Jump to content

Xpnin ömrü Artık Bitti şimdi Vista Zamanı!

LoSt kId

Recommended Posts

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply

makinem centrino 1733 mhz, 512 mb ram var, ve xp her türlü ihtiyacımı görüyor, niye vista ile kendime işkence edeyim, ama şunu da anlamıyorum, modifiye xp yapanlar niye mutlaka vistaya benzetiyorlar, vista iyi ise onu kullanın, xp de bir eksiklik ve gerilik göremiyorum, bir de şu bilgisayarı sırf internette surf ve msn için kullananlar var, niye hiç ubuntu veya pardus denemiyor ki? ben denedim, hem stabil, hem virüs derdi yok, hemde internet, müzik, film her türlü ihtiyaç için yeterli, yani amacınız ne ise ona göre davranın, en doğrusu bu değil mi, herkese selam ve sevgiler...

windows 7 çıkana kdar XP SP3 ee devam vista ile uğraşılmıyor arkdaş yok xp nın ömrü bitti diyen varsa vista kullansın millet halen xp kullanıyor tabi bazı arkadaşların dediiği gibi modifiyeli xp vista başlı başına sorun yaw vista kullanmak için elinde sağlambi sistem olcak bol bol ram ın olacakki doyura bilesin vistayı....

dostum ben vista ultimate 64 bit kullanıyorum ve çok memnunum xpde durmadan sorun yaşıyorum çünkü sistemim yeni xpye eskisi gibi önem vermiyolarlar artık doğru düzgün program bile çalışmıyor ben xp kurunca daha yavaş hissediyorum donmalar yaşıyorum sistemin kötü diye vistayı kötüleme

Bence arkadaş haklı.Vista gerçekten iyi.Adı kötüye çıktı diye denemeden kötü demekle olmaz.2 güncelleştirme ile düzeliyor.Xp artık mazide kaldı.Vistayı şimdi kurun sonra Windows 7 ye geçerkende kolay olur.

Vista kavgasını Xp kullanıcılarının tavrı çıkartıyor :) Dediğiniz gibi donanımı yetmeyen kullanıcı zaten Vistaya bulaşmıyor ve hakkında çok yavaş gibi yorumlarda yapmıyor.Bazı kullanıcılar ise 1gb ram Pentium D 128mb ekran kartı ile Vistayı kurmaya çalışıyor ve tat alamadığı sisteminin yetersiz kaldığı için çok yavaş bu makine Xp de uçuyor gibi yorumlar yapıyor.Tabiki o sistem Xp de uçar.Xp ile Vistanın sistem gereksinimleri aynı değilki.Benim lafım son sistem donanıma sahip ve hala Xp kullanmakta ısrarcı arkadaşlara.Çevremdede var bir arkadaşım.E7200 işlemci 4gb ram 512 ekran kartı vs var.Ama arkadaş Xp kullanmakta ısrarcı.Vista 64bit kurdu bir sefer.Oynadığı oyunun botu 64bitte çalışmayınca ve tek bir kere mavi ekran aldı diye Xp ye döndü ve arkadasından Vista çok kötü oyunu bile açmıyor mavi ekran veriyor sürekli gibi saçma yorumlar yaptı.Şimdi sistemini Xp de öldürüyor.4gb rami Xp de 3.5gb gözüküyor ve sinir oluyor.Benim lafım böyle kullanıcılara işte :)

son söyledigin şeyin çok kolay bir çözümü var arkadaşına selam söyle

boot.ini dosyasını açsın sonuna boşluk atıp /pae yazsın

ağır işler yapacaksan vistaya bulaşma yapmayacaksan cam gibi sistem ama xp den vazgeçmem başarım oranı bukadar yüksek bir sistem gözardı edilemez aynı olay 98dede vardı yani sisz işlemcinizin yarısını sisteme vermek istiyorsanız kullanın size görsellik olarak geridöner

ben kullanmam

sistemin corduo t2050 2 gbram 256 ekran kartı

artık vista zamanı diyorsunuzda vistayı etkinleştirme hakkında bilgi veren yok :)

kaç tane crack denediysem hiç biri fayda etmedi. elimde yığınla crack var. vista ultimate sp1 kurdum aktifleştiremedim. bende xp ye geri döndüm şimdi modifiyeli xp kullanıyorum. varsa bi baba yiğit kurtarsın beni xp den :) ultimate yükleyim bende. yardımlarınızı bekliyorum....

