Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

olabilir mod programı biosuna slici düzgün entegre edemmiyo demmeki yerinden elle modlanması için rica et yada hazırlarına bak burdan bukadar :) + bide başka metodla deniycem.. birazda yollarım

Please register to see this content.

dynmicle buda..

Edited by istanbul82

olabilir mod programı biosuna slici düzgün entegre edemmiyo demmeki yerinden elle modlanması için rica et yada hazırlarına bak burdan bukadar :) + bide başka metodla deniycem.. birazda yollarım

dynmicle buda..

Tamam sağolun, bekliyorum.

------------------------------------------

Bu daha da beter oldu:

308ifpv.jpg

Edited by azatral75

İstanbul82

Yabancı sitede bulduğum Ami Bios hazır modla masa üstü pc mi DELLE modladım,bir yerde hatamı yaptım bilmiyorum mod olayı oldu ama pc açılışta devamlı zorlanıyor,ara sırada kapanıveriyor.Blgilerime göre biosumu modlayabilirsen memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Anakart Manifacturer : Micro-Star

Anakart Modeli : ms-7255 v2.0

Bios Brand : American Megatrends İnc.

Bios version : v5.0

Bios date : 01/05/2007

Bios type : Ami

Bios link :

Bios ROM link :

İstanbul82

Yabancı sitede bulduğum Ami Bios hazır modla masa üstü pc mi DELLE modladım,bir yerde hatamı yaptım bilmiyorum mod olayı oldu ama pc açılışta devamlı zorlanıyor,ara sırada kapanıveriyor.Blgilerime göre biosumu modlayabilirsen memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Anakart Manifacturer : Micro-Star

Anakart Modeli : ms-7255 v2.0

Bios Brand : American Megatrends İnc.

Bios version : v5.0

Bios date : 01/05/2007

Bios type : Ami

Bios link :

Bios ROM link :

orj biosu ver kendi sitesinden kardeş rapid arıza çıkartıyo diğer arkdaşta ana yerinden rica et yada tüm methosları dene ssv ssv2 ikiyi filan benden bukadar :)

orj biosu ver kendi sitesinden kardeş rapid arıza çıkartıyo diğer arkdaşta ana yerinden rica et yada tüm methosları dene ssv ssv2 ikiyi filan benden bukadar :D

İlgine teşekkür ederim.Orijinal biosu rapide upload etmiştim.Şimdi orijinal linkinide veriyorum.Biosum linkin en altındaki 5.0 olan.

İlgine teşekkür ederim.Orijinal biosu rapide upload etmiştim.Şimdi orijinal linkinide veriyorum.Biosum linkin en altındaki 5.0 olan.

eski verisyonunu niye kullanıyon kardeş oda sorun çıkarır yeni veriyonunu modluyorum

asusla modladım dell ön block yazdığı için asus daha iyi..

Edited by istanbul82

diğer arkdaşta ana yerinden rica et yada tüm methosları dene ssv ssv2 ikiyi filan benden bukadar :D

Bakıcaz artık birşeyler de, önceki mesajlarımda arkadaşlar diyorum, bir tek cevap sizden geliyor, tamam konu sizin, bilginiz dahilinde yardımcı olmaya da çalışıyorsunuz eyvallah ama tnctr de bu konuyu bilen başka üye yok mu? Varsa da neden kimse yardımcı olmuyor anlamış değilim...

BU YONTEM MİCROSOFTUN KENDİ YONTEMİNİN BİR KOPYASIDIR O YUZDEN EN SAĞLAM YONETEMDİR.LODERLAR BOOTAN KANDIRMA YONTEMİDİR BOOTU BOZAR ÇİFT BİOS ETKİSİ OLUR CRACKLER VİSTAYI YAVAŞLATIYO DEDİĞİMİZ HADİSELER YAŞANIR UPDATELERLE UÇABİLİR FİXBOOT FİX MBR LE LOADER UÇAR ....

ilk sayfada bunları yazmışsınız.link var mı okuyabileceğimiz ayrıntılı bu sorunları?

