 09 Şub 2007, 17:58:39' post='59052']

Merhaba arkadaşlar bende tncxp kurarken donanımlar yükleniyor kısmında 35-34-33 dk kaldı dediği kısımlarda hiç abartısız 2 saat 10 dk bekledim.Orjinal cd kurduğumda windows 15-20 dk bitiyor acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?? şimdiden teşekkürler....

Sanırım sürücü kurulumu kısmında bu kadar beklediniz. Bozuk cd ile alakalı olabilir veya aygıtınızın tanınmasında bir sorun olabilir. xp imajınızı ultraiso ile açıp driver klasörünü silerseniz sürücüsüz yüklersiniz.

ıyı aksamlar ya yıne mı bu dıceksınız emınım fakat bır cvp alana kadar gelmek zorundayım oncelıkle bana kaprıslı demıssınız belırteyım alakası yok sadece yardıma ıhıtyacı olan bır ınsanım.durumumu sole ızah etmek ıstıyorum ben forumunuzu tamamen tesaduf olarak buldum ve tnc xp programını gorunce cok hosuma gıttı yazılanlarda ne kadar ıyı oldugunu vurguluyordu ve bende bundan yola cıkarak denemek ıstedım once cd ye yazmada sorun cıktı daha sonra bunun ıcın yardım ıstedım net bır cvp gelmedı neyse bıraz daha arastırdıktan sonra kendım cozdum sorunu ve sabaha kadar bu tnc xp yı kurmakla ugrastım nihayet kurdum dıye sevınırken cok kotu bır hayal kırıklıgına ugradım cunku bırıncısı dıger xpyım sılmedım halde kaybolmus (yanı otomatık olarak tnc xp acılıyor) ıkıncı hayal kırıklıgım ıse tamamen turkce olması klavyenın bıle ve bunu gercekten dusunememıstık dıl secımı olur zannettık ve suan cok buyuk sıkıntılar yasıyoruz ben kendım yuklerken tabıkı bı cok arkadasıma da tavsıye ettım sımdı hıc bırımızde ne yapacagımızı bılmıyoruz ha arastırmaya gelınce cok arastırdım ama bu ısın bu ustası olanı var bırde acemısı bunu kabul etmek gerek yanı solemek ıstedım benış yuzumden suan bır cok kısıde zır durumda kaldı o yuzden bende tabbıkı buraya baskı yaptım ama goruyorum kı tamamen yanlıs anlasılmıs ve yardım da esırgenıyor sadece amacım kımseyı bunaltmak sıkmak deıl sadece care bulamadıgım derdıme care bulmak tı sadece bu programı yapan kısıyle gorusmek ıcın ırtıbat ıstedım cunku zannımca kım yaptıysa o daha ıyı bılır ama eger rahatsız edıcı hareket ve kelıme solemıssem ozur dılıyor ve son kez sızlerden aman dılıyorum eger gercekten yardım edebılecek bırısı varsa lutfen artık yalvarmak durumuna geldım lutfen yardımcı olun lutfen yınede yaptıgınız hersey verdegınız butun emekler e sonsuz tesekkurler yardıma muhtac bır uyenız bu soleyebılecegım son seylerde gerısı sızın ınsanıza kalmış .vermıs oldugum rahatsızlıktan dolayı tekrar ozur dılıyorum herkese ıyı aksamlar

