Jump to content

eXtrmE_sPoRtS

Üye
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

eXtrmE_sPoRtS last won the day on May 5 2019

eXtrmE_sPoRtS had the most liked content!

Community Reputation

357 Excellent

About eXtrmE_sPoRtS

 • Rank
  pσσl dєαd

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  https://www.facebook.com/eray.hz.1
 • Twitter
  https://twitter.com/extrme8
 • Google+
  https://plus.google.com/u/0/117233488609026998845
 • Steam
  https://steamcommunity.com/id/extRme_sPortS

Profile Information

 • Male
 • Ankara

Recent Profile Visitors

2471 profile views
 1. Şuan için düşünmüyorum. İleride büyük bir güncelleme gelirse Windows'a belki olabilir. Ama şimdilik var olan sistemi indirip güncelleştirebiilrsiniz. Muhtemelen yapılandırılan ayarlar aynı kalacaktır.
 2. Buradaki Bluetooth servis açma-kapatma aracını kullanabilirsiniz. Buradaki yazılım ile aktivasyonunuzu kaldırın ve manuel olarak tekrar aktif edin. Kullanabilirsiniz. Sorun yok.
 3. https://docs.microsoft.com/tr-tr/windows/deployment/update/windows-update-resources Buradaki adımları CMD'yi yönetici olarak açıp deneyin. Olmazsa buradaki gibi bütün yerel diskler'de yönetici olarak varsayılan hesabı atayın. Bütün izinleri varsayılan hesabınıza verin;
 4. Belgeyi tarayıcı ile açıp öyle yazdırmayı deneyin. Yukarıdaki yöntemle de sırf dosya kaydet ekranı çıkıyorsa çözebilirsiniz.
 5. Çevirilerden vakit bulamıyorum sistemleri güncellemeye ileride güncelleyebilirim yine. Takipte kalın. Son olarak gelmek isterseniz bekleriz. ~ ApeX Çeviri https://discord.gg/cXsEFPf
 6. Bluetooth sürücüsünü kaldırın eski bir sürüm bluetooth sürücüsü yükleyin muhtemelen düzelir. Windows'ta böyle hatarlar normaldir. Revo uninstalller'in katılımsız sürümünü yükleyebilirsiniz. Solidshare sitesinde bulabilirsiniz muhtemelen. Eğer alternatif arıyorsanız UninstallTool da kullanabilirsiniz. Iobit yazılımlarını tavsiye etmem. Sisteme yarardan çok zarar getiriyor. Visual studio kullanmıyorsanız ltsc kullanabilirsiniz. Zira ltsc'nin visual stuido'ya desteği yok. Hayır o çıkan ilk sürüm. Bazı arkadaşlar geri istemiş. Birisi yüklemiş oradan çektim. Visual studio kullanmıyorsanız ltsc kullanın. Yoksa pro v3 kullanabilirsiniz. İleride olabilir. Program ekle kaldırı açın. Özellik aç veya kapat yazısına tıklayın. Çıkan menüden yazdırma ve belge hizmetleri devre dışı ise seçin ve tamam'a basın. Ardından services.msc yani hizmetleri açın. Yazdırma Biriktiricisi servisi devre dışı ise etkinleştirin ve başlatın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun çözülecektir, muhtemelen.
 7. https://uzmanim.net/soru/windows-lisansinizin-suresi-yakinda-dolacak/76491 Ayrıca Bununla lisansını kaldırıp tekrar aktif edersen muhtemelen düzelir.
