Jump to content

Linux Seven 2 - L7.2 Beyin Fırtınası

velidede

Recommended Posts

en kısa sürede çıkacak hataları giderilmiş L7 için lütfen bu başlık altdında istek ve yorumlarınızı yazın.

Yorum yazmak yada istekte bulunmak için:

• L7 işletim sistemini kullanmış olun ya da
  • L7 başlığının ilk mesajını okuyun ve orada olmadığını düşündüğünüz yada orada olmaması gerektiğini düşündüğünüz şeyi burada yoksa yazın.

L7 hakkında bilgi için tıklayın

İşletim sistemi: Ubuntu 9.10 32bit & Ubuntu 9.10 64bit

Ek Fonksiyonları: wine ile windows programlarının kurlabilmesi, virtualbox ile sanal xp yi linux ile aynı anda kullanabilme

Çıkış Tarihi: Kasım 2009

Beyin Fırtınası

not: aşağıdaki özellikler Kasım 2009 da çıkacak sürüm için geçerli olacak.

1. user-online.pngWindows ile aynı hdd ye kurulum sorunu: giderildi rte-ipd-tag.png
  2. user-offline.pngÇalışan cd de sanal xp açılmaması: çalışmalar devam ediyor. :D
  3. user-online.pngmp3 editleme programı yok: giderildi rte-ipd-tag.png
  4. user-online.pngAçılışta login ekranından önce geçen yazılar yerine windows logosu olsun (splash screen): giderildi rte-ipd-tag.png
  5. user-online.pngSistem sesleri de windows 7 sesleri olsun: giderildi.rte-ipd-tag.png
  6. user-online.pngAMSN de windows live messenger teması olsun: giderildi rte-ipd-tag.png
  7. user-offline.pngScreenlets (windget cpu ram kullanımı vb.) ler aktif gelsin çalışmalar devam ediyor. :)
  8. user-online.pngGüzel oyunları da içersin (alien arena vb.): giderildi rte-ipd-tag.png
  9. user-online.pngKullanılabilir dock menü ler yüklü olsun: giderildi rte-ipd-tag.png
  10. user-offline.pngSanal xp yerine vista ya da 7 olsun: en son sizin yorumlarınıza göre karar verilecek. icon14.gif
  11. user-offline.pngMasaüstü simgeleri daha çok ya da az olsun: en son sizin yorumlarınıza göre karar verilecek. icon14.gif
  12. user-online.pngext4 desteği:giderildi rte-ipd-tag.png
  13. user-offline.pngKurulumda yazılan kullanıcı ve şifrenin aktif olmaması: çalışmalar devam ediyor. :)
  14. user-online.pngÇeşitli sürümler olsun (Sanal işletim sistemi yüklü, yüklü olmayan, 32 bit, 64 bit...): giderildi rte-ipd-tag.png
  15. user-online.pngDaha çok windows programı kurulu gelsin: giderildi rte-ipd-tag.png
  16. user-online.pngGüncellemerde hız sınırı olsun, güncelleme yaparken interneti sömürmesin: giderildi rte-ipd-tag.png

user-online.png : Şu an sistemde kullanılmaya hazır.

user-offline.png : Henüz sistemde gerekli değişiklik yapılamadı ya da yapılmadı.

rte-ipd-tag.png : Çözülmüş konular.

:warning: : Henüz çözülememiş konular.

icon14.gif : Çıkış tarihinden 2 hafta önce açılan anket sonucu karar verilecek konular.

Arkadaşım çok beğendim bunun kurulabilirimi kasımda çıkacak ben ubuntu kullanıyorum ama bu çıkarsa kesinlikle geçerim buna. Birde sanal makine yapman çok kötü olmuş bence sanal makineyi kaldırsan iyi olurdu :rofl:

Bide Internet Download manager, Winrar gibi windowstaki programları entegre et ve clam avyi kaldır linuxta virüs bulaşan kişi yok denilecek kadar az clam av boş ram tüketir isteğe bağlı kurulsun veya.

dil paketlerini çıkarmazsan ve kuracağın programlar için de (açılacak dile göre) ayarlayabilirsen süper olur kanımca. Mısırlı bi arkadaşa gösterdim, çok hoşuna gitti. Yurtdışında da bu tarz çalışmalar var ancak hiçbiri bu kadar kapsamlı olmamış (dediğine göre).

1.sürümü henüz deneme fırsatım olmadı (DVD-CD yazamıyorum bu aralar :p ) sanalda deneyebildim sadece, gerçekten süper olmuş, ellerine sağlık.

Bu gidişle Pardus'a alternatif sunulucak bu sistem :lol: Türk yapımı hesaabı :)

Yapılabilir mi bilmiyorum. Acaba windows sistemler icin olan wpi lar gibi bu sistem icin bir wpi dvd si yapmanız mümkün mü yada en azından cdsi..Özellikle antivirüs konusunda da arkadasa katılıyorum.İsteyen hic kurmasın sistemine agırlık yapmasın isteyen cesit cesit kursun ne kadar virüslü datası varsa temizlesin...

Bir sorum daha var driver konusu nasıl oluyor linuxta???

