Jump to content

Xpnin ömrü Artık Bitti şimdi Vista Zamanı!

LoSt kId

Recommended Posts

arkadaşlar artık pc servislerinde ve pc dükkanlarında formatta vista kuruluyor xp bitti artık bizde vista için birşeyler yapsak diyorum xpden vazgeçsek şu xp takıntısından kurtulsak diyorum sizce yanılıyormuyum yani yenilikçi zamanı yakalamaktansa geride kalmayı tercih ediyoruz ben xpyi sewmiyorum ve şu xp diye durmadan diretenlerede sinir oluyorum miladını doldurmuş bir sistem için hala çalışma yapıyorsunuz

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply

çok doğru bir karar,, şöyle bir durum varki,, xpyi sevenler aslında modifiye xpleri seviyorlar,, orjinal cddeki xpyi kursunlar bakalım bu kadar verim alabilecekler mi?... Vista üzerinde de güzel değişiklikler yaparak sistem hafifletilebilir ve düşük donanımlı bilgisayarlar için uygun hale getirilebilir... Bunun için artık çalışmalar yapma zamanı geldi.. Zaten yakında Windows7 çıkacak,, iki sistem gerisini mi kullanmak daha iyi yoksa günümüz teknolojisinde gelişen yazılımları mı kullanmak daha iyi.. Herkes seçimini yapsın :crazy:

öncelikle microsoftun xp yi bitirmesi gerekir...

ardından xp de direnenler alışkanlıkların ödün verip yeniliklere açık olmalı... (her xp kullanıcısı için demiyorum milyarlar verip te xp kullanalara diyorum)

çok doğru bir karar,, şöyle bir durum varki,, xpyi sevenler aslında modifiye xpleri seviyorlar,, orjinal cddeki xpyi kursunlar bakalım bu kadar verim alabilecekler mi?... Vista üzerinde de güzel değişiklikler yaparak sistem hafifletilebilir ve düşük donanımlı bilgisayarlar için uygun hale getirilebilir... Bunun için artık çalışmalar yapma zamanı geldi.. Zaten yakında Windows7 çıkacak,, iki sistem gerisini mi kullanmak daha iyi yoksa günümüz teknolojisinde gelişen yazılımları mı kullanmak daha iyi.. Herkes seçimini yapsın :crazy:

haklısın dostum ve artık o kadar komik bir duruma geldiki her ay güncel xp yayınlıyorlar sanki elinde sonunda güncelleme yapılmak zorunda kalınmıyor önüne gelen modifiyeli xp yapıyor çocuk oyuncağına döndü iyice

Şahsen ben xp'den memnunum ve windows 7 çıkana kadarda kullanacagım.

dostum burda kimse xpyi orjinal haliyle kullanmıyor herkes modifiye xp kullanıyor orjinal haliyle kullansalar zaten sevmezler bütün modifiye xpler vista özentisi orjinalini kullanmak varken özentilerini kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum arkadaşın biride vista zamanı değil windows 7 zamanı demiş windows 7 adam olana kadar vista tutulan bir işletim sistemi olur zaten

bence yanlış düşünüyorsun xp pc yi yormaz vista pc yi yorar yani eziyettir hem vista kuracağıma windows 7 kurarım daha iyi ama hiç betasını falan indirmedim ve kurmadım bir çıksın bakarız bence en iyisi modifiyeli xp ler anlamayıromu bende vista kullananları ondan sonra pc im yavaş diyorsunuz.saygılar

bence yanlış düşünüyorsun xp pc yi yormaz vista pc yi yorar yani eziyettir hem vista kuracağıma windows 7 kurarım daha iyi ama hiç betasını falan indirmedim ve kurmadım bir çıksın bakarız bence en iyisi modifiyeli xp ler anlamayıromu bende vista kullananları ondan sonra pc im yavaş diyorsunuz.saygılar

dostum ben vista ultimate 64 bit kullanıyorum ve çok memnunum xpde durmadan sorun yaşıyorum çünkü sistemim yeni xpye eskisi gibi önem vermiyolarlar artık doğru düzgün program bile çalışmıyor ben xp kurunca daha yavaş hissediyorum donmalar yaşıyorum sistemin kötü diye vistayı kötüleme

Ben dahil bir çok xp kullanıcısı tanıyorum ve kesinlikle modifiyeli xp kullanmıyorlar.

Sadece laptopta Tnc Xp kurulu.Oda deneme amaçlı kurdum ve öyle kaldı.

Yoksa sade Xp'yi hiçbirşeye değişmem.

Benim yükümü vista kaldırmıyor maalesef.

Yaklaşık 1 seneyi geçti Vista kullanıyorum.İlk başlarda orjinal DVD den kurduğum Vistayı kullanıyordum.Daha sonra SP1 çıkınca kendime göre işime hiç yaramayan şeyleri VLite ile çıkararak 950 mb lık bir Vista oluşturdum.Aylardır kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.Arkadaşlarada kurdum onlarda bir sorun yaşamadılar.Gerçekten çok stabil ve hızlı çalışan bir Vista oluşturmuşum sonradan farkına vardım :crazy: Upload etmeye eriniyorum internetim yavaş olduğu için.Upload edebilseydim TNCTR ye koyacaktım malesef olmadı.