 8. Hosts dosyasıyla değilde AbBlockler ve AdlBlock Killer ile yapılınca daha hızlı oluyor. Dns olarak güvenli ve hızlı fakat diyelim ki bir websitesi yaptın bunun cname'ini ve nameserver'larını kesinlikle cloudflare'e emanet etme çünkü sistem ücretsiz olduğu için sürekli DDOS ataklarıyla karşılaşabilir siten. Bunun sonucunda siten çökebilir çok rahat bir seviyede. Onun dışında DNS'ini kullanmanın herhangi bir zararını görmedim. Hepsinin detaylıca görsellerine konudan bakabilirsiniz. Windows 10'ların hepsi 1903 diye hatırlıyorum. Hosts dosyasının salt okunur özelliğini kaldırın. Dosyayı masaüstüne atın ve değiştirip tekrar aynı yerine atın, sorun çözülecektir. Bunu deneyebilirsiniz. Sadece LTSC sürümüne gelen güncellemeleri alır. Evet bu da bir çözüm. Ağ bağdaştırıcı ayarlarına gidin. Qos ve ip v6'yi devre dışı bırakın. Düzelmesi lazım. Manuel olarak yükleyebilirsiniz kendi ekran kartı modelinize uygun olan sürücüyü buradan; https://www.amd.com/en/support Windows 8.1 için çalışmam var konuda. Home ve Starter kullanıcıların özelliğini baya bir kısıtlayan sistemler bana göre o yüzden ileride o sürümlere bir çalışma olmayacaktır. Zaten konudaki bütün sistemlerde dediğiniz gereksiz şeyler kaldırıldı. SSD yoksa disk birleştirme ve hızlı getirmeyi açın bir de öyle deneyin. Ayrıca SSD kullanmıyorsanız yine msconfig'deki başlangıç değerini 5 yapın. SSD kullanıyor iseniz msconfig değerini 3 yapabilirsiniz.
 9. Cloudflare dns kullanmayı deneyebilirsiniz. 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 Onlar artık elimde mevcut olmadığından ekleyemiyorum maalesef.
 10. Insider sürümlerde bu tür hatalar Windows'tan kaynaklı olabiliyor diye biliyorum. İsterseniz Windows pro v3 sürümünü deneyin. Veya Windows'ta gizli administrator hesabını aktif edin o hesapla giriş yapmayı deneyin; https://www.youtube.com/watch?v=Dm047P2Yhns Nvidia servislerini hizmetlerden aktfi edin ve çalıştırın. Eğer hosts dosyasında nvidia veya geforce yazan bir satır varsa silin ve tekrar kaydedin. Hosts dosyası C:\Windows\System32\drivers\etc alanındadır. Eğer hala kuramıyor iseniz, 7-zip aracı ile klasör'e çıkartın nvidia kurulumunu içindeki setup'ı yönetici olarak açarak öyle kurmayı deneyin. Katılıyorum.
 11. İLK ÇIKAN WINDOWS 10 PRO X64 VENOM EDITION SÜRÜMÜ TEKRAR KONUYA EKLENMİŞTİR.
 12. Anakartınınız uefi bios desteklemiyor olabilir. Rufus ile MBR yöntemi ile yazdırın ISO dosyasını USB'ye bir de öyle deneyin.
 13. https://www.youtube.com/watch?v=p8gCbosf6iQ (Tnc Debrid ile İndir) Videodaki gibi factory reset (Windows ayarlar uygulamasındaki ayarları sıfırlayabilirsiniz, veya tavsiye edilen ayarları da uygulayabilirsiniz.) Her iki yöntemde de bu hata ortadan kalkmış olacak. Program linki burada mevcuttur!...
 14. Insider ondan daha yeni aslında ama realase sürümü olmadığı için en yeni realase sürümü v3 evet. Otomatik driver indirmeleri kapatılmamıştır.
 15. Bu konudaki XP projesi hariç diğer projeler alıntı değildir. İçindeki materyaller başka araçlardan yararlanıp kullanılmış olabilir. Tek tek Türk veya yabancı kullandığım bütün kaynakları da yazsaydım 4-5 konu falan çıkardı herhalde. Başka yerlerden yararlanıp kullanılan materlyallerde zaten kullanılmış olsa bile baya bir değiştirilip kullanılmıştır. Ekteki aracı kullanabilirsiniz. bluetooth servis aç-kapat.rar
×
×
 • Create New...