Jump to content

Sürükleme İşlemlerini Yapmıyorum

CentilBoy

Recommended Posts

Şimdi bu sorun nasıl anlatılır bi düşünelim. Şöyle;

Bilgisayarımda bazı zamanlar mesela masaüstündeki bir ikonu farenin sol tuşuyla tutup sürükleyemiyorum. Yada firefoxta bir bağlantıyı sekmeler çubuğuna taşıyamıyorum, yada rarlı bir dosyayı açıp rar penceresi içinden dosyayı tutup masaüstüne sürükleyemiyorum, yada sayfadaki bir dosya download linkini fareyle tutup flashgete sürükleyemiyorum. Ancak makinayı yeniden başlatınca düzeliyor ve kısa süre sonra genelde yine oluyor. Defalarca formatladığım halde yine yine ve yine oluyor bu durum. Özellikle forum içi link kontrollerinde işimi güçleştiriyor. Bir çok defa virüs taraması da yaptım yine sonuç yok. Soruyu anlayıpta çözüm önerisinde bulunabilicek arkadaş var mı?

Başlat'a sağ tıkla özelliklere tıkla, başlat menüsü sekmesini seç, özelleştire tıkla, gelişmiş sekmesindeki abşlat menüsü ögeleri en alta indirince orada "Sürükleme ve Bırakma seçeneğini etkinleştir" diye bir seçenek var onu işarele eğer işaretliyse sorun başka bir şey :S

Başlat'a sağ tıkla özelliklere tıkla, başlat menüsü sekmesini seç, özelleştire tıkla, gelişmiş sekmesindeki abşlat menüsü ögeleri en alta indirince orada "Sürükleme ve Bırakma seçeneğini etkinleştir" diye bir seçenek var onu işarele eğer işaretliyse sorun başka bir şey :S

Seçili zaten. Onla alakalı değil. Çünkü sürekli olan bişey değil. Bilgisayar açtığımda önce normalken bir süre sonra bu sorun ortaya çıkıyor.

ama ne masaüstünde ne de linklerde hiç bir şeyde yapamıyorum diyor.. şey düşündüm acaba reg ayarlarıyla ilgili bir durum söz konusu olabilir mi? belki sistem kurduktan sonra bir reg ayarı yapıyordur ondan sonra böyle oluyordur

Seçili zaten. Onla alakalı değil. Çünkü sürekli olan bişey değil. Bilgisayar açtığımda önce normalken bir süre sonra bu sorun ortaya çıkıyor.

O zaman bu sorunun kaynağı çok fazla şeye bağlı olabilir. İlk başlangıçta çalışmayan daha sonra çalıştırdığınız bir program olabilir zira bazı programlar böyle tuhaf hatalara sebep olabiliryor. Mesela JD bende indirme hatasına sebep oluyor bu hata için kafayı yüyecektim daha sonra kurduğum her programı test ederek buldum. Bence senin yapmam gereken de bu çünkü normal bir hata değil. Kullandığın programları bir güzel gözden geçir hangi programın bu hataya sebep olduğunu bulursun inş. Donanımsal kaynaklı olduğuınu zannetmiyorum. ama emin olmak istersen temiz makinede hiç program yüklemeden dene bir süre sonra onda da olursa donanım kaynaklı olduğunu anlarsın. Kolay gelsin Saygılarımla Neffeno

Virüs kaynaklı olamazmı ? Virüs kullandığın bi programa bulaşmış olabilir. Sen o programı kullanmaya başlayıncada aktif olabilir. Tabi benim görüşüm daha farklı sebeblerde olabilir...

Sanırım tam olarak aynı sorunu ben de yaşıyorum, şöyle bir farkla; sistemi yeniden başlatmadan da bir müddet sonra düzelebiliyor.

Şüphelendiğim, hatta yüksek ihtimalle sorunun kaynağı olduğunu düşündüğüm şey, TeraCopy programı. Bu programı yüklemeden önce bu sorun yoktu. Programın özelliği windows'un copy'lama, taşıma gibi özelliklerini üzerine alması. Gözlemlerime göre sürükle bırak yapıldığı zaman devreye girmede başarılı değil.

Bilmiyorum siz de bu programı mı yüklediniz?

Kolay gelsin.

• 4 hafta sonra ...

Bu sabah farkettim winamp a şarkı ekleyim dedim şarkı sürüklenmiyor işin ilginci hiç birşeyi tutup sürükleyemiyorum. Windows'umun sürükleme bırak özelliği çalındı sanırım (: . İnternette araştırdım bulamadım. Başlat sağtuş özellikler / başlat menüsü/ özelleştir / Sürükle ve Bırakmayı etkinleştir saçeneği işaretli

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...