Jump to content

Windows 7 Balığı Alanlar Buraya

mmmuti

Recommended Posts

Arkadaşlar benim aklıma bişey takıldıda sizle paylaşmak istedim balıklar sahiplerini tanırmı mesela ben hergün balığıma yem atıyorum beni tanıyıpta cama yapışma olasılığı nedir??...

valla pek sanmam tanısa bile 2-3 sn sonra unutur olsa olsa seni görünce hatırlar dicem ama 2-3 sn içinde onu da unuda unutur... :D

diğer balıkları bilmem ama bu balığın sahibini tanıdığını okudum bir yerde. sahibine dans ediyormuş. bu arada benim balık normal yemini yemiyor sadece pirinç tanesi kadar verdiğim etleri yiyor. karıncayıda çok sevdiğini okudum ama denemedim.

diğer balıkları bilmem ama bu balığın sahibini tanıdığını okudum bir yerde. sahibine dans ediyormuş. bu arada benim balık normal yemini yemiyor sadece pirinç tanesi kadar verdiğim etleri yiyor. karıncayıda çok sevdiğini okudum ama denemedim.

Eli versek başka birşey kaparmı

9 yıl beslediğim bir japonum vardı, her akşam yem atmadan önce lazer ışık tutar sonra yem atardım. pavlovun köpeği gibi alıştrdım onu da, artık lazeri görünce yem atacam sanıp yukarı fırlıyordu. (demekki öğreniyor yada şartlanıyor). hatta misafir gelince show yaptırıyordum :D ayrıca benden daha çok annem ilgilendi kendisi ile, akvaryumun yanına yazmalı(yazma, başörtüsü,yaşmak) biri yaklaşınca hızlı hızlı yuzmeye başlıyor, yüzeye çıkıp yem atılması için ağzını açıp açıp kapatıyordu. babam abım ben yaklaşınca istifini bile bozmuyordu.

ayrıca dip yemini dikiş ipi ile bağlayıp akvaryumda balık tutuyordum :D (bunu öğrenmedi bi türlü ama :yahoo: her defasında yutuyordu bu numarayı :yahoo:)

birde beta balığı kaç defa aldım ama hepsi intihar etti (fanusun dışına zıplayıp intihar ettiler). o çocuk aklınızla sabah sabah yerde kurumuş beta balığı görmek kadar güzel bir duygu yoktur :D ne kadar ihtimam gösterir özenir ilgilenirsem o kadar çabuk ölürlerdi :D ama bırakırdım çamurumsu bi suda yaşamaya çakı gibi salınırlardı bataklık akvaryumda :D

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...