Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

İlgin için teşekkürler. Gereken herşeyi yaptım. unutmuşum yazmayı aslında ilk windows 7 kurulduktan sonra 1. 2. 3. işlemlerin hepsini yapmıştım. yine tekrarladım. Windows 7 bozuk olsa diğer kurduğum bilgisayarlarda slic mod çalışmazdı.

Hp ultimate key yok ben asus yada iğer keyleri kullanıyorum. Ama sertifika hp kullanıyorum. Key hp ultimate olmadığı için problem yapar mı?

Mesela mydigitallife te Hxd ile editleyip ellebios modlayabiliyorsun tek tek adım adım yöergeleri yaptım yine olmadı nerde hata yapıyorum yada nerde hata var bulamadım!

OEM keyin Asus olması farketmez. Önemli olan kullandığın SLIC ve sertifika nın eşleşmesi dir. yani Hp Slic ise hp sertifika kullanman önemli olan.

İlgin için teşekkürler. Gereken herşeyi yaptım. unutmuşum yazmayı aslında ilk windows 7 kurulduktan sonra 1. 2. 3. işlemlerin hepsini yapmıştım. yine tekrarladım. Windows 7 bozuk olsa diğer kurduğum bilgisayarlarda slic mod çalışmazdı.

Hp ultimate key yok ben asus yada iğer keyleri kullanıyorum. Ama sertifika hp kullanıyorum. Key hp ultimate olmadığı için problem yapar mı?

Mesela mydigitallife te Hxd ile editleyip ellebios modlayabiliyorsun tek tek adım adım yöergeleri yaptım yine olmadı nerde hata yapıyorum yada nerde hata var bulamadım!

valla fotondan 2 işlemi hiç yapmamışsın dostum yada yapamamışsın açık yapsan key ve sertifika girik gözükürdü modlanmasada bios trial key gözüküyo onerdiğim aktivatoru kullan..birebir aynı model e kendi elimle yaptım çünkü aynı modu....slic dumpuda yonetici modunda çalştır..deiklerimi tekralıyıp yeniden foto koy bana..oem key ultimate sertifika mutlaka hp olucak bence modun olmuş izin verme bi güvenlik programı seni engelliyo mutlaka 2 işlemi yap..

Edited by istanbul82

sayende orjinal ultimate kullanıyorum

kusura bakmassan bir sorum var

home premiun kullanmak istesem

aynı sertifika işe yararmı

elimde 2.1 sertifika var

home premium keyide var

biosumda 2.1

ultimate home premiuma göre çok sarj harcıyor galiba

valla fotondan 2 işlemi hiç yapmamışsın dostum yada yapamamışsın açık yapsan key ve sertifika girik gözükürdü modlanmasada bios trial key gözüküyo onerdiğim aktivatoru kullan..birebir aynı model e kendi elimle yaptım çünkü aynı modu....slic dumpuda yonetici modunda çalştır..deiklerimi tekralıyıp yeniden foto koy bana..oem key ultimate sertifika mutlaka hp olucak bence modun olmuş izin verme bi güvenlik programı seni engelliyo mutlaka 2 işlemi yap..

istanbul82 tekrar teşekkür ederim. Gerçekten sorun nerde bulamıyorum. Aynı windows 7 yi çok bilgisayara kurup, aynı yöntemlerle tek seferde aktivasyon yaptım ve başarılı sonuç aldım. Bilgisayar konusunda acemi biride değilim. Söylemek istediğim yapılması gerekenleri inanki 10 kere baştan tek tek yavaş yavaş yaptım. Antivirüs, defender, güvenlik duvarı, uac, kapalı. yönetici modu ile başlattım. Sonuç aynı.

Bir şey daha var. Windows 7 ilk sıfırdan kurup ilk masa üstü geldiğinde uac güvenlik duvarı update kapatarak yönetici modu ile tekrar uyguladım. Aynı sorun oldu. Slicdump hata veriyor :)

Kapatmadığım program denemediğim yöntem kalmadı.

