Jump to content

Klima

nihat78

Recommended Posts

Arkadaşlar ısınma amaçlı klima almak istiyorum. Ancak burada sadece arçelik, beko, demirdöküm, baymak ve altus markaları var. Demirdöküm biraz daha iyi gibi ancak onun da inverter modeli yok zira ben ısınma amaçlı kullnamak istiyorum. ısınma için de inverteri tavsiye ediyorlar -15 derecede çalıştığını söylüyorlar. hangisini almalıyım yardımcı olursanız memnun olurum.

Bu tür markaların var mıdır bilmiyorum da , sadece ısınma amaçlı, split klimalar var bu normal klimalardan yaklaşık %65 daha küçük boyutlu.. uygun fiyatlara onlardan bulabilirsin..

Hangi marka mesela? inverter mi?

Şu şu markanın var diyemem dediğim gibi bilmiyorum hangi markanın bunu yaptığını.. Bizdekini çarşıdan almıştık sanırım :D

Hayırlısı olsun.Ben bu konuda uzman değilim ama inverter klima kompresör motorunun 'devir/dakika'sını elektronik olarak ayarlayarak cebinizi düşünen bir sistem.Ekonomi ile ilgili.Çok düşük ısılarda çalışabilmek ayrı bir teknik konu.Ancak inverterli bir klimada her ikisini de bulabilmeniz mümkün tabiki.Ben İzmir'de oturuyorum.Demirdöküm klima ile ısnıyorum.Pasifik line c sınıfı.Galiba 3 kış oldu hiç sorun çıkarmadı. Aslen Kayseri'liyim klima ile ısınan hiç kimseyi görmedim.-15 dereceler sürekli olduğunda ısınmak için klimayı unutun.Klimayı taktırdığınız yerden tutun, evinizin izolasyonu vs. pek çok faktör bu konuda etkili.Yüksek verimli A sınıfı veya inverter klima elektrik faturalarınızı ödenebilir yapacaktır, fakat 1500-2500 TL arasında bir bedel de cüzdanınızı üzecektir.Sessiz çalışan gereği kadar güçlü (klimacılar genelde 12000 btu yeterli iken 18000 kakalar) bir klima alınız. Ne büyük, ne küçük bu çok önemli...

arkadasım ben alarko servısıyım 14 bınlık alarko carıer general modelını al arkana bakma bırdaha en ıyısıdır alarkonun 2 cıvarında fıyatıda unutma klımanın yanı ısıtma ve sogutmanın mucıdı carierdir yanı alarko iyi düşün geri dönüşün olmaz birdaha

hocam eğer ekonomik yönden sorun yok ise bu işin piri daikin diye bir marka imiş bende bir dönem araştırmıştım öyle carrier falan değil mtisubishi nin ve de toshiba nın da 2 .liği paylastığı söyleniyor mitsubishinin general vede ismini hatırlayamadığım 2 tipi varmış bunlardan birisi iyi imiş nette konu ile ilgili yoğun bilgi var ancak daikin servisi bakıma geliciz müsaitmisiniz diye sorduğunda çoğu müşterisi şaka yapmayın çayımı içecekseniz gelin gibi yorumlarla karşılaştım forumlarda

hocam eğer ekonomik yönden sorun yok ise bu işin piri daikin diye bir marka imiş bende bir dönem araştırmıştım öyle carrier falan değil mtisubishi nin ve de toshiba nın da 2 .liği paylastığı söyleniyor mitsubishinin general vede ismini hatırlayamadığım 2 tipi varmış bunlardan birisi iyi imiş nette konu ile ilgili yoğun bilgi var ancak daikin servisi bakıma geliciz müsaitmisiniz diye sorduğunda çoğu müşterisi şaka yapmayın çayımı içecekseniz gelin gibi yorumlarla karşılaştım forumlarda

arkadasım daikin kore malıdır alarko italyandır generale gelınce general alarkonun dur bu arada saten mıtsubıshıyıde alarko satın aldı bılgınıze 2 sene oldu alıcaksan arkadasım başındada dedıgım gıbı alarko carier al unutma mucidi dır klımanın gerisi hıkayedır inanmazsan al baska ucuz bisey gör farkı su marketlerde 300 500 e satılan acaip markalar var kore malıdır yada cın malı arıza yapdıgı zaman kımse yı bulamıyon servısınde ıkı sene garantı dıo garantı servısı yok piyasada gecen bı tanıdıgımız almıs bı klıma 300 e sanırım marketten anakartı arızalandı yapamadık cunku bılınmıyo yedek parcasıda yok adamın elınde kaldı sökdü attı bi işe yaramıyo daha sıfır makına ben sana o kadar derım hem servıs hem kalıte olarak alarko carier dıom baska bısı demıyorum sen karabukdeyım dedın ben ankarada yım burda olsan hallederız de orda tanıdıgımız servıs yok googlede karabuk alarko bayılerı dıe arattır bulursun ha bıde şu var eger talıhsız bı adamsan markada farketmez senın için ne alırsan al basında bı kötülük varsa ugursuzluk varsa oda bozulur :)

Arkadaşlar, TOSHIBA - RAS-13SKV-E ile TOSHIBA - DAISEIKAI-13SKVR-E modelleri arasında kaldım. Ayrıca bu iki model arasında da 450 tl fark var. Acaba 450 lira fazla para ödemeye değer mi? Ne dersiniz? Bir yardımcı olsanız.

bu arada toshıbada alarkonun ama alt modelı ben sana general önerdım ama ucuz yollu orta şeker bişey olsun dersen alarko flair de senin işini görür 12000 lik ucuzdur ama performansı dıer klımalara gore şaşırtıcıdır

Buradaki bayide sadece bu modeller varmış sizn söyledikleriniz inverter değilmiş. fazla yakar dediler ama siz bana fiyatıyla model numarasını tam olarak verirseniz onu da bir sorarım. flair modelleri inverter mi?

tüm klımaların ınverter özelligi vardır saten yakmasına gelınce sen hıc ntv reklamlarını ızlemedınmı orda klımalarınne kadar yakdıgını soyluyo 100w bı ampul kadar enerjı harcar 12 binlik flair de fakat evı neden klımayla ısıttıgını anlamadım zor ısınır klımayla kombı kullansana

burda ana sayfadakı toshıba var ısını gorur incele siparısını ver bayıye ordakı arcelık 12 dedıyse alarkoya 12 bınlıkden bahsetme keşif için eve cagır baksınlar sana kaç bınlık oldugunu soylesınler o ev için

birde flair dersen oda bu

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...