arkadaşların hebsinin yorumunu okudum konu vista xp kavgasına dönmüş ya ben vista kullanıyorum ve xp yi denedim vista daha iyi geldi bana birde sistemimde iyi vista için birde şu gerçek var herkes vista yükliyemez pcisine adamın pcisi anca xp iyi zar zor kaldırıyordur bunun vista kullanmasını bekliyemezsin yani sistemi ve donanımı iyi olacakki vista kullansın iyi olmayan anca xp ye devam eder bu diyecegimide bir tarafa yazın win 7 çıktıgında xp kulananlar onuda begenmeyecekler göreceksiniz artı bizim sk8er boi türkiyede ilk modifiye xp yi yaban adam onun yabtıgı xp üstüne daha iyisi yabılmadı sorun bakalım sk8er boi ne kullanıyor orjinal vista sp1 kullanıyor biz ondan dahamı bilgiliyizki tartışıyoruz yani dedigim gibi sistem ve donanın meselesi hebsi bu WİN 7 ÇIKANA KADAR ENİYİSİ VİSTA

valla arkadasim biz site yoneticileri vista kullaniyor diye sistem begenmiyoruz vista iyi olsa idi simdiye kadarki tum programcilar vista ile ilgili tum driver lerini yayinlar idi kaldi ki sistemin ne kadar iyi olursa olsun simdiye kadar XP kullaniyordun vista iyi bise olsa bilgisayar firmalari her sattiklari PC ye sebil dahitmazdi gerci ne kadar tartissak bos sen vista kullanirsin ben XP ama yarin windows 7 ciktiginda XP den daha performasli daha stabil olsa bile ben gecmise donup XP yi karalamiyacam sonuc ta yillardir kullaniyoruz cok isimizi gordu halende goruyor

artık vista zamanı diyorsunuzda vistayı etkinleştirme hakkında bilgi veren yok :D

kaç tane crack denediysem hiç biri fayda etmedi. elimde yığınla crack var. vista ultimate sp1 kurdum aktifleştiremedim. bende xp ye geri döndüm şimdi modifiyeli xp kullanıyorum. varsa bi baba yiğit kurtarsın beni xp den :D ultimate yükleyim bende. yardımlarınızı bekliyorum....

dostum özelden bana mesaj at yolliyim sana vistanın 32 bit ve 64 bit cracklerini

Vista'da diretenlerin pcden ne kadar anladıkları belli, görsellik düşkünleri vista kullanır, performans hız arayanlar XP kullanır, bu bir tercih meselesidir. İsteyen dilediğini kullanır.. Vistada direten arkadaşlara tavsiyem öncelikle XP ile Vista hakkında forum sitelerinde yapılan yorumlara bir göz atsınlar, okusunlar.. görselliğie gelince XP için yapılan temalar artık Vistayı aratmıyor... Vista kullanan arkadaşlar birçok programda hatayla karşılaşıyorlar. XP gayet başarılı. Windows 7'yi bekleyip göreceğiz... Herkese başarılar, Tercihi herkes kendi kullanır....

Vista'da diretenlerin pcden ne kadar anladıkları belli, görsellik düşkünleri vista kullanır, performans hız arayanlar XP kullanır, bu bir tercih meselesidir. İsteyen dilediğini kullanır.. Vistada direten arkadaşlara tavsiyem öncelikle XP ile Vista hakkında forum sitelerinde yapılan yorumlara bir göz atsınlar, okusunlar.. görselliğie gelince XP için yapılan temalar artık Vistayı aratmıyor... Vista kullanan arkadaşlar birçok programda hatayla karşılaşıyorlar. XP gayet başarılı. Windows 7'yi bekleyip göreceğiz... Herkese başarılar, Tercihi herkes kendi kullanır....

dostum çok bilmişlik yapmazsan sevinirim ben vistadaki randumanı xpde alamıyorum çünkü işlemcim yeni nesil ve vistaya uygun 64 bit destekliyo benim sistemde xp yavaş kalıyor ve programlarda sorun çıkıyor ayrıca windows 7 anca sp1 den sonra adam olur oda 2 seneyi bulur vista yeni nesil parçaların hepsine uygun ve düzgün çalışıyor o sisteme bağlı pcden anlamadığın burdan belli ayrıca görsellik konusunda evet görselliğini beyeniyorum ve xpden kolay bir işletim sistemi herşey elinizin altında ben modifiye işletim sistemi kullanmam sağlıklı gelmiyor bana xpyide birdaha asla pcme kurmam

• Administrator

4gb ramim ar. XP tanıyamıyor. Intel Turbo Memory'im var. Xp tanıyamıyor. DX 10 destekli ekran kartım var. XP bunu da kullanamıyor.

Oh evet hız.

4gb ramim ar. XP tanıyamıyor. Intel Turbo Memory'im var. Xp tanıyamıyor. DX 10 destekli ekran kartım var. XP bunu da kullanamıyor.

Oh evet hız.

dostum benimde anlatmak istediğim bu sistemi iyi olan vistayı sever şikayet etmez şikayet edenler sistemi yetmiyor ondan vistayı karalamaya çalışıyorlar yeni nesil pcsi olan xp kullanmaz sistemi eski olanlarda vista sorun çıkartır sistemi yeni olanlardada xp sorun çıkartır

Xp yi şimdi beğenmeyenler acaba vista ilk çıktıgındaki izlenimleri neydi.

