Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

valla dostum hiç samsung makine falshlamdım açıkçası kendin deneyip kendin çözücen...dediği gibi xp de çalıştır bifr programı..

tamam teşekkür ederim yardım etmeye çalıştığın için eğer yaparsam burdan nasıl olduğunu söleyim benim gibi diğer arkadaşlar zorluk çekmesin.

ben hiç flaslama modlama falan uğraşmadan dump ok yazıyodu hatırlarsanız siz yardım etmiştiniz de samsung sertifika girince olmuştu

falahlamak demek biosu yazman demek modlamakta bios imajına slici eklemek demek flashlamadan zaten olmaz 2.0 da vistaya ait slic kalıbı win 7 nin 2.1 ok. nasıl flashlamasını gerçekleştirdiysen anlat arkdaşa..

tesekkurler. @istanbul82

tesekkurler. @istanbul82

tesekkurler. @istanbul82

tesekkurler. @istanbul82

tesekkurler. @istanbul82

tesekkurler. @istanbul82

ilk mesajindakileri uyguladim , slic 2.0 di. modladim asus ile laptopumu ve su an sorunsuz win7 yi hallettim.

fakat masaustu pcmi halledemedim. biraz tirsiyorum. onun icin net bir sey bulamadim. msi dka790gx platinum .

bu arada win7 dvd sine key ve sertifikayi kaynastirmayi anlatan turkce bir yer bulamadim malesef.

istanbul 82 arkdaşım

bende lanet bi anakart vart fujitsu siemens D2750-A2 phoenix bios ama sitesinden indirdiğim dosyalar ne WPH ne de Rom dosya türleri abuk subuk bişey aşağıda ne olduklarını gösteren bişey koydum bi yardım edersen çok makbule geçer

6491.jpg

Edited by emre1393

26731263.jpg

adszdw.jpg

istanbul82 arkadaşım benim bios modlumu anlamadım ben mephistonun windows 7 activator v3.0 ile yükle butonuna basarak active ettim.slic 2.1 gösteriyor.ben biosu modlamadım.loderden kaynaklanabilirmi acaba kafam karıştı.bilgisayarım 10 aylık acer 6530G slic 2.1 ile gelme ihtimali varmı.

arkdaşlar phonix ve insyde içinde bios mod tool çıkmış süper bi olay casper exper cart curtları modlabilir herhalde.. konu burda..

rw roperting raporu ve biosun çıkarılmış hali gitlmesi zorunlıdur..(acemiler kalkışmasın)

benim daha önce modlanamayanbiosum bu yolla modlanabilir mi?

Busykid508

MDL Guru

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:

Originally Posted by efes34

HP nx6110 laptop

-Bios Version. = F.14

-Bios Type = phoenix bios

-BIOS SLIC - i don't know

-Bios Link = 21957&prodSeriesId=449877&prodNameId=449878&swEnvO ID=1093&swLang=38&mode=2&taskId=135&swItem=PSG_I23 874-109135

I need to add a slic 2.1 to this bios, thanks in advance!!!

Please register to see this content.
prodTypeId=321957&prodSeriesId=449877&swLang=38&ta skId=135&swEnvOID=1093

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

This file cannot be modfied...it is an HP Rompaq and is impossible to open with any tools available.

acer aspire 6530G model laptopu modlayan varmı acaba mydigitallife tan baktım 6530 var ama 6530G yok bilen duyan varsa yardım edebilirmi ? ;)

şoyle bişey acer sitesinden bak orj bios dosyan g modelinde ve 6530 da aynıysa okey indir...genelde -x modeller aynı dosya..ok..

Bugün aklıma bir soru takıldı. Olurya, anakartın pili biterse yada pil çıkarma veya jumper yolu ile bios sıfırlama gerektiğinde hangi bios sıfırlanacak? Modlu biosumuz sıfırmı olacak yoksa tamamen uçarak anakartın orjinal ve default biosunamı dönülecek?

Eğer ikincisi olursa yanarım vallahi. Aynı makinede hem windows 7'im hemde vistam açılmazki yanarım işte o zaman.

