Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Yaa ben yanlış mı anladım acaba :) Bu bahsetiğim masaüstü bir bilgisayar orda hazır modlanmış bulamasak bile kendim uğraşmak istiyorum. Ha yok masaüstü bilgisayarda olmuyorsa o ayrı.

bana orj biosunu koy ve biosun markasını soyle yeter...toplama pc yse...

Edited by istanbul82

bana orj biosunu koy ve biosun markasını soyle yeter...toplama pc yse...

Bios burada exe si de var bio su da ama markayı nasıl öğrenebilirim everestten baktım sadece intel yazıyor. Sanırım phoenix everestte güncelleme linkine tıkladığımda phoenix' in sitesi açılıyor.

Please register to see this content.

Bios bilgileri de bunlar.

2hx0mls.jpg

Edited by exi23

Bios burada exe si de var bio su da ama markayı nasıl öğrenebilirim everestten baktım sadece intel yazıyor. Sanırım phoenix everestte güncelleme linkine tıkladığımda phoenix' in sitesi açılıyor.

2hx0mls.jpg

modlanamayan ender anakartlardan herhalde....

Hocam istek yapabiliyorsak şansımı denemek isterim :)

Anakart:Gigabyte ex38-ds4

mevcut bios surumu

Şuan beta olan f6c versiyonu yuklu acaba onu modifiye edip upload edebilirmisiniz ?

Sadece bios update ile cozulmuyor sanırım ama bos bir vaktimde konuyu guzelce bir okurum..

Not:Sistemde raid 0 var,bios update ile raid dizisi bozulmaz değilmi ?

Teşekkürler..

2hx0mls.jpg

RW everything report u koy modlayalım.

buradan indirebilirsin

http://www.mediafire.com/file/4gyolmjetoj/RwV1.4.rar[/CODE]

Edited by techturch

Hocam istek yapabiliyorsak şansımı denemek isterim :)

Anakart:Gigabyte ex38-ds4

mevcut bios surumu

Şuan beta olan f6c versiyonu yuklu acaba onu modifiye edip upload edebilirmisiniz ?

Sadece bios update ile cozulmuyor sanırım ama bos bir vaktimde konuyu guzelce bir okurum..

Not:Sistemde raid 0 var,bios update ile raid dizisi bozulmaz değilmi ?

Teşekkürler..

http://www.mediafire.com/file/ovuijzqgmnm/motherboard_bios_ga-ex38-ds4_f6c.zip[/CODE]

SLIC : Gigabyte 2.1

dosya içinde gigabyte 2.1 sertifika mevcuttur.

DOS ta "autoexec.bat" ı çalıştırarak flash atabilirsin

RW everything report u koy modlayalım. İlk sayfada var RW

İlgilendiğin için teşekkür ederim -techturch. Kusura bakma ama RW everything report nedir? Ne olduğunu bilsem yaparım da malesef bilmiyorum. :) Nedir söyle koyayım.

İlgilendiğin için teşekkür ederim -techturch. Kusura bakma ama RW everything report nedir? Ne olduğunu bilsem yaparım da malesef bilmiyorum. :) Nedir söyle koyayım.

http://www.mediafire.com/file/4gyolmjetoj/RwV1.4.rar[/CODE]

Programı kurduktan sonra çalıştır ve sol üstteki menüden Access > ACPI Tables tıkla. Sonra ACPI tables üzerine gel ve ctrl + F2 yap ve dosyayı kaydet.

Edited by techturch

dostlar DELL Inspıron 1545 var elimde yorumlardan epey sayfa okudum ama kafam karıştı.ben bu işi nasıl yapmalıyım dersiniz?

BIOS Özellikleri:

Sağlayıcı Dell Inc.

Sürüm A10

Yayım Tarihi 07/17/2009

Boyut 16384 KB

Açılış Sürücüleri Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM

Yetenekler Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS, Smart Battery

Desteklenen Standardlar DMI, ACPI, PnP

Genişleme Yeteneği ISA, PCI, AGP, PCMCIA, USB

dell bioslar çok basittir flaslaması programını çalıştır okeyle okadar..dell 1525 bendede var..