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler hemen bazı konulara açıklık getireyim

linuxta virüs programı windowstaki gibi sürekli çalışmaz. sanki winamp gibi siz ne zaman açıp taratırsanız o zaman tarar. linux ta virüs olmadığı halde neden var peki; çoğu kimse hatta hemen hemen herkes denebilecek kadar büyük bir yüzde windows kullanıyor bu windows disklerinde olan virüsleri etkisiz hale getirmek için yani kullanmazsanız bi ağarığını hantallığını görmezsiniz.

sanal işletim sistemi olmayan bir sürüm daha çıkacak yani biri oldukça lite olacak biri yine yaklaşık 3-4 gb olacak.

bu kurulum olayı en çok araştırdığım konu kurulumu elimden geldiğince özelleştirilebilir yapmak istiyorum yani isteyen istediği dilde istediği kadar alana istediği formatta kurulum yapabilsin.

wpi gibi cd işine gelince ubuntuda tek yapmanız gereken ekle/kaldıra girmek. orası windowsta yapılamayacak kadar geniş bir wpi gibi (olan bütün programlar var neredeyse) istediğin programların kutucuklarını aynı wpi gibi işaretleyin uygula deyin indirsin kursun hem katılımsız hem güncel :lol: arama indirme derdi olmasın cd de hazır olsun dersen muhtemelen yapılabilir ama güncellik konusunda sıkıntı olur depoda tek tıkla ulaşılabiliri varken cd olanı çok gerekli değil gibi geldi bana

linux için olan çeşitli indirme yöneticileri mevcut. rar dosya desteği de var windows programlarını bilerek kurmadım isteyen istediğini kursun diye ama linux için olan karşılıklarını elimden geldiğince bol alternatifli koymaya çalıştım. ama yinede sağlıklı çalışan windows programları kurulu gelebilir tabiiki.

arkadaşlar aynen devamını bekliyorum :p

yok yok sistem görsel olarak hemen hemen aynı olacak pencere kenarları falan biraz daha win7 ye yakın olur muhtemelen gerisi genel hatlarıyla aynı şu an 9.04 üstünde çalışıyorum 9.10 çıkınca herşeyi en baştan yapıcam zaten o zaman resimlerinide eklerim ara ara

Velidede çalışmanı takdir ediyorum :clapping:

- Bir indirme yöneticisi ekle.

- Mozilla Thunderbird ekle.

- Google Chrome ile gelsin.

Saol =))))))))))))

Yorum yazmak yada istekte bulunmak için:

* L7 işletim sistemini kullanmış olun ya da

* L7 başlığının ilk mesajını okuyun ve orada olmadığını düşündüğünüz yada orada olmaması gerektiğini düşündüğünüz şeyi burada yoksa yazın.

bu istedikleriniz alternatifli gani gani çeştileri zaten mevcut lütfen ilk mesajı dikkatli okuyalım ilginiz için teşekkürler.

Selam arkadaşım Linux üzerinde yapmış olduğun çalışmaları yakından takip ediyorum ve takdir ediyorum ciddi anlamda bu konuda bir azmin var .

Uzatmadan yardımcı olabileceğini en azından bu konuda benden daha ileri düzeyde olduğunu düşündüğüm için bir konudaki sıkıntımı yazmak istedim.

Ubuntu 9.04 kurdum daha öncede bir çok Linux sürümünü denemiş birisiyim çevremdeki bir kaç arkadaş KNIGHT ONLINE adındaki şu meşjur oyunu oynuyorlar sorunumuz bu oyunu Ubuntu üzerinde çalıştıramamak Wine kurmadan önce yeni sürüm indirdim güncelledim kurdum. Wine ile oyunu kurdum ancak MICROSOFT VISUAL C++ RUNTIME LIBRARY hatası alıyoruz . Bir türlü bu sorunu aşamadık ve oyunu çalıştıramadık . Ne kadar Visul c varsa "exe olarak" kurduk nettede konu ile ilgili bir kaynağa rastlayamadık. aldığmız hatanın birde kodu var kodu tam hatırlamıyorum şu an windows üzerinden yazıyorum kodu nette arattığımızda bizim gibi bir çok kullanıcınında bu hata kodu ile windows ortamındada karşılaştığını gördük Sadece (Knight Online'da değil tabii). Sorunun .Net Framework kurulumu yada güncellemesi ile aşılabileceğini söyleyenler vardı . Ancak takdir edersinki Linux üzerinde .Net Framewrok kurulamıyor (yada biz beceremedik :clapping: ) Senden istediğim bize bu konuda yardımcı olman . Tabii vaktin varsa .

içinde live cd ve image olan her çalışma ve olası kombinasyonları üzerinde çalışıyorum 3 program ile çalışarak usb sistemi hazırladım henüz tam içime sinen veya yapabileceğim zorlukta bir cd hazırlama sistemi bulamadım. ya isteklerimi karşılamıyor ya da çok komplike ingilizce konu hakkında çok kaynak var. istediğim sistemi bulunca nasıl yapıldığını da anlatırım ki modifiye linux türevleride çoğalsın

bu sistemi internetkafelere kurabilirmiyiz? internet kafe programlarını calıstırır mı ? internetkafeciler icin önerirmisin? bi deneme yaparmısın? sizler icinde uygundur diyebilirmisin? ve oyunların calısması icin detaylı bi anlatım yapabilirmisin?

Sevgili @velidede,

Çalışmanı sabırsızlıkla beklemekteyim. Şöyle bir öneride bulunmak istiyorum: Flash player ve bazı codeclerin yüklü olarak gelmesi olabilirmi. Çünkü bunları sonra yüklemek çok uğraştırıyor. Tabi ki bu benim acizane fikrim.

Saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...