Bu arada benim sistemim eski değil.

İntel Core 2 Duo 2.0 Ghz

2Gb Ram

Asus P5LD2-X

400 Gb Sata Hd

Rahatlıkla Vistayı Kaldırabiliyor.

Vista Ultimate 64 bit'te kullandım.

Adam gibi stabil çalıştıramadım.

Görselliğine birşey diyemem.Güzel.

Ama bıktırdı beni vista.

Yemişim Vista'sını Xp'ye devam. :D

saden xp nın ipini çektiler şimdi orjinal hariç diğer tüm xp ler kafayayı yedi ama vistada şöyle sorunlar bazı donanımları tanımıyor busa bizim gibi bir çok donanım kullananlar için sorun çıkarıyor tek ümitimiz windwos 7

katılıyorum vısta kurdum kaldırmıyor degıl ben vistada opengl bulamadım sora guncellestırme yuklucem boyutu xp cd sını gecıyor

oyun mu ındırıyom ayrıca kurdum vıstada ultımate cok guzel cok stabıl cok hos bazı uyumsuzluklar nedenıyle kullanamaıyorum

ancak yenı pc alcamda +ancak opengl olcak+ hızlı bır ınt olcak zor ıs ama kısa bı yol var xp yukle dertlerın bıtsın!Xp olmez ancak beynınde oldurusun baska turlu windows 7 cıkarsa xp o zaman tarıh olur vısta ara urun gıbı bısı xp nın gorsel halı gıbı cunku cekırdeklerı aynı bı ara forumda gormustum mıcrosolft vistayı erken cıkardı sebep pıyasayı kaybedıyordu para baska yerlere gıdıyodu vistayla bıraz canlanma oldu ama ondanda memnun olmayan cok oldu!

kıyamet kopar xp kopmaz,bunda emin olabilirsiniz..çünkü siz xp den vazgeçseniz bile microsoft xpden vazgeçmiyecek,şimdi en ufak örnek benim çalıştığım işyerinde gel sen vista yada windows 7 kur bilgisayar artık maışmış kediye döner..yenilikten çok birazda mantıklı düşünmek gerekir..haksızmıyım?

kaç gündür okuyorum yazılanları çok abartıldı isteyen istediğini kullanır bu niye bu kadar mesele olduki donanımı iyi olan vista kurar olmayan xp çevremde halen win 2000 kullanan bile var bitti kelimesi de yanlış sadece rafa kalkıyor olay bu fazla büyütmeyin bence konuyu ...

Arkadaşlar ne kadar gereksiz tartışmalar yaptığınızın farkında mısınız?

İsteyen XP kullanır isteyen Vista.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Yok MS vazgeçmiş yok şuymuş buymuş bunları bir kenara bırakalım.

Kimseye zorla sistem kullandırmayalım.

Ama bir-iki şey söylemeden de edemem.

4 GB ram'i olan, DirectX 10 destekli oyunları çok performanslı çalıştırabilen (Vista'da tabii ki,XP'ye DX10 yaması var diye atlamayın sorunlu o yamalar) Ve 64 bit,4 çekirdekli son teknoloji bir işlemcili bilgisayara gidip de XP kurmak o bilgisayara yazık etmek olur.

Bakın sk8er_boi üstat da belirtmiş.

Alışkanlıklarınızı kırın,1 kere de olsa vista kullanın ama daha vista'yı adamakıllı bilmeden, kullanmadan,neden çok bellek tükettiğini vb. bilmeden buraya gelip de vista berbat xp mükemmel demeyin lütfen.

Vista da mükemmel değil XP'de.Ama iyi bir donanımla eski bir sistem kullanarak o sistemde performans aldığınızı sanır,fakat alamazsınız.Sadece o PC'ye yazık edersiniz.

kaç gündür okuyorum yazılanları çok abartıldı isteyen istediğini kullanır bu niye bu kadar mesele olduki donanımı iyi olan vista kurar olmayan xp çevremde halen win 2000 kullanan bile var bitti kelimesi de yanlış sadece rafa kalkıyor olay bu fazla büyütmeyin bence konuyu ...

dostum abartıldığı falan yok benim derdim halen xp çalışmalarının devam etmesi ve sitede o kadar xp çalışması varki yeter yani yeniliklere açık olsak daha iyi olur bişeye takılmasak

Xp her programla Uyumlu %100 denilebilir. Vista Hangi Programla Adam Akıllı Çalışıyor ki. Daha Doğru Düzqün Adam gibi Çalıştıqını Görmedim. Xpye Devam.. Ben Bu İşin Ticaretini Yapıorum. Benim İşimi gören XP . VİSTA değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...