Peki hp bios edit olayını detaylı olarak biliyormusun. Yani HxD ile HPQflash ve biosa slic eklemek? mydigitallife te hp başlığında gezerken rastladım uyguladım yine olmadı.

prt1c.png

prt2.png

prt3.png

prt4.png

prt5.png

Edited by ayhanrv

Evet arkadaşlar sonunda istanbul82 abimin yardımıyla bu işi başardım.Kendisine minnettarım eline koluna klavyesine sağlık bana bi paket verdi ve flash başarılı bir şekilde yazıldı.Sonra makineyi yeniden başlattım ve My Digital Activator aracı ile aktif ettim oldu.Makinem Hp Compaq Dx7500 Microtower masaüstü pc benle aynı makinesi olanlar işinize yarar diye upload ettim indirebilirsiniz.Teşekkürler istanbul82.

flash1c.jpg

Buyrun buda dosyalar.Açıklama içinde mevcuttur saygılarımla.

http://www.mediafire.com/?ntmu2qtdygi[/CODE]

ayhanrv :=

kardeş senin modun olmamış win7 le alakası yok bide bana tam modelini verirmisn laptobun bulmaya çalışırım.ok...

Marka / Model: Lanet Hp Compaq nx7300 :)

Bios: Hewlett-Packard - 68YGU Ver. F.0E

Sistem: Windows 7 Ultimate 6.1 7600 /x86

Bios orjinal link:

Please register to see this content.

Bios orjinal link:

Manufacturer: HP COMPAQ

-Model:HP Compaq nx7300 Notebook PC

HP Compaq nx7400 Notebook PC

-Bios revision: F.0E

-Original Bios link:

-Bios Type: HP COMPAQ

-SLIC: HP SLIC 2.1

-Modifier: TTAV134

-File: sp36749_MOD.zip

-Link:

Edited by efes34

Bios orjinal link:

bak ben şu modu kendi yeğnimin laptobynda 1 e bir denedim sonuç %100 olumlu....

yani oldu içindeki hp li dosyayı yonetivi mosunda açıp tekrar nextle..

+laptobu aldığında freedosmuydu vistabasicmi...

yani fabrika çıkışı neydi sistemi yaz freedos sa neden olmadığını anlatıcam ama vistabasic se % 95 olması lazım..

Edited by istanbul82

@istanbul82

freedos lu bir makina aldığımızda nasıl bir sorunla karşılaşabiliriz

FREEDOS

this tool is fixing the table length from 68 bytes to 374 bytes of the slic

aynı şey dell 1525 n (freedeos)dede başıma gelmişti günlerce uğraştım slic hep hatalı yansıyodu freedos pc ler bios boot kısmından 68 byte olarak ayarlıdır yani normali 374 byte yani slic yazım alanı freedos olan pc ler ilk önce services tag sıfırlama işlemini yapmak zorundalar..

DELLER BURDAN YAPABİLİR

direk iso

HP

compaqlar şunu denesin..

diğer modellerde şunu bi denesin..(compaq tada çalışıyomuş herhalde hangisi daha kolay geliyosa onu yapın)

(genel hepsi)

Edited by istanbul82

FREEDOS

aynı şey dell 1525 n (freedeos)dede başıma gelmişti günlerce uğraştım slic hep hatalı yansıyodu freedos pc ler bios boot kısmından 68 byte olarak ayarlıdır yani normali 374 byte yani slic yazım alanı freedos olan pc ler ilk önce services tag sıfırlama işlemini yapmak zorundalar..

DELLER BURDAN YAPABİLİR

direk iso

HP

compaqlar şunu denesin..

diğer modellerde şunu bi denesin..(compaq tada çalışıyomuş herhalde hangisi daha kolay geliyosa onu yapın)

(genel hepsi)

Yeni anakartlarda böyle bir sorunla karşılaşır mıyız? (masaüstü pc toplarken)

Edited by efes34

HP COMPAQ NX7300 BİOS MOD SORUNU ÇÖZÜLDÜ.