Dell 1525 bendede var. Sen bu notebookta win7'ye geçtinmi? Geçtiysen, sorunlar/zorluklar yaşadınmı(Driver sorunları gibi..)? Ve sıfırdan kurulum değilde vistadan yükseltme şekliyle bir win7'ye geçişi önerirmisin(Yeni ayarlar, yeni program kurulumları falan çok zor oluyor.)

Dell 1525 bendede var. Sen bu notebookta win7'ye geçtinmi? Geçtiysen, sorunlar/zorluklar yaşadınmı(Driver sorunları gibi..)? Ve sıfırdan kurulum değilde vistadan yükseltme şekliyle bir win7'ye geçişi önerirmisin(Yeni ayarlar, yeni program kurulumları falan çok zor oluyor.)

bilen için no problem bilmeyen için proplemler doludur 2008 model bi laptopun win7 e negibi bi uyuzluğu olabilirki? temiz kurulum herzaman....şu an bios modlu canavar gibi kullanılıyor..diğer arkdaşım dosyalar içinde açık hala anlayamıyosan bişey demiyorim 12_slic.exe liyi başlatçan işte...

Edited by istanbul82

bilen için no problem bilmeyen için proplemler doludur 2008 model bi laptopun win7 e negibi bi uyuzluğu olabilirki? temiz kurulum herzaman....şu an bios modlu canavar gibi kullanılıyor..diğer arkdaşım dosyalar içinde açık hala anlayamıyosan bişey demiyorim 12_slic.exe liyi başlatçan işte...

Sağol verdiğin cevap için. Şu anda terfi düşünmesemde çok geçmeden herhalde terfi kaçınılmaz olacak. Bu takdirde herhalde orjinal biosumuzu modlomak gerekecek ve herhalde slic için yine dell markası seçilecek. Öylemi?.. Bana bu Dell Inpriron 1525 için modlu bios yolu şimdiden gösterecekmisin yoksa terfi edeceğim zamanmı sana başvurayım?

Sağol verdiğin cevap için. Şu anda terfi düşünmesemde çok geçmeden herhalde terfi kaçınılmaz olacak. Bu takdirde herhalde orjinal biosumuzu modlomak gerekecek ve herhalde slic için yine dell markası seçilecek. Öylemi?.. Bana bu Dell Inpriron 1525 için modlu bios yolu şimdiden gösterecekmisin yoksa terfi edeceğim zamanmı sana başvurayım?

vereyim linki dell ler modları hazırıdr ve flashlama çocuk oyuncağıdır hazır biosu veriyorum..terfi et pişman olmassın..flashlamyı xp üzerindende yapabilirisn farketmez..

vereyim linki dell ler modları hazırıdr ve flashlama çocuk oyuncağıdır hazır biosu veriyorum..terfi et pişman olmassın..flashlamyı xp üzerindende yapabilirisn farketmez..

Sağol, Dell 1525'te bios flashlamanın çocuk oyuncağı olduğunu biliyorum. Bios image ları exe şeklinde oluyor ve bir tıklama ile sorunsuz flash gerçekleşiyor. Bu notebookta bios update yaptım; A17 flasha yükseldim.

'Flashlamayı XP üzerinden yapabilirsin' yazmışsın. Sen Dell 1525'i XP kurulu şekildemi aldın(Sanmıyorum.. Herhalde dalgınlıkla böyle dedin.). Ben 2008 Nisanında Vista kurulu olarak almıştım.

Bilgisayarım zaten Dell marka olduğu için ikinci adımın sertifika girme kısmını atlayacakmıyız(asadece keymi gireceğiz) yoksa sertifikada girmek gerekecekmi? Eğer sertifika girmek gerekecekse lütfen onuda tam olarak yazıver/iletiver(Yanlış yapmayayım.). Teşekkür ediyorum.

