Jump to content

Windows 10 Pro 19044.1263 Msdn/hafif-2in1 3,9 Gb

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

Hafif sürüm,  sorunsuz şekilde windows update üzerinden 19044.1237 sürümüne yükselmiştir.

Ey indiren 66 kişi, bir zahmet olumlu olumsuz görüş yazın da,  çalışmada hata var mı anlayalım :)

Please register to see this content.

Ellerine sağlık usta. Hafif sürümü kurdum. Çok akıcı sorun yok kullanımda. Ben verdiğiniz araçla insider olup güncellemeye kalktım, direkt son sürüm windows 11 e güncellemeye başladı, güncellemedim. Emeğine sağlık.

893392475_2021-9-1611-26-27.jpg.50c16c9482941f79bb08fbcd3ef910e9.jpg

Edited by kadetti
  • Like 2

kadetti, Bir saat önce yazdı:

Ellerine sağlık usta. Hafif sürümü kurdum. Çok akıcı sorun yok kullanımda. Ben verdiğiniz araçla insider olup güncellemeye kalktım, direkt son sürüm windows 11 e güncellemeye başladı, güncellemedim. Emeğine sağlık.

893392475_2021-9-1611-26-27.jpg.50c16c9482941f79bb08fbcd3ef910e9.jpg

Beğendiğinize sevindim. Bazı yararlı araçları program klasörüne koymuştum..

Açıkçası hiç o komutu sonuçlandırmamıştım, öğrendiğim iyi oldu. Insider seçersek 11e güncelliyormuş. Henüz 11 için erken. 

Bu arada 1202 den 1237 ye güncelleme aldı bende. Siz güncelleme yaptınız mı?

• Like 1

amd_turkey, 3 dakika önce yazdı:

Beğendiğinize sevindim. Bazı yararlı araçları program klasörüne koymuştum..

Açıkçası hiç o komutu sonuçlandırmamıştım, öğrendiğim iyi oldu. Insider seçersek 11e güncelliyormuş. Henüz 11 için erken. 

Bu arada 1202 den 1237 ye güncelleme aldı bende. Siz güncelleme yaptınız mı?

Hayır yapmadım yaparken kestim. Ama Windows 11 Insider Preview 22458.1000'e güncelliyordu.

İnsideri uygulamayıp yapsaydım güncellerdi sorun yoktu.

• Like 1

Emeğine sağlık üstad,şu an senin daha önce paylaştığın alttaki linkteki sistemini kullanıyorum.

Onca zaman geçmesine rağmen en ufak bir performans kaybı,sıkıntı,vs çıkartmadı.Win 11 çıkana kadar başka sistem kurmam.

Üst yorumda arkadaşın yazdığı gibi Ventoy ile UEFI modunda kuramama sıkıntısı bu sistemdede var.

Ventoy dışında normal Rufus ile yazdırıp kurabilmiştim.Sistemlerinin ventoy ile anlaşamaması nedendir acaba bir fikrin varmı.

Sistemi Ventoy ile kurmak için birşey yapabilirmiyiz.

Paylaşım ve emek için teşekkürler. :) 

Edited by tayyar61

Hacılar bu ventoy ile nasıl kurmaya çalışıyorsunuz? Görüntülenen listedeki iso yu seçip tıklıdığınızda mı hata alıyorsunuz? 

Bu akşam ventoy ile bir deneyeyim.

Ben 7/8setup ile wim i seçip kurarım genelde..

MMTECH, 20.09.2021 - 15:18 yazdı:

emeğine sağlık fakat kuramadım bile uefi dosyası bulunamadı diye bir hata verdi, ventoy ile denedim.

Sanırım aldığınız hata aşağıdaki resim. 

Multiboot kuramayanlar ile (ventoy) bir yöntem paylaşacağım. 

Bu sayede x64 uefi tüm sistemleri kurabileceksiniz.. 

Arkadaşlar köylü abimin 600 Mb Pe sistemini indirip, Usb nizdeki ventoy bölümüne atın. 

Ventoy geldiği zaman o iso yu açın

Ordan start iso diyerek benim x64 Win10 umu gösterin.

Bu şekilde, kurabiliyorsunuz.

İleriki zamanlar içinde ventoy uyumlu boot dosyası kullanmaya çalışacağım.

amd_turkey, 5 saat önce yazdı:

Hacılar bu ventoy ile nasıl kurmaya çalışıyorsunuz? Görüntülenen listedeki iso yu seçip tıklıdığınızda mı hata alıyorsunuz? 

Bu akşam ventoy ile bir deneyeyim.

Ben 7/8setup ile wim i seçip kurarım genelde..