Son söz ; artık XP kullanamıyorum arkadaşlar.Çok alıştım ben bu Vistaya.Şimdi sabırsızlıkla Windows 7 yi bekliyorum.

Ben dahil bir çok xp kullanıcısı tanıyorum ve kesinlikle modifiyeli xp kullanmıyorlar.

Sadece laptopta Tnc Xp kurulu.Oda deneme amaçlı kurdum ve öyle kaldı.

Yoksa sade Xp'yi hiçbirşeye değişmem.

Benim yükümü vista kaldırmıyor maalesef.

dostum sana lafım yok zaten ben sistemi yetipte xp için diretenlere diyorum ayrıca sitede artık o kadar çok modifiye xp varki gına geldi

donanımı yetmeyene ille de vista kur denmemeli de

vista ile birlikte gelen bilgisayarları xp ye çevirmek ne kadar doğru?

vistanın kaldıracağı en düşük konfigürasyon

en az 3.0 ghz işlemci (tek) veya 1.6 ghz işlemci (çift)

1 gb ram

128 mb ekran kartı

dizüstü bilgisayarım bu konfigürasyonun işlemcisiyle önünde ama vistadan aldığım verim ve zevk xp nin kat kat üzerinde gerçi windows7 kullanıyorum ama windows7 haricinde kullanacağım sistem vistadır

modifiye xplerde artık özgün çalışmalar çok az...

Vista yı modifiye etmek için illa ek bilgi olması gerekmiyor.. vLite ve WAIK ile çok kolay bir şekilde kendinize özel sisteminizi oluşturabiliyorsunuz.. İsteyen biraz uğraşıp yapabilir.. Ayrıca XPde kullanılan her türlü reg ayarı Vistada da kullanılabiliyor.. Görünüm özellikleri,, temalar,, silincek bileşenler  artık bunları yapmak çok kolay.. Vista 2006da çıkmış bir işletim sistemi,, biz 2009dayız artık bişeyler yapamayacaksak hiç yenilikçi olmayalım,, Windows7 de kullanmayalım nasolsa Microsoft ürünü gene kötü olacak..

Vistamı arkadaşım vistanın görselliğinden başka neyi var Allah aşkına evet doğru modifiye xp var bende normal xp de sarmıyo ama vistanın her işlemde izin al demesi bile gıcık ediyo beni sadece bu deil şuan aklıma gelmiyo biton zart zurt bizde yenileyelim geri kalmıyalım ama tek umut windows 7 den geçiyo olursa o olur microsoft vistayla çuvalladığın farkında bizim siteden 3 tane modifiyeciyi işe alsın bak microsoft nasıl ciro yapıo.

Vistamı arkadaşım vistanın görselliğinden başka neyi var Allah aşkına evet doğru modifiye xp var bende normal xp de sarmıyo ama vistanın her işlemde izin al demesi bile gıcık ediyo beni sadece bu deil şuan aklıma gelmiyo biton zart zurt bizde yenileyelim geri kalmıyalım ama tek umut windows 7 den geçiyo olursa o olur microsoft vistayla çuvalladığın farkında bizim siteden 3 tane modifiyeciyi işe alsın bak microsoft nasıl ciro yapıo.

Herşey görsellik değildir,, Vista tek başına sıradan bir ev kullanıcısına sunabildiği her imkanı sunuyor.. Her türlü kolaylığı sağlıyor,, bu kadar kapsamlı şeyler yapıpta görsellik olmaması zaten saçma olurdu.. Ayrıca vistanın herşeye soru sorma özelliği açılıp kapatılabilir bir şey.. Donanıma gelirsekte istemediğiniz hizmetleri,, özellikleri kapatarak,, gerekli kayıt defteri ayarlarını yaparak,, biraz sistem üzerinde optimizasyon yapabilirsiniz ve ram kullanımını 500mb ın altına indirebilirsiniz..

Microsoft Vista'yı kendisi sevemedi ki biz sevelim, adamlar Windows 7'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar, bunun nedeni de Windows XP'nin tahttan indirilemeyişi, bu yüzden Windows XP desteğini kısa bir süre sonra kesecekler, hatta Windows 7 satışlarının baltalanmaması için de Vista desteğinin 2010 yılında kalkacağını duyurdular, şimdi tüm bunlardan sonra bırak benim bilgisayarımın bile sevmediği Vista ile neden vakit kaybedeyim ki?

arkadaşlar benim dizüstü pcde amd turion 64 mobile tech. mk-38 2.2 ghz , 3 gb ram ram,160 gb hdd ve 128 mb geforce 6100 ekran kartı var vista kurulu gelmişti ama takılmalar olduğu için xp e döndüm vlite kursam xp deki gibi performans alabilirmiyim acaba?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...