Jump to content

Linux Seven 2 - L7.2 Beyin Fırtınası

velidede

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Selam arkadaşım Linux üzerinde yapmış olduğun çalışmaları yakından takip ediyorum ve takdir ediyorum ciddi anlamda bu konuda bir azmin var .

Uzatmadan yardımcı olabileceğini en azından bu konuda benden daha ileri düzeyde olduğunu düşündüğüm için bir konudaki sıkıntımı yazmak istedim.

Ubuntu 9.04 kurdum daha öncede bir çok Linux sürümünü denemiş birisiyim çevremdeki bir kaç arkadaş KNIGHT ONLINE adındaki şu meşjur oyunu oynuyorlar sorunumuz bu oyunu Ubuntu üzerinde çalıştıramamak Wine kurmadan önce yeni sürüm indirdim güncelledim kurdum. Wine ile oyunu kurdum ancak MICROSOFT VISUAL C++ RUNTIME LIBRARY hatası alıyoruz . Bir türlü bu sorunu aşamadık ve oyunu çalıştıramadık . Ne kadar Visul c varsa "exe olarak" kurduk nettede konu ile ilgili bir kaynağa rastlayamadık. aldığmız hatanın birde kodu var kodu tam hatırlamıyorum şu an windows üzerinden yazıyorum kodu nette arattığımızda bizim gibi bir çok kullanıcınında bu hata kodu ile windows ortamındada karşılaştığını gördük Sadece (Knight Online'da değil tabii). Sorunun .Net Framework kurulumu yada güncellemesi ile aşılabileceğini söyleyenler vardı . Ancak takdir edersinki Linux üzerinde .Net Framewrok kurulamıyor (yada biz beceremedik :good: ) Senden istediğim bize bu konuda yardımcı olman . Tabii vaktin varsa .

Please register to see this content.

adresinden mono yu kurman gerekir. .NET platformunu %80 oranında destekliyor.

@velidede kardeş kasım geldi artık sistemi bekliyorum ben kullanmak için kesin bir tarih versen kasım içerisinde çok makbule geçicek gerçekten sabırsızlanıyorum.... :dribble:

evet ustam sabırsızlıkla bekliyoruz.Allah güç kudret versin...

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Sayın Veli Dede uzun zaman oldu programla ilgili bir açıklama yok herkes sabırsızlıkla beklemede. Bari bir açıklama yapsan (teknik bir sorun çıktı, vaktim olmadı, yetiştiremedim v.s. gibi) hem anlarız hem de uyuz olmaktan kurtuluruz. İyi çalışmalar.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

kardeş son durum ne?

hala beklemedeyiz kota nedeniyle vol 2 yi bekliyorum

bu arada çalışmalarının devamını bekliyoruz

tebrikler güzel düşünce

başar şu işide hepimizi sevindir

başka yerde duymadım böyle bir şey sanırım ilk.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...