Ventoy menüsünden yüklemek istenen ISO seçildikten sonra 5-6 saniye siyah ekran,daha sonra tekrar Ventoy ana menüsüne dönüyor.

Ventoy'da sorun çıkarmayan ISO'larda iso seçiminden hemen sonra çok kısa görünen ''Yüklemek için herhangi bir tuşa basın'' gibi bir yazı oluyor.

Senin sistemlerde o yazı yok,anladığım kadarı ile sıkıntı BOOT ile ilgili.

Evet hocam hata bu, ümitlenmiştim hafif sürüm için ama kuramadık, tez zamanda çözmeniz dileğiyle.

Rufus ile yükledim şimdi, güzel gözüküyor, gözüme takılan bir sıkıntı sağ alt ses kontrolü en eski stile dönmüş, ben sık geçiş yaptığım için yeni olanı geri getirebilir miyiz? REG ayarlarındakini denedim düzelmedi.

-Masaüstüne gelen Program klasörü içindekiler tam bir derya, ellerine sağlık fakat ingilizcesi eksik/bilgisayar konusunda uzman olmayan arkadaşlar bunları rastgele kurcalamasın sisteme zarar verebilir.

Edited by MMTECH

Sistem ince ayar isimli program var, ordan ses simgesini yeni stile getirebilirsiniz

Multiboot konusunda tahminim, elle kurulum dosyalarının silinmesi sorun açıyor.

Bundan sonra o dosyaları koruyacağım.

Çözüm yazmıştım. Ventoy a,winkurv4, köylü abi nin son pe si tarzı bir Pe atın. Start İso seçeneği ile kurun

amd_turkey, 8 saat önce yazdı:

Sistem ince ayar isimli program var, ordan ses simgesini yeni stile getirebilirsiniz

Multiboot konusunda tahminim, elle kurulum dosyalarının silinmesi sorun açıyor.

Bundan sonra o dosyaları koruyacağım.

Çözüm yazmıştım. Ventoy a,winkurv4, köylü abi nin son pe si tarzı bir Pe atın. Start İso seçeneği ile kurun

SFC/ Scannow ve Dism yöntemiyle sistem onarımı yapınca çoğu şey eski haline dönüyor, bu biraz can sıkıcı, illa bir sorun yaşayabiliriz ve bunu yaptığımızda uğruna bu sistemi indirdiğimiz güzel tweakler bozuluyor, bu nasıl olur sevgili hocam.

Şimdi bundan sonra gene Hafif Sürüm ayarlarını geri getirmek mümkün mü?

@kadetti

ayrıca teşekkürler

Edited by MMTECH
  • Like 1

usta şu ana kadar 8 sisteme kurdum problemsiz. hele şimdi hafif dediğini kurdum 8 çekirdek makineye ne olacak diye aynı sonra gittiim baktım ne hafifmiş diye bi şey yok. sadece gereksiz olanlar bence tabi kaldırılmış. öbürü de msdn ellenmemiş. kurunca defender o bu şu kapatmayla uğraşıyoruz.  hafif sistem güzel olmuş. açtım güncelle dedim. 19044.1237 ye güncelledi. tüm driverleri buldu hatta utanmadan bios güncellemesi yaptı. biraz korktum sonra dedim koca windows elbet bilir. sonra şu masaustune koyulan programlar da güzel olmuş.

• Like 1

MMTECH, 51 dakika önce yazdı:

-.appx uzantılı dosyalar açılmıyor.

-Thumbnail sorunu var, müzik ve filmlerin önizlemeleri gözükmüyor.

Appx haricen kurduğunuz mağaza dışı uygulama mı? Hiç appx kurmadım :)

Thumbnail sorununu çözeriz. Performansa yönelik önizlemeyi kapatmış olabilirim 

amd_turkey, 3 dakika önce yazdı:

Evet, Microsoft.HEVCVideoExtension_1.0.41023.0_x64.appx şunu kuruyorum film, dizi önizlemeleri için.

Uygulama Yükleyicisi adlı aracı Mağazadan yükledim, simgesi düzeldi fakat yükleme başarısız oldu, onu da araştırıyorum.

amd_turkey, 23 saat önce yazdı:

Yalnız komple thumbnail sorunu değil, resim falan gözüküyor müzik, dizi, filmde sorun var. Mesela bir mkv dosyasını varsayılan olarak bir programla oynatmayı seçtiğimde sağ altında minik o programın simgesi olurdu şimdi yok çıkmıyor.

• amd_turkey changed the title to Windows 10 Pro 19044.1263 Msdn/hafif-2in1 3,9 Gb