Edited by temmuz

flaslamadan sonra yapacağın şey adım 2 mydilite activatoru kullanırısn modlu bioslar için sadece kayde sert te ggirilcek...vista üzrindende yapabilirisn flası slic dumlpa 2.1 olmuşmu bakarsın sonra formatlı win7 kur ensağlamı..

Edited by istanbul82

flaslamadan sonra yapacağın şey adım 2 mydilite activatoru kullanırısn modlu bioslar için sadece kayde sert te ggirilcek...vista üzrindende yapabilirisn flası slic dumlpa 2.1 olmuşmu bakarsın sonra formatlı win7 kur ensağlamı..

Herşey biliyorsun ama yazı yazmasını pek bilmiyorsun(Darılmak yok, doğruya doğru..). Dilite dediğin digital herhalde. Onu senin verdiğin linkten download ettim. Herhalde oradaki arayüze dell'e ait win7 ürün numarasını girdikten sonra alttaki üç seçeneğide dell yapacağım ve yine onların yanındaki veya altındaki üç install düğmesine ayrı ayrı tıklayacağım. Öylemi?

Bu 'kayde sert te ggirilcek' yazma faciası ne anlama geliyor? Hiç bir şey anlamadım. Belki önemlidir, kaçırmayayım bir izah ediver.

Bozuk ve anlaşılmaz yazılarından dolayı eleştirdiğim için sakın kızarak cevap vermemezlik etme. Ben senin eleştirilecek yanlarını eleştirirken övülecek yanlarınıda çok iyi biliyor ve takdir ediyorum.

Edit: My Digital Activator arayüzünü yeniden inceledim, oradaki sertifika listesinde dell markasına ait sadece 2.0(DELL-DELL.2.0.XRM-MS) slic görebildim. Yani Win7 için yapmamız gereken Dell markasına ait 2.1 slici göremedim. Acaba modlu flashı flashladıktan sonramı o listeye Dell 2.1 slic otomatik dahil olacak?

Edited by temmuz

1.hızlı yazıyorum ama ama biraz pc dili bilen anlar çokta ugandaca değil...uykum gelince elimin ayarı kayıyo k.bakmayın artık

2.key de setifikada gircen kay sert o

3.dell 2.1 sertifika üretmedi win7 için vistanın sertifikasını kullanıyo

anlaşılmıştır umarım :D

Edited by istanbul82

İstanbul82, alttaki resimde görüleceği üzere benim win7 kurulu ve modlu bios activationlu(Asus anakarttan dell modlu activatonlu) desktop bilgisayarımda dell 2.1 olarak -cmd'den el ile- slic girmiştim. Şimdi sen bana dell 2.1 üretmedi ve hala(win7 içinde) 2.0'ı kullanıyor deyince kafam karıştı. Gerçi bir sorun yok, modlama ve activation sorunsuz ama yarın öbürgün microsoft korsan teşhis güncellemeleri vasıtasıyla dell'in üretmediği dell 2.1 slici sistemimde görünce korsan sonucuna varabilirmi? Bu böyle kalsınmı yoksa dell 2.0 slice çevireyimmi(Gerçi activation bozulabilirde ama..).

Edit: Ama şimdi düşündümde desktop olanın biosu AMI, Dell 1525 laptop'un biosu ise phonix.. Fark buradanmı ileri geliyor acaba? Yani dell, laptop'ları için(Başka ifade ile phonix bioslu sistemleri için) slic 2.1'e geçmeyip, Ami bioslu dell desktop sistemlerinde 2.1'e geçtiyse.. Olabilirmi bilmiyorum ama bunuda düşünerek araştırmak lazım(Kim araştıracak? Herhalde tarzancam ve acemiliğimle 'ben' değil, istanbul82 gibi ingilizcesi ve web ilişkileri kuvvetli, deneyimli arkadaşlar..)

ekranalntsgk.jpg

Edited by temmuz

• Cyph3r unpinned this topic