loaderın işletim sistemini yavaşlatmasının bi açıklaması var mı ya da enteresan geldi?

ilk sayfada bunları yazmışsınız.link var mı okuyabileceğimiz ayrıntılı bu sorunları?

loaderın işletim sistemini yavaşlatmasının bi açıklaması var mı ya da enteresan geldi?

var ama inglizce türkler zaten bi haberdi bios moddan 2007 dede açmıştım üstün bilgi çağında yaşadığımız için ülke olarak bu kadar ilgi görmemişti daha doğrusu bilgi seviyesi az yaş ort çok düşük olunca ondan bunu bile yapsada tam kavrayabilen gozlemlerimle 4-5 kişi forumdan kendi gozlemim üsteki arkadaşta yazmış onun cevabınıda verdim!

farketmez ingilizce olsun okurum.vista pek kullanmadım.şimdi win7 kuracam ancak crack konusunda kafam karışık.konuyu okudum ancak 1-2 yer kafamı kurcalayan.

bu yöntem tamam sağlam ama ben arkadaşa format atmaya gittiğimde herkesin biosunu flaslamaya uğraşırsam yandım :)yukardaki sorunları okuyunca loaderdan tırstım diyeyim.ancak microsoft modlu bios olayını hazır pc satan oemlere uyguluyo diyosunuz.peki retail sürümlerde bu yöntem kullanılmıyo sanırım o zaman?yani ms kendi yine kolay yöntem olan loaderı mı kullanıyo yoksa retailde loadera gerek kalmıyor tek keyle aktif mi ediliyo.yani .gldr(ismi yanlış olabilir) gibi dosyalar oluşuyo falan diye konuşulmuş çünkü.

farketmez ingilizce olsun okurum.vista pek kullanmadım.şimdi win7 kuracam ancak crack konusunda kafam karışık.konuyu okudum ancak 1-2 yer kafamı kurcalayan.

bu yöntem tamam sağlam ama ben arkadaşa format atmaya gittiğimde herkesin biosunu flaslamaya uğraşırsam yandım :)yukardaki sorunları okuyunca loaderdan tırstım diyeyim.ancak microsoft modlu bios olayını hazır pc satan oemlere uyguluyo diyosunuz.peki retail sürümlerde bu yöntem kullanılmıyo sanırım o zaman?yani ms kendi yine kolay yöntem olan loaderı mı kullanıyo yoksa retailde loadera gerek kalmıyor tek keyle aktif mi ediliyo.yani .gldr(ismi yanlış olabilir) gibi dosyalar oluşuyo falan diye konuşulmuş çünkü.

daha oncedende yazmıştım retail sadece key bazlıdır key kişiye ozeldir korsana düştüğü anda bloklanır oem de üş aşamadan oluşur slic sertifika ve oem key...

daha oncedende yazmıştım retail sadece key bazlıdır key kişiye ozeldir korsana düştüğü anda bloklanır oem de üş aşamadan oluşur slic sertifika ve oem key...

Bu şu mu demek. slic (bios Modlama) için ille de OEM olan isoyu mu yüklemek lazım

ben şunu yaptım retail win7 yükledim. biosu flashladım yani modladım sonrada . program based win7 loader(DAZ) in advanced kısmından sertifika ve serial yükledim (loader i yüklemedim). Şu anda windows aktif görünüyor.

Edited by efes34

• Editor
Bu şu mu demek. slic (bios Modlama) için ille de OEM olan isoyu mu yüklemek lazım

ben şunu yaptım retail win7 yükledim. biosu flashladım yani biosu modladım sonrada . program based win7 loader(DAZ) in advanced kısmından sertifika ve serial yükledim. Şu anda windows aktif görünüyor.

Biosu modladıktan sonra illa OEM Windows 7 yüklemene gerek yok, zaten piyasadaki Windows 7'lerin tamamı RETAIL sürümdür, OEM key yüklediğinizde o Windows 7, OEM sürüm olur..