• Administrator
ıyı aksamlar ya yıne mı bu dıceksınız emınım fakat bır cvp alana kadar gelmek zorundayım oncelıkle bana kaprıslı demıssınız belırteyım alakası yok sadece yardıma ıhıtyacı olan bır ınsanım.durumumu sole ızah etmek ıstıyorum ben forumunuzu tamamen tesaduf olarak buldum ve tnc xp programını gorunce cok hosuma gıttı yazılanlarda ne kadar ıyı oldugunu vurguluyordu ve bende bundan yola cıkarak denemek ıstedım once cd ye yazmada sorun cıktı daha sonra bunun ıcın yardım ıstedım net bır cvp gelmedı neyse bıraz daha arastırdıktan sonra kendım cozdum sorunu ve sabaha kadar bu tnc xp yı kurmakla ugrastım nihayet kurdum dıye sevınırken cok kotu bır hayal kırıklıgına ugradım cunku bırıncısı dıger xpyım sılmedım halde kaybolmus (yanı otomatık olarak tnc xp acılıyor) ıkıncı hayal kırıklıgım ıse tamamen turkce olması klavyenın bıle ve bunu gercekten dusunememıstık dıl secımı olur zannettık ve suan cok buyuk sıkıntılar yasıyoruz ben kendım yuklerken tabıkı bı cok arkadasıma da tavsıye ettım sımdı hıc bırımızde ne yapacagımızı bılmıyoruz ha arastırmaya gelınce cok arastırdım ama bu ısın bu ustası olanı var bırde acemısı bunu kabul etmek gerek yanı solemek ıstedım benış yuzumden suan bır cok kısıde zır durumda kaldı o yuzden bende tabbıkı buraya baskı yaptım ama goruyorum kı tamamen yanlıs anlasılmıs ve yardım da esırgenıyor sadece amacım kımseyı bunaltmak sıkmak deıl sadece care bulamadıgım derdıme care bulmak tı sadece bu programı yapan kısıyle gorusmek ıcın ırtıbat ıstedım cunku zannımca kım yaptıysa o daha ıyı bılır ama eger rahatsız edıcı hareket ve kelıme solemıssem ozur dılıyor ve son kez sızlerden aman dılıyorum eger gercekten yardım edebılecek bırısı varsa lutfen artık yalvarmak durumuna geldım lutfen yardımcı olun lutfen yınede yaptıgınız hersey verdegınız butun emekler e sonsuz tesekkurler yardıma muhtac bır uyenız bu soleyebılecegım son seylerde gerısı sızın ınsanıza kalmış .vermıs oldugum rahatsızlıktan dolayı tekrar ozur dılıyorum herkese ıyı aksamlar

Birincisi yardım almak için yalvarmaya gerek yok. Foruma yazıp cevap beklemelisiniz. Bilmelisinizki karşıdakinin de bir hayatı var be bu forumdan maaş almıyor.

Bu konuda defalarca dillerin silindiği söylendi. Bir dahaki sürümde silmeyeceğim. Söz.

1.si eski windowsunuzun gitme nedeni tncxp'yi aynı sürücüye kurmanızdır. aksi olsaydı açılışta 2 seçenek sunardı.

2. bu sorunuzun cevabı bu sayfada var. İngilizceniz varsa biraz çözersiniz.ç

Please register to see this content.

hayır aynı dıkse deıl benım xpyım d bolumunde ve ben tnc xp yı c bolumune format atarak kurdum ve d bolumunde kı dosyalarım da hala mevcut 2. malessef ıngılızcem yok ama yınede cvp verme lutfunda bulundugunuz ıcın sagolun ve goruyorum kı sızı kırdırmısım bu amacım deıldı ve haklısınız gercekten benım kı buyuk bır terbıyesızlık oldu . sadece sunu bılmek ıstıyorum en azından klavyenın barı dılını degıstırmek mumkunmu acaba ??? :unsure:

rar 1i sag tıklayıp dosyaları cıkar diyecen o kdr gerisini kendisi yapacak!!!

Kardeş Saol Teşekkür Ederim Onu Biliyorumda parti Parti Atmış Adam Arşiv Yapmamış teker teker Çıkarıyor ve Bende Dosyalar .ıso Olarak Görünmüyor Virtual Driver Da Görünüyor...Yine de teşekkür Ederim

• Administrator
ben kurdum ama yazıcıyı tanımadı hp laserjet 6p eksik dll hatası veriyor bende normal xp yüklemek zorunda kaldım normal xp yükleyince hata vermedi ve direk tanıdı

Eski yazıcı sürücüleri kaldırıldı. Netten arayıp bulmanız gerek. Veya kullandığınız xp'de driver genius ile yazıcı sürücüsünü yedekleyin, tncxp'ye geçince yükleyin.

3-4 haftadır uğraşmamın sonucunda tncxpyi indirdim :) iso yuda yazdırdım, hiç bir sorun olmadı. Kurulumda bitti ve tncxp karşımda :) Fakat birkaç maruzatım olacak, 1)klasörlerdeki dosyalar "liste" şeklinde görüntüleniyor. Acaba bunu nasıl "simge" görünüm şekline dönüştürebilirim? (tek tek yapması uzun acaba genel bir ayarı varmı demek istedim) 2) Acaba 2. de ye ek program nasıl koyabilirim (tabii izninizle:wub:)

Edited by ogi_can