Öncelikle yardımları için "istanbul82" arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Benimle aynı sorunu yaşayan ve yaşayacak olan arkadaşlar varsa, kesinlikle bu yöntemi bilmeleri gerekir. 1 hafta boyunca benim çektiğim sıkıntıları yaşamamaları için paylaşıyorum.

Sorun: Hp Compaq nx7300 Notebook'uma forums.mydigitallife.info sitesinden modlanmış bios yükledim. Key ve sertifika işlemlerinide uyguladım. Hatta orjinal modu HxD ile editleyip yükledim. Malesef yine SLIC_ToolKit programı ile kontrol ettiğimde slicdump hatası ile karşılaştım. Bios mod olmamıştı. Windows 7 den kaynaklanan sorun diye düşündük her türlü işlemleri tek tek uyguladım yine aynı sorunla karşılaştım. istanbul82 arkadaşımın yönlendirdiği tüm yöntemleri (son yöntem hariç:)) yapmama rağmen aynı noktada tıkanıp kaldım.

Çözüm: istanbul82 arkadaşımın son olarak önerdiği (aşağıda alıntı yaptım bakabilirsiniz. ayrıca anlatacağım yöntem linklerdeki 2 yöntemin karışımıdır. :D) yöntemleri denedim. Yaptığım işlemler sırasıyla şöyledir;

Gerekli programlar:

1. HP USB Disk Storage Format Tool and MiniDos system

http://www.zshare.net/download/67445470805c303b/[/CODE]

2. Hp Bios Slic Enable/Disable (Hp bios Slic/Slp kilidini açmak için gerekli dos program) HPBI103.7z

[CODE]http://forums.mydigitallife.info/attachment.php?attachmentid=2693&d=1251878534[/CODE]

Uygulama:

1. HP USB Disk Storage Format Tool and MiniDos system dosyasını indirin. Dosyayı klasöre çıkartın. Klasörün içinde "Minidos" klasörünü direk C: ye kopyalayın. Sonra "HP USB Disk Storage Format Tool" klasörünün içinde "HPUSBFW" programını yönetici modu ile çalıştırın (yönetici modu ile çalıştırmazsanız dosta program çalışmıyor sorun yaşadım). Aşağıdaki fotoğrafı uygulayın.

2wcp53k.jpg

2. Flash boot diskimiz hazır oldu. İndirmiş olduğunuz HPBI103.7z klasöre çıkartın. İçindeki "HPBI103" programını flash diskin içine kopyalayın.

3. Notebook yeniden başlatıp bios ayarlarından boot seçeneklerinde birinci disk olarak "usb hdd" yi seçin. Yada f9 tuşuyla boota girip flashdiski direkte seçebilirsiniz. Daha sonra notebook yeniden başlatın. Flashdisk boot olarak açılacaktır. O anki tarih isteyecek tam aynısını girin. Sonra saat isteyecek aynısını girin. Doğru girdiyseniz c: satırı gelecektir. Sırasıyla şu kodları girin;

1. SLP durumunu kontrol edin: kod "hpbi103 read slp" - DISABLED yazıyorsa 2. satırdaki kodu girin.

2. SLP kilidini açmak için: kod "hpbi103 write slp on" - Kilit açıldı

3. Tekrar SLP kilit kontrol edin: kod "hpbi103 read slp" - ENABLED yazıyorsa kilit açılmıştır.

Notebooku açın. Bios modu yüklediyseniz "My_Digital_Activator_11-04-2009" programı ile key ve sertifika yükleyin. Ben hepsini yüklemiştim slickdump hatası verdiği için yeniden yüklemedim. Yani slp kilidini açtığım gibi windows 7 etkinleşti :D. Sizde tekrar bios mod ve key sertifika yüklemeden bilgisayarım özelliklerden kontrol ederseniz "windows etkinleştirildi" yazısını göreceksiniz ve mutlu olacaksınız :D.