Biosu modladıktan sonra illa OEM Windows 7 yüklemene gerek yok, zaten piyasadaki Windows 7'lerin tamamı RETAIL sürümdür, OEM key yüklediğinizde o Windows 7, OEM sürüm olur..

teşekkür ederim.

MDL de oem sürüm var (ingilizce). Onu bir kere yüklemiştim: Yasal kopya kullanın uyarısı aldım açılışta.

Daha sonra bir sebepten oem i tekrar yükleyemedim ve retail (ingilizce ) yüklemek zorunda kaldım ve yukarıda anlattığım gibi aktivasyonu yaptım.

ek: kişisel görüşüm açılış hızı bios modlamada loadere göre çok hızlı değil sanki.

2-MS loader a bir çözüm bulsa bile çaresi bulunur diye düşünüyorum (laptopumu eski olduğu için loader ile aktive ettim)

DUAL BİOS LU BİLGİSAYARIMI EXTREME LOADER METODUYLA CRACKLEDİM ŞİMDİ İSE CRACKİ GERİ ALMAK İSTİYORUM BUNU PC YE ZARAR VERMEDEN NASIL YAPARIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM DAHA DOĞRUSU WİN7 ORİJİNAL ALDIM ONU YÜKLEMEK İSTİYORUM YÜKLÜ OLAN ULTIMATE ORİJİNAL

İSE HOME PREMIUM

DUAL BİOS LU BİLGİSAYARIMI EXTREME LOADER METODUYLA CRACKLEDİM ŞİMDİ İSE CRACKİ GERİ ALMAK İSTİYORUM BUNU PC YE ZARAR VERMEDEN NASIL YAPARIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM DAHA DOĞRUSU WİN7 ORİJİNAL ALDIM ONU YÜKLEMEK İSTİYORUM YÜKLÜ OLAN ULTIMATE ORİJİNAL

İSE HOME PREMIUM

format atacağın için otomatik olarak kalkacaktır.

ek: loader programlarda uninstall seçeneği var genelde

Edited by efes34

• Editor

İSE HOME PREMIUM

Loader'ı en basit kaldırma yöntemi şudur :

Klasör seçenekleri, Görünüm'den "Gizli Dosyaları Göster" seçeneğini aktif edin ve "Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle" seçeneğini de deaktif edin...

son olarak Sistem dizini olan C: kök dizini içindeki "grldr", "w7ldr" adlı dosyaları (ikisi yada ikisinden biri vardır) normal dosya siler gibi silin ve reset atın, bu kadar...

NOT : eğer loader uyguladığınız halde C: kök dizini içinde yukarıda adı geçen dosyalar yoksa, büyük ihtimal 100 MB ayrılmış gizli bir HDD bölümü vardır ve "grldr", "w7ldr" adlı dosyaları bu bölüme kurulmuştur...

eğer durum bu şekilde ise : gizli HDD bölümüne sürücü harfi verip dosyaları loader dosyalarını sildikten sonra sürücü harfini kaldırmanız gerekmektedir..

gizli HDD bölümüne sürücü harfi vermek için yapmanız gereknler :

Başlat Menüsü>Yönetimsel Araçlar>DEpolama>Disk Yönetimi bu sıray takip ederek gizli HDD'ye ulaşırsınız ve gizli HDD üzerinde sağa tıklayıp sürücü harfi ver demeniz yeterlidir, sürücü harfini kaldırmak için de yaptığınız işlemlerin tam tersini yapınız...

Edited by mephistooo2

teşekkür ederim.

MDL de oem sürüm var (ingilizce). Onu bir kere yüklemiştim: Yasal kopya kullanın uyarısı aldım açılışta.

Daha sonra bir sebepten oem i tekrar yükleyemedim ve retail (ingilizce ) yüklemek zorunda kaldım ve yukarıda anlattığım gibi aktivasyonu yaptım.

ek: kişisel görüşüm açılış hızı bios modlamada loadere göre çok hızlı değil sanki.