Ne dersin istanbul82(ve diğer arkadaşlar)?

Edited by temmuz

Bugün aklıma bir soru takıldı. Olurya, anakartın pili biterse yada pil çıkarma veya jumper yolu ile bios sıfırlama gerektiğinde hangi bios sıfırlanacak? Modlu biosumuz sıfırmı olacak yoksa tamamen uçarak anakartın orjinal ve default biosunamı dönülecek?

Eğer ikincisi olursa yanarım vallahi. Aynı makinede hem windows 7'im hemde vistam açılmazki yanarım işte o zaman.

Ne dersin istanbul32(ve diğer arkadaşlar)?

yalnış düşünmüşsün karıştırmışsın yapılan tüm jumper ve pil çıkartma olayı biosu fabrika ayarlarına döndüdürür.. biosa yazdırılan imaj değişmez...

yalnış düşünmüşsün karıştırmışsın yapılan tüm jumper ve pil çıkartma olayı biosu fabrika ayarlarına döndüdürür.. biosa yazdırılan imaj değişmez...

Tam anlayamadım. Biraz daha açık anlatırmısın? Yani?.. Benim soruma cevap(tam cevap) olarak?..

Bios ayarlarım sıfır(yada default) olur ama biosa ne yazdıysak o kalıcıdır ve kalır; anakarta fabrikasyan yüklenen biosa değil ama fabrikasyon ayarlarında olduğu gibi ana ayarlara(sıfır yada default ayarlara) döner. Yani sonuç olarak modlu bios kalıcıdır ve bahsettiğim durumlarda uçmaz; benim windows aktivasyonlarım çökmez.

Böyle anladım, doğrumu(Sen çok özet anlatıyorsun ama karşıdaki daha açık anlatıma ihtiyaç duyabiliyor)?

Edited by temmuz

Tam anlayamadım. Biraz daha açık anlatırmısın? Yani?.. Benim soruma cevap(tam cevap) olarak?..

Bios ayarlarım sıfır(yada default) olur ama biosa ne yazdıysak o kalıcıdır ve kalır; anakarta fabrikasyan yüklenen biosa değil ama fabrikasyon ayarlarında olduğu gibi ana ayarlara(sıfır yada default ayarlara) döner. Yani sonuç olarak modlu bios kalıcıdır ve bahsettiğim durumlarda uçmaz; benim windows aktivasyonlarım çökmez.

Böyle anladım, doğrumu(Sen çok özet anlatıyorsun ama karşıdaki daha açık anlatıma ihtiyaç duyabiliyor)?

aynen oyle fabrika ayarına doner sadece...default ayar olur yani biostan yaptığın ayarlar..modemi dafault ayarlarına getirmak gibi düşün..

istanbul82 verdiğin loder crak kaldırıcı ile loderi kaldırmaya çalıştım ancak halen orijinal görünüyor nerede yanlışlık yapmış olabilirim sonuçta program otomatik kendisi kaldırıyor görünüyor ?

en iyi kaldırıcı win7 dvd den boot et onara bas başlagıcı onar de....crack uçar...

en iyi kaldırıcı win7 dvd den boot et onara bas başlagıcı onar de....crack uçar...

şimdi yaptım hatta başlangıçta sorunlar buldu onarılıp yeniden başlatılsın mı dedi evet dedim ama halen orijinal görünüyor :) mephisto'nun activator v3.0 olan craği ile craklamiştim.

aynı crakta kaldır seçeneği varmış onunla kaldırdım halloldu sağolun.

Edited by yilmaz02

arkadaşlar ben birşey öğrenmek istiyorum benim pc nin biosu şuanda modlu ben her formatta biosu modlamam gereklimi yoksa sadece sertifika ve şifreyi girsem olurmu yani bios devamlı modlu kala bilirmi?

yorumları ve konuyu tam okusan sadece key ver sertifika biosu yazılım değil donanım olarakdüşün!

• Cyph3r unpinned this topic