Kolay gelsin.

FREEDOS

DELLER BURDAN YAPABİLİR

direk iso

HP

compaqlar şunu denesin..

(genel hepsi)

dediğim gibi fabrika çıkışı freedos olan laptoplarda bu olay var slic yazma kısmı kısıtlı bu olayı yapmadan slic bölümünüz açılmaz tekrarediyorum free dos oem sistemler için geneli...b.değil güle güle kullan kardeşim....bi kaç arkdaş ta özelden daha basit yolu yokmu demişler bu işler iki tık tık iki fık fık lık çoluk çocuk işi değil hiç bişey anlamadım diyen pc genel donanım öğrensin biraz..zor olan olayın mükafatı herzaman büyüktür..

Edited by istanbul82

Product Key : MHFPT-8C8M2-V9488-FGM44-2C9T3

Validity : Valid

Product ID : XXXXX-OEM-8992662-00010

Activation ID : 7cfd4696-69a9-4af7-af36-ff3d12b6b6c8

Edition Type : Ultimate

Edition ID : X15-37374

Key Type : OEM:SLP

Crypto ID : 178

yeni hp ultimate oem keyde düşmüşütür.......

anahtarengellendi.jpg

Bu düştü dediğimiz OEM keyleri artık Microsoft kabul etmiyor anlamında mı? düşüneceğiz.

Modlu Bios'u sitesinden (hazır olarak) modu yükledim fakat bütün yöntemleri denedim, birkaç sefer yeni kurulum da yaptım fakat aktivasyonu gerçekleştiremedim. Burada bir sorun var ama anlamadım...

anahtarengellendi.jpg

Bu düştü dediğimiz OEM keyleri artık Microsoft kabul etmiyor anlamında mı? düşüneceğiz.

Modlu Bios'u sitesinden (hazır olarak) modu yükledim fakat bütün yöntemleri denedim, birkaç sefer yeni kurulum da yaptım fakat aktivasyonu gerçekleştiremedim. Burada bir sorun var ama anlamadım...

50.000 kişinin ilgisni çektiği konu sakat olmasa gerek hem keyi offline girecennnnn adım 2 yi iyi oku+uac kapalı olcak mydilite aktivatorden ve slic dumptan yardım al.....

anahtarengellendi.jpg

program based w7 loader ile değişik keyler girmeyi dener misin

(advanced options seçeneği ile)

Edited by efes34

Phoenix bioslarda Dos tan flash lamayı nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar. usb disk ten açıyorum pc yi. phlash16 yazdığımda komut satırında flash lamayı yapıyor (BIOS.WPH bios dosyasının ismi ve otomatik başlıyor flashlamaya) lakin successfully completed yazısına gelmeden ve bana bişey sormadan kapanıyor kendi kendine. tekrar açtığımda bi sorun yok ama sanki verify adımını yapmadan kapanıyor gibime geldi. Acaba ben mi bi yerde yanlışlık yaptım. Görüşlerinizi bekliyorum

Phoenix bioslarda Dos tan flash lamayı nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar. usb disk ten açıyorum pc yi. phlash16 yazdığımda komut satırında flash lamayı yapıyor (BIOS.WPH bios dosyasının ismi ve otomatik başlıyor flashlamaya) lakin successfully completed yazısına gelmeden ve bana bişey sormadan kapanıyor kendi kendine. tekrar açtığımda bi sorun yok ama sanki verify adımını yapmadan kapanıyor gibime geldi. Acaba ben mi bi yerde yanlışlık yaptım. Görüşlerinizi bekliyorum

yaptığın marka ne model..

• Cyph3r unpinned this topic