2-MS loader a bir çözüm bulsa bile çaresi bulunur diye düşünüyorum (laptopumu eski olduğu için loader ile aktive ettim)

normal loader ile bi sorun yaşadın mı peki?

bios modda grldr ve w7ldr dosyalar oluşmuyor ancak biosa yazılıyor.bu da açılışa hız olarak 1-2 saniye etki ediyor sanırım.bu mudur bunun esprisi yani hızdan kasıt olarak??yoksa işletim sistemini kullanırken de bi etkisi oluyo mu?

normal loader ile bi sorun yaşadın mı peki?

bios modda grldr ve w7ldr dosyalar oluşmuyor ancak biosa yazılıyor.bu da açılışa hız olarak 1-2 saniye etki ediyor sanırım.bu mudur bunun esprisi yani hızdan kasıt olarak??yoksa işletim sistemini kullanırken de bi etkisi oluyo mu?

Hızda farkı hissedemedim açılış ve kullanımda. Biosu modlamak riskli ve eğlenceli bir iş (meraklısına).

laptopumu(eski) loader lı--pc yi bios modlu olarak kullanıyorum. Hatta laptopta DAZ yeni sürüm çıkarttıkça (çok sık yeniliyor). eskisini kaldırıp yenisini yüklüyorum.

Edited by efes34

Hızda farkı hissedemedim açılış ve kullanımda. Biosu modlamak riskli ve eğlenceli bir iş (meraklısına).

laptopumu(eski) loader lı--pc yi bios modlu olarak kullanıyorum. Hatta laptopta DAZ yeni sürüm çıkarttıkça (çok sık yeniliyor). eskisini kaldırıp yenisini yüklüyorum.

eyvallah.ilk sayfada boot seçenekleri karışıyor, hıza etkisi oluyor falan denmiş o yüzden kararsız kaldım.kendi bilgisayarımda problem değil bu yöntemi kullanırım, ancak yukarda dediğim gibi farklı pclerde bios güncelleme riskine girmek istemiyorum bedavaya.

Arkadaşlar ben mydigitalite den indirdim dosyayı.

-Manufacturer: SAMSUNG

-Motherboard Model: NP-R560 Notebook

-Bios revision: 09LA

-Bios Type: Phoenix BIOS

-Bios Download Link:

-Winflash Bios Update Tool Included - If possible, flash bios in DOS using a flash utility program from Samsung for DOS and for your motherboard. Rename BIOS_SLIC.WPH to BIOS.WPH before flashing bios.

-SLIC: DELL_QA09.BIN 2.1

-SLP: DELL

-DELL Certificate Included

-Tool: Phoenix Mod Tool v0.023

-Method: SSV2

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

SAMSUNG_NP-R560_Notebook-Samsung-09LA-DELL_SLIC21_DELL_SLP

burdaki linkten indirdim.pheonix biosları dos tan flashlanıyomuş galiba o yüzzden bende.

bu linkteki komutları izleyerek yukardan indirdiğim dosyaları attım flashın içine.usb belleği "boot" lanabilir(böyle deniyor herhalde) hale getirmeyi o linkte analtmış ama ben size kısaca açıklıyım.hp storage format tool programı ile fat32 dosya sisteminde "boot" lanabilir bi usb bellek yapıyoruz sona usb belleğin içine modlanmış biosumuzu ve phlash16 programımızı atıyoruz.yani sitede böyle anlatıyor.bende bunları aynen uyguladım.sona usb bellekten başlattım windowsu.phlash16 BIOS.WPH /x /s /c /mode=3 komutunu yazdıktan phoenix bios ekranı geliyor ilk adımı tamamlandıktan sona."Backup system BIOS ROM" adımında "BIOS ROM file may be corrupt(checksum not zero)" hatasını veriyor.sona bişiyapmadan devam et seçeneği var onu seçiyorum.biraz bekledikten sona "Could not find BCP DMI block in BIOS ROM file image" press any key reboot gelip sistem baştan başlıyor.dolayısıyla bios flashlanmamış oldu.niye böyle hata oluyor?yardımcı olur musunuz?

*laptopum r560 - AS03tr windows 7600 ultimate 64bit,bios versiyonu:09LA

• Cyph